0

משחקי הכס ~sp~ 2X04 (ללא ספוילרים לספרים!)

מאת דורון ז user
יום שלישי, 24 באפריל 2012
תסלחו לי על השרשור החדש לפרק, אבל ברגע שראיתי שבשרשור השני יש דיון בספרים, התרחקתי ממנו כמו מאש. אי אפשר להתחיל לברור שם איזו תגובה בטוחה לקריאה ואיזו לא...
בקיצור, מי שרוצה לדבר על הסדרה בלבד, זה המקום :-D

- היה מצחיק לראות את שני החיילים הפשוטים מדברים על הדמויות הראשיות (בסגנון ה-trope http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/LowerDeckEpisode).
- רוב מתעניין באיזו מרפאת בשדה הקרב. ולמרות שהוא תמיד נוקט בעמדה המוסרית נגד ה-bannermen שלו, היא עדיין מתייחסת אליו כאל מחרחר מלחמה הרסני. די בטוח שהוא ימשיך לרדוף אחריה, ואני מנחש שזה יוביל לצרות עם המיועדת שלו, מהפרק בו איפשרו לו לחצות את הגשר.
- רוב והצבא שלו ממשיכים להצליח בקרב, וממש מבעס לדעת שבכל רגע יכולה להגיע אליו הודעה שאנשי הברזל תקפו בצפון, ולא תהיה לו ברירה אלא לעזוב את הלאניסטרים ולחזור הביתה אל קרב קשה, כפרים מושמדים, ותושבים שלא ממש יאהבו את "מלך הצפון" שלהם.
- ג'ופרי מחליט להיות אפילו יותר נבזה מהרגיל - מעניש פיזית את ה"מלכה" שלו סנסה, ומוציא אגרסיות אפילו על הזונות שטיריון שולח לו כמתנת פיוס. אהבתי לראות של"כלב הציד" יש גם צד אנושי - כשטיריון מבקש שמישהו יכסה את סנסה בבגדיה הקרועים, הוא הראשון שנענה (למרות שבד"כ הוא ממש לא מקבל פקודות ממנו).
- טיריון סוחט את הפילגש של סרסי כדי שירגל אחריה. עמוד שדרה של מדוזה יש לבחור הזה... לא פלא שסרסי רוצה את ג'יימי בחזרה. ;-)
- בייליש בא עם ההצעה שלו לקאט - סנסה (ולטענתו גם אריה) תמורת ג'יימי. נראה שקאט נוטה להסכים.
- בייליש מציע לרנלי עסקה מסוימת לגבי מעלה המלך, אבל לא ברור מהי בדיוק. לא סביר שזו עסקה שבאה מטיריון, אז כנראה שבייליש שוב מתכנן לבגוד.
- גם בייליש וגם החיילים הפשוטים של הלאניסטרים יודעים על הנטיות המיניות של רנלי, אז כנראה שזה סוד די ידוע.
- הקאליסי ואנשיה סוף סוף מגיעים למקום בטוח, ככה לפחות זה נראה בינתיים. יכול להיות שהם רוצים את הדרקונים שלה, אבל גם יכול להיות שהבכיר שערב לה באמת מכבד אותה בתור "אם הדרקונים".
- אריה הופכת למשרתת של טייווין לניסטר, (שזה גאוני בעיני). איך הוא ידע שהיא ילדה? אני לא חושב שהוא זיהה אותה, אולי הוא סתם חד אבחנה. בכל מקרה, אני מת לראות מה יקרה שם, ואם טייווין ירוויח מקום ברשימת השנאה של אריה.
- רנלי וסטאניס דיברו, אבל עושה רושם שהקרב ביניהם בדרך. כמובן, אלא אם כוהנת האור תעשה משהו שיביס את רנלי עוד לפני הקרב.
- וכמובן, הפרק הסתיים ברגע הפנטזיה הכי מובהק שראינו עד עכשיו בסדרה. מילא הלכים לבנים או דרקונים (שאת שניהם ראינו מעט מאוד), אבל פה יש איזה ילד צללים שמתגשם מתוך עשן מבין רגליה של כוהנת, לא בדיוק משהו שציפיתי לראות... 8-*
0דיון ללא ספרים בכלל! (ספויילרים לפרק) / שגיש user / ‏24/04/2012 13:02
איתך בהגדרה, גם אני לא יכול לקרוא דיונים מעורבים, תמיד משתרבב שם איזה פרט מיותר. אם זה קורה כאן אנא עדכנו אותי ואמחק את התגובות המיותרות.

לגבי הפרק, מסתיים באופן מפתיע מאד. למרות שאנחנו יודעים שאנו חיים בעולם פנטסטי, לא ציפיתי להתגשמות מתוך עשן שחור. זה אפילו קצת אכזב אותי כי זה מזכיר את לוסט ומפלצת העשן שסמלה עבורי שמדובר בסדרה מופרכת.

בכל מקרה, כל החזיתות מעניינות. בייליש בוחש בקלחת כהרגלו. לגבי לורד טייוון, נדמה לי שהוא חושב שהמלכה (היא מטעה אותו) מחזיקה בשתי הבנות כך שאין סיכוי שהוא יחשוב שמדובר באריה. ממש חששתי לגנדרי באותו רגע, ולמרות שהסדרה הוכיחה לנו אחרת כבר הרבה פעמים זכינו סוף סוף לדאוס אקס מכינה וגנדרי ניצל.

פרק טוב מאד לטעמי.
0אני לא מבינה - / מיקה user / ‏24/04/2012 17:13
לדבר על מאורעות שהסדרה כבר כיסתה נחשב לספוילר?
0זה מדרון מאוד חלקלק... / דורון ז user / ‏24/04/2012 17:28
ועזבי, ספציפית לפתיל אותו לי פתחה, היא ביקשה שיספיילרו לה חופשי, וזה היה בראש השרשור, לא בענף שאני יכול להימנע ממנו...

ברגע שקראתי את זה, זה היה כמו בסרטים המצוירים של הroad runner - ברחתי, ונשאר רק ענן עם הצורה שלי;-)
0אבל אנשים שספיילרו את הספרים כתבו אזהרה מתאימה / מיקה user / ‏24/04/2012 17:51
ואני לא ממש מבינה מה התועלת בפתיחת שרשור חדש.
אתה לא יכול פשוט להתעלם מהודעות שכוללות את הכותרת "ספוילר לספרים", או לפתוח את ההודעה שלך באותו השרשור ולבקש שמי שמגיב בלי ספוילר לספרים יציין בכותרת "ספוילר רק לסדרה"?
0התועלת היא הפרדה ברורה וחד משמעית, / דורון ז user / ‏24/04/2012 18:10
בין דיון בסדרה, לבין דיון שהוא ספוילר בהגדרתו, ועלול להתפצל לענפים אחרים, ולצוץ בענפים של דיון מקביל. ולא מדובר סתם בספוילרים קטנים, אלא לעיתים קרובות בסנל"לים מהמעלה הראשונה.
0מיקה / שגיש user / ‏24/04/2012 18:53
בכל פתיל שהוגדר לדיוני הסדרה, השתרבבו ספויילרים מהספר באצטלה של דברים חסרי חשיבות ("זה חשב", "זה אמר").

אני אעיף כל התייחסות לספר בפתילים סטריליים מהאתר - הם מתייסים אך ורק לסדרה.

אגב, דרך טובה לדעת אם זה לא מתאים היא לכתוב "לפי הספר".
0... / מיקה user / ‏24/04/2012 19:33
או שאני לא יורדת לסוף דעתך, או שאתה לא יורד לסוף דעתי.
אמרת פה בפורום שאתה קורא את הספר "לפי הסדרה". עזוב שלא ענית לשאלה שלנו "איך" לאור המישמש שהם עושים, אבל בתור מישהו שקרא גם את הפרקים בספר וגם ראה את מה ששודר - אני אחזור על השאלה:
האם תיאור סצינה כמו סצינת ההרעלה שהופיע בפרק הראשון, אבל מנקודת התיאור שלה בספר נחשב ל"ספוילר ספרים"?
אני לא מדברת על דברים שאולי הוזכרו בפרק הזה שעשויים לצוץ מאוחר יותר (כי היו פרטים כאלה. אם כי נכון לעכשיו נראה שהסדרה מתעלמת מהם), אלא על דברים שנוגעים ישירות למה שקרה וראינו.

באמת שאשמח לתשובה.
וגם אשמח לדיון (פרטי?) על הספר והסרט עד לנקודה זו (שכן גם לי יוצא "לקרוא את הספר לפי הסדרה" בגלל חוסר הזמן.
0~מסמצ~ אני הולך לעשות את זה פשוט / שגיש user / ‏24/04/2012 20:12
כי משבוע לשבוע הנושא מוכיח בעייתי, וצריך לעשות הפרדה ברורה:

מבחינת האתר הסדרה והספר הן ישויות שונות -

בדיונים שעוסקים בסדרה, לא נזכיר את הספר בכלל. לא insights, לא מחשבות, לא עבר, ולא הרחבות היריעה (גם אם הן לכאורה תמימות או תורמות). נשמע קיצוני אבל זה פשוט לא עובד, וכל שבוע צופי הסדרה נחשפים לספוילרים חדשים. גם אני קורא את הספרים (בצמוד לסדרה) והההגבלה הזאת כוללת גם אותי.

אפשר ורצוי לפתוח פתילים שעוסקים בהיבט של הספר אם מי מהקוראים רוצים לעסוק בכך.
ההודעה נערכה על ידי המשתמש
0תודה! :-) / מיקה user / ‏24/04/2012 21:44
אני מאוד מעריכה את התשובה הנרחבת!
עכשיו אפשר להבין מי נגד מי ואיך לנהוג.
לפחות, אני יכולה :-)
0מה שעכשיו אני תוהה בעקבות הפרק, / דורון ז user / ‏24/04/2012 22:36
זה כמה רחוק הם ילכו עם עלילת הפנטזיה.

אם יש ילד קסום, זה אומר שיש גם אל אור? ואולי גם שבעת האלים אמיתיים? ואלי הצפון (העצים)? יכול להיות שהם שומרים את כל התקציב שנחסך בסצינות הקרב שתמיד מדלגים עליהן, בשביל איזה קרב ענקי של דרקונים, ויצורי צללים, ומפלצות דמויות-אורק עם עיניים כחולות זוהרות, והאלים יודעים מה עוד :-D

האמת, שלא נראה לי. הסדרה הזו צעדה מההתחלה על הקו שבין 'הבית הלבן' ל-'שר הטבעות' (לפני שנה הייתי חושב שבין שתי הסדרות האלה יש תהום, אבל מסתבר שזה רק קו :*D), אבל עם הרבה יותר תככים פוליטיים מאשר קוסמים ויצורי אופל. אני מהמר שגם עכשיו כשזה משתנה, זה לא ישתנה בהרבה.
0לא צפיתי בבית הלבן / מיקה user / ‏24/04/2012 23:31
אבל ממה שכן שמעתי עליה אני ממש לא רואה את ההקשר.
בוז'רסי, טריליאן, אתן צופות נלהבות של הבית הלבן (ובוז'רסקי גם חובבת הסדרה, לפחות ברמת הספרים :-)) - אתן רואות קשר?
0הקשר זה תככים פוליטיים. / דורון ז user / ‏25/04/2012 00:57
בטח יש סדרה יותר קרובה, אבל הבית הלבן זה מה שעלה לי לראש.
0אז ממה ששמעתי עליה, / מיקה user / ‏25/04/2012 02:16
"זו בכלל לא סדרה על פוליטיקה", אבל היי, בקטנה.
0דעתי על דיון הספויילרים / WaxLion user / ‏24/04/2012 19:38
אני באמת חושב שתרבות הספויילרים באתר מוגזמת לגמרי, אבל כאן אני חייב להסכים.

סדרה מבוססת על ספרים היא תמיד בעייתית מראש.
ההפרדה בין השרשורים היא רעיון מעולה ואפשר אפילו לאמץ לעתיד - שרשור עם ספויילרים לספרים, ככה קוראי הספרים ירגישו חופשי לדבר בלי לפגוע במישהו.
ושרשור נוסף בלי קישור לספרים, ככה מי שלא קרא לא יפחד מספויילרים.
0(Y)(Y)(Y) / מיקה user / ‏24/04/2012 21:50 ללא תוכן
0אז שוכנעת שיש תועלת בפתיחת שרשור חדש? / דורון ז user / ‏25/04/2012 10:18
כי אם כן, אני חושב שזו הפעם הראשונה שאני רואה אותך משנה את דעתך באיזשהו דיון פה, אי פעם...

אני מקבל מדליה? :-E)
0close, but no sigar :-) / מיקה user / ‏25/04/2012 17:31
זו לא הפעם הראשונה שגרמו לי לשנות את דעתי במסמ"צ. למעשה, ייתכן שהיתה זו בוז'רסקי בדיון שהניב את משפט המחץ "מסכימה בעניין החלפת הבגדים" :*D וגם אחר כך היו כמובן עוד הזדמנויות.
זה לא קורה הרבה כי לא מספיק אנשים יודעים לנהל דיון ענייני ורק נכנסים למגננה וחושבים שיש איזושהי תחרות או משהו, אבל כשאנשים כן מקשיבים וכן עונים לעניין, קורה שהם מצליחים לשכנע אותי שדווקא הם אלה שצודקים :-^
0אני שמח שאת יודעת שזו לא תחרות... / דורון ז user / ‏25/04/2012 18:30
עכשיו את רק צריכה להפסיק לחשוב שכל מי שהוא לא את הוא אידיוט, ויהיה הרבה יותר נעים לדבר איתך.
0אולי מיקה לא נקראת לך ככה / זלפה user / ‏25/04/2012 18:44
אבל הדבר האחרון שהיא עושה זה להתייחס לאחרים כאל אידיוטים. מבחינתי- ההערה שלך די צורמת.
0אני מאמין שזה בטח אחרת בהיכרות אישית, / דורון ז user / ‏25/04/2012 19:30
אבל מבחינת הפרסונה האינטרנטית, יכול להיות ממש מרתיח לדבר עם מיקה.

אפילו בתגובה שהגבתי אליה: למה היא כמעט אף פעם לא משנה את דעתה בדיונים? כי אנשים *אחרים* לא מתדיינים מספיק טוב. הבעיה תמיד באחרים, ולא בה, וזה משתקף ב-99% ממה שהיא כותבת. אם מישהו לא מסכים איתה, צריך להסביר לו את הטעות שלו, לעיתים קרובות בדרך מתנשאת.

אבל זה לא לעניין לדבר איתך עליה, כאילו היא לא בחדר (בגרסא האינטרנטית של זה). תודה זלפה, אבל אני ומיקה יכולים לדבר בינינו בצורה מתורבתת, לא צריך להפריד אותנו לפינות. למרות שעדיף כנראה לעבור להודעות פרטיות, או פשוט לעצור כאן וזהו, איך שמיקה מעדיפה.
0טוב, עזבו, יום העצמאות ואין לי כוח לריב... / דורון ז user / ‏25/04/2012 19:40
אפשר בבקשה למחוק את הענף בשרשור שמתחיל ב-"אז שוכנעת שיש תועלת..." ?

תודה. (Y)
0(Y) / זלפה user / ‏25/04/2012 20:13
(ראיתי את ההודעה הזו רק אחרי שפרסמתי את שלי.. חג שמח!.
0זה בודאי לא המקום להתדיין עליה / זלפה user / ‏25/04/2012 19:43
וההערה שלך בהחלט היתה במקום אילו היית בוחר לשלוח אותה במסר אישי. אבל היות וכתבת פה - בפומבי- דברים שמאוד צרמו לי, הרגשתי צורך להגיב.

אני מצטערת אם הצורך הזה גרם לכם "להיכנס לפינות" ולבטח זו לא היתה כוונתי, הדבר האחרון שאני רוצה או מעוניינת בו זה ויכוחים אישיים פה בפורום.
0רק לי אין שמץ של סימפטיה כלפי / תתש user / ‏25/04/2012 00:54
קאט? הרי הטמטום שלה חצי-התחיל את כל הבלאגן. וזו לא רק הדמות, אני גם ממש לא מתרשם מהשחקנית.
0לא חשבתי על זה / דורון ז user / ‏25/04/2012 01:04
כן, אם היא לא הייתה אוסרת את טיריון, ג'יימי לא היה תוקף את נד, ושם באמת התחיל העימות בין הלאניסטרים לסטארקים.

אבל אני מניח שרוברט עדיין היה נהרג בלי קשר, ונד עדיין היה יוצא נגד ג'ופרי, אז לא בטוח שבאמת היה משתנה משהו...

והשחקנית בעיני די בסדר, לא יותר מזה.

עריכה: המממ... אבל בעצם רוברט יצא לצוד כי הוא היה עצבני מכל הסיפור בין נד לג'יימי, אז בלי זה הוא עדיין היה בחיים... אוקיי, צודק, קאט אשמה בהכול. :-`
0לא מסכים / שגיש user / ‏25/04/2012 09:06
נד התחיל לחקור בעניין הממזרים בגלל ג'ון ארין ובלי קשר למה שקרה בצפון, ואת המלך היו הורגים כך או אחרת, כך שהלאניסטרים - שזרקו את בראן מהחלון - הם אלה שהתחילו את הכל בעיניי.

ואני דווקא מאד אוהב את הדמות ואת השחקנית של קאט, הסצינות שלה תמיד חותכות בעיניי.
0אתה ממש לא לבד / מיקה user / ‏25/04/2012 04:49
קאט היא דמות מזעזעת ביותר. והשחקנית בעיני היא חלק נכבד מזה מאז שהתחלתי לקרוא את הספרים.
0רק אני מאוכזב מאוד מהעונה ה-2? / אהוד מלכישוע / ‏25/04/2012 14:10
חיכיתי כל כך הרבה זמן ואת האמת? אני מאוד מאוכזב.
מלבד פרק הפתיחה , ואולי הפרק ה-2 , כל הפרקים מרגישים ממש כל פילר.
אולי העובדה שאת העונה הראשונה ראיתי במרתון , ואת השניה אני רואה כאחד האדם - משבוע לשבוע משפיעה, אבל אני מרגיש כאילו שום דבר לא זז, הכל בbaby steps , וגם כשמשהו קורה הוא מאכזב, או לא מוסבר (המחנה שאריה נמצאת בו , לדוגמה) . הסצינות הרבה פחות מהממות, ולמעשה אני לא אהיה מופתע אם התקציב ירד לחצי .
עוד מישהו שותף לאכזבה שלי מהעונה ה-2 ?
0אני חושב שהרבה מזה באמת נובע מזה שאתה כבר לא במרתון. / דורון ז user / ‏25/04/2012 14:54
גם בעונה הראשונה היו חלקים איטיים לפני שה-shit hit the fan...
למה שאתה קורא פילר, אני קורא בילד אפ, ומרגיש כאילו יש הרבה בלגן בדרך:
- אנשי הברזל יתקפו בצפון
- הפראים ו/או ההלכים גם הם יתקפו את הצפון, אבל מהצד השני (ולך תדע, אולי גרייג'וי יאחד כוחות עם רוב כנגדם).
- אחד מהבאראת'יונים יצור על מעלה המלך (אחרי לידת יצור הצללים, אני מהמר לצערי על סטאניס).
- ג'ופרי יקבל את מה שמגיע לו. לא נחשפתי לספוילרים, אבל הוא כל הזמן רק מוצג יותר ויותר כנבל, ולדעתי יש סיכוי טוב מאוד שסנסה תשיב לו כגמולו ברגע שהבירה תיפול לסטאניס.
, ועוד שפע דברים קטנים, כמו הקרבה של אריה למר לאניסטר בכבודו ובעצמו, והדרקונים של דנריס (לא נראה לי שהם ישחקו עדיין תפקיד משמעותי בעונה הזו, הם לא יספיקו. מקסימום העונה תסתיים בכך שהם גדולים)

בקיצור, העונה מתחילה עם טפטופים, אבל בקרוב הסערה תתפרץ במלוא העוצמה... :-)
0לגבי ג'ופרי, / שלמקו GRAS user / ‏25/04/2012 15:20
בפרק הזה נהיה ברור מעל לכל ספק שהוא סאדיסט. הרבה מהדברים שהוא עושה נובעים מכך שהוא סאדיסט עם כח כמעט מוחלט, אבל הוא פחות נבל ויותר פשוט נהנה מזה.
0לא היחיד / WhtRvn user / ‏25/04/2012 19:50
ראיתי את העונה הראשונה פרק-פרק, ולא במרתון. זו הסדרה הראשונה מזה זמן רב שבאמת חיכיתי לפרק בשבוע לאחר מכן. בפרק הראשון של העונה השניה אולי הייתי יותר מדיי באופוריה מחזרתה של הסדרה, אבל החל מהפרק השני פשוט לא בא לי עליה יותר - היא פשוט משעממת, טרחנית, יותר מדיי קשקשת ופחות מדיי אקשן. אני פרשתי לעונה, אולי אראה את הכול ברצף בשלב מאוחר יותר בהתאם לתגובות.
0שאלה: / דורון ז user / ‏25/04/2012 20:08
חסר לך אקשן במובן של התרחשויות מהירות יותר, התקדמות עלילתית? או במובן של אקשן של ממש, כלומר, סצינות קרב בהן לא מדלגים על הלחימה וקופצים ל-aftermath?
0אמנם שטלת אותה ולא אותי / אהוד מלכישוע / ‏26/04/2012 18:30
אבל אני אתפוס על זה טרמפ (:
הבעיה שלי יותר מורכבת - קשה לי עם בנאליות ובינוניות .
העונה הראשונה היתה מופתית , שלא לדבר על הסיום המשוגע.
יכול להיות שזה גם מה שצפוי לנו העונה, אבל ינתיים יש יותר מדי בנאליות עבורי.
ראיתי שהרבה אנשים אהבו את הסצינה של רוב עם החובשת הצעירה. אותי היא ממש ביאסה
שחוק, מאוס ולא אמין. הבן של נד סטארק, המנהיג, הלוחם , שומע את האמת במקרה מאיזה בחורה שנונה ועוקצנית...
קלישאתי. כך גם לדעתי עניין אריה ומר לאניסטר...
מצד השני , העלילה של חאליסי בקושי מתקדמת, ואיפה לעזאזל כל הדותראקים?
היחיד שמחזיק בינתיים את העונה הזו זה הimp האהוב אבל איך גמד יכול לקחת את הכתפיים עונה שלמה?!
0גם איש קטן מאוד יכול להטיל צל ענק! / מיקה user / ‏26/04/2012 18:59
:-)
זה איך.
וחופי שהוא סוחב על גבו העקום ורגליו הקצרות (או שזה רגליו העקומות וגבו הקצר? 8-*) את כל הסדרה הזו.
פיטר דילקלג' לשלטון!
לא בכדי הקרדיט שלו הוא הראשון בסדרה. ראשון במעלה וראשון בפועל.
0איזה קטע, לא שמתי לב שדינקלדג' שודרג לראש הקרדיטים :-D / דורון ז user / ‏26/04/2012 20:57
בעונה הראשונה הוא היה אחרון (בדקתי עכשיו).
מעניין אם זה בזכות האמי, או אהדת הקהל, או העובדה שהתפקיד שלו הפך ליותר בולט.
או שזה כל הסיבות האלה יחד...

בכל אופן, בהחלט מגיע לו.
0(Y) נראה לי שכל אוב די אבאוו. / מיקה user / ‏27/04/2012 00:34 ללא תוכן
0לדורון / WhtRvn user / ‏27/04/2012 11:06
בנוגע לשאלתך איזה סוג אקשן חסר. אני די בסדר עם כך שלא מראים את הקרבות, למרות שלעיתים זה צורם - מתרחשת מלחמה ברקע ורק רואים את ההשלכות והקשקשת בנוגע אליה. זה הפריע במקום מסוים בעונה הקודמת, אבל ניחא.

אז במובן הזה חסרה לי יותר התקדמות עלילתית. משהו, לא משהו גדול. אלא משהו, שבאמת משנה למישהו משהו (אוקיי. אני מודה שהאמירה הזו נשמעת כמו פרסומת לדיוטי :-)) העונה הקודמת הייתה הרבה יותר מתוחה, והמתח הזה הוא שגרם להישאר, החל מהפרק הראשון. והעונה? מתרכזת בגברים ובצעצועים שלהם (המיניים). ושום דבר לא ממש קורה.

ואולי, בגלל שאין ממש דמות להזדהות איתה, כל מה שקורה, אם קורה, מרגיש כל כך סתמי ולא חשוב.
0התקדמות עלילתית / דורון ז user / ‏28/04/2012 22:10
אני מודה, לא *קרו* יותר מדי דברים בינתיים, אבל החיילים בהחלט הסתדרו להם בנקודות מפתח על לוח השחמט. אני חושב שהם עשו עבודה טובה בלבנות מתח על בסיס הדברים האלה שבדרך.

מבחינת דמויות להזדהות איתן:
- רוב הוא פחות או יותר המשך של אבא שלו, שמייצג את דרך הכבוד. ה-"גיבור". הוא נלחם בלית ברירה, ואין לו שום שאיפות לשלטון בממלכה.
- אריה היא ילדה שמורדת במוסכמות המגדר, ומתמודדת באומץ גם כשהחיים שלה מתדרדרים דרסטית.
- טיריון הוא המוזר, שאביו אף פעם לא קיבל אותו בתור מי שהוא, ושכל העולם מתייחס אליו כאל פריק. ולמרות זאת, יש לו המון בטחון עצמי, והוא אחד האנשים הכי מעניין בסדרה.
- סנסה היא החומרנית, מישהי שבעולם האמיתי כנראה הייתה מעריצה של ג'סטין ביבר ודימדומים, ומתה להופיע בכוכב נולד. מאז תחילת הסדרה היא עברה התפכחות.

עם כל אחת מאלה, ובטח אחרות שלא קפצו לי לראש, אני חושב שיש הרבה אנשים שיכולים להזדהות.
0וואו, ממש לא מסכימה בעניין סאנסה! / מיקה user / ‏29/04/2012 02:36
כן, היא עברה התפכחות, ללא ספק, אבל מעריצת ג'סטין ביבר ודמדומים?! סאנסה היא ילדה מאוד קלאסית, ממש לא מישהי המונית. הכי הרבה אני רואה אותה עוקבת בעניין אחרי החתונה המלכותית של וויליאם וקייט מידלטון.

ואאל"ט (טריליאן - עזרה?) זה "מידרדרים" ולא "מתדרדרים", משהו שקשור לת' לפני ד' או משהו. באנגלית זה מקביל לredundancy או משהו כזה.
0סבבה, מדרדרים ;-) / דורון ז user / ‏29/04/2012 10:45
ואם אני אדע איך, אני גם אוסיף דגש איפה שנפלה ה-ת'.

לגבי סנסה, אולי דמדומים לא הייתה דוגמה טובה. היא באמת לא המונית, אבל אם היא הייתה חיה בעולם שלנו, אני חושב שהיא הייתה מאלה שרק רוצים להיות סלבריטיז, ולא משנה אם הם באמת יהיו שחקנים/זמרים/וואטאוור טובים, העיקר שייראו אותם בטלויזיה.
0Caps Lock + Shift + = / רייצ'ל user / ‏29/04/2012 11:28
(לא שאתה באמת צריך לעשות את זה)
0עוב את הדגש (אם כי, שתי נקודות!) / מיקה user / ‏29/04/2012 21:49
אבל יש שם יוד. מידרדרים.
0אל"ט / רייצ'ל user / ‏29/04/2012 11:22
0"אני לא טריליאן"? / מיקה user / ‏29/04/2012 21:48 ללא תוכן
0את לא טועה / רייצ'ל user / ‏29/04/2012 22:48
אבל במקרה הזה גם "אני לא טריליאן" הולך.
0:-) / מיקה user / ‏30/04/2012 16:29 ללא תוכן
0~LOL~ / . / ‏26/04/2012 07:19 ללא תוכן
0ספוילר! ;-) LOL / דורון ז user / ‏26/04/2012 12:21
אבל לא מצאו בובת לגו בלונדינית לסרסי?
0טוב זה מטופש, אבל זה מה שמטריד אותי / מפקד קוברה / ‏29/04/2012 00:12
מה בדיוק תגיד סרסיי אם עכשיו היא תכנס להריון מבן דודה (או אחיינה, או ווטאבר, קשה במשפחה הזאת)?

ובהקשר דומה, אני לא מבין את החשיבות של גנדרי. אם לרוברט היו 100 ילדים שכולם שחורי שיער זה דבר אחד, אבל עכשיו שנשאר רק גנדרי, איך הוא כבר יכול להזיק לסרסיי וג'ופרי?
0הוא יכול לטעון / דורון ז user / ‏29/04/2012 00:20
שהכס שייך לו. כמו שראינו, זה לא ממש יעזור לו בלי צבא שמגבה אותו, אבל זה עוד ערעור על מקומו של ג'ופרי, אז הם מעדיפים להיפטר ממנו וזהו.

לגבי סרסי, לא יודע, אם מותר לה להתחתן מחדש אחרי מות המלך, אז היא פשוט תשלם לאיזה אציל זוטר (אליו היא לא מקורבת) שיתחתן איתה ככיסוי.
0אוו, אוו, זה מזכיר לי! / מיקה user / ‏29/04/2012 02:38
מה נסגר עם טייווין? כלומר, טיריון כבר בן עשרים ומשהו, קרוב לשלושים. כל הזמן הזה הוא לבד? ולא נשא אישה אחרת? ואין לו פילגש?
מה. נסגר.
?!
0נראה כאילו / דורון ז user / ‏29/04/2012 10:54
טייווין מתבייש בבן הגמד שלו, ובכוונה שמר אותו בשוליים.
הוא לא נתן לו שום תפקיד רשמי (יש המון דברים גדולים וקטנים שאציל כזה בכיר יכול לעשות, אבל טיריון סתם הסתובב בין ברים ובתי בושת), וחשבתי שהוא לא חיתן אותו מאותה סיבה. שרק יישב בצד ולא יעשה בושות, זה כל מה שהוא רצה מהבן המאכזב שלו.

אה, ובלי קשר לאכזבה, אולי סתם לא מחתנים גמדים כי לא רוצים נכדים גמדים.
0אתה צודק מאד / שגיש user / ‏29/04/2012 13:30
וטיריון הרי גם מספר לשאי בעונה הראשונה, איך אחיו ואביו התעללו בו כשגרמו לו להתאהב ולהתחתן עם זונה, ואז הרגו אותה.

אבא לאניסטר בהחלט לא נטה חסד לבנו המעוות, יחס שהודגש לאורך כל העונה הראשונה.
0חוץ מבדברים בהם שניכם טועים / מיקה user / ‏29/04/2012 21:52
שאלתי מה לגבי טייווין. קרי, האבא. ההתייחסות לגילו של טיריון היתה רק בשביל למקם את הזמן שעבר מאז מותה של אשתו, שמתה כשטיריון נולד.

ובינתיים, החל מהפרק האחרון של העונה הקודמת, אבא לאניסטר בהחלט לומד להעריך את הבן הגמד שלו והוא נותן לו את אחת המשרות הכי נחשקות בממלכה - להיות יד המלך בזמן שהוא עצמו לא זמין.
0אההה..... :-) / דורון ז user / ‏29/04/2012 22:40
לא היה ברור לגמרי מה את שואלת - היה נראה שאת שואלת למה טייווין לא חיתן את טיריון מחדש (הוא הרי היה נשוי פעם לאיזו זונה שג'יימי סידר לו).

טוב, אז לגבי טייווין, אני לא יודע אם הוא באמת אהב את אשתו, אבל אם כן אז יכול להיות שהוא לא רוצה להתחתן מחדש אחריה. וגם אם לא, אז יכול להיות שמבחינתו נישואין מיועדים רק למחויבות של המשכת השושלת, מחויבות שהוא כבר מילא.
0אבל לטיריון יש פילגש! / מיקה user / ‏30/04/2012 16:32
וכל מה שהוא עושה כל הזמן זה רק סקס ועוד סקס. כלומר, עד שאבא שלח אותו לעשות דברים מועילים לשם שינוי.
ודורון, לא אכפת לי ממחוייבויות ועניינים, בגלל זה הזכרתי את עניין הפילגש. והדגשתי שאני לא מבינה מה קורה.
תקן אותי אם אני טועה, אבל מיניות אמורה להיות משהו שיש לכל האנשים.
ואני אומרת את זה בתור מישהי א-מינית. אבל אני מבינה כמה אני יוצאת דופן, ולכן לא מבינה מה נסגר עם טייווין.
0אז בעצם את שואלת / דורון ז user / ‏30/04/2012 19:41
מה הסיפור עם חיי המין של טייווין? אז תגידי ככה ;-)

לא שזה מעניין אותי כל כך, אבל מי אמר שאין לו בחורות מזדמנות מתי שרק בא לו? לא מראים את זה (מסיבות מובנות, מי לעזאזל רוצה לראות את טייווין עירום? לא הספיק לנו מייסטר פייסל?), אבל זה לא אומר שזה לא קיים. גם לא צריך ממש פילגש, ראינו כבר מספיק סצינות בבתי זונות כדי לדעת שהוא יכול למצוא סיפוק מתי שרק ירצה, בכל עיר ש(לא) מכבדת את עצמה.

אגב, זה מזכיר לי משהו - כשהוא גילה שאריה נערה, והוא אמר שיביאו לו אותה, הרגשתי שהוסיפו בכוח שורה של "אני רוצה אותה בתור המשרתת שלי". זה היה מוזר, כי למה הוא בכלל צריך להסביר את עצמו למישהו מהם? הוא אמר שיביאו, וזהו, אף אחד לא יפצה פה. הרגיש כאילו הוסיפו את השורה בשבילנו הקהל, כדי שאף אחד לא יחשוב חלילה שהוא רוצה ממנה משהו מיני.
0מאוד פשוט (ספוילר משני כללי לסדרה/ספרים) / האח קרמזוב user / ‏29/04/2012 11:13
באמת לא כזה ספוילר נורא:

במהלך הספרים העניין של הריונות לא רצויים מוזכר כמה פעמים, ויש לזה פתרונות (איזה שיקוי שגורם להפלה, אאז"נ). שלושת הילדים של סרסיי היו הריונות רצויים. סביר להניח שהריונות אחרים היא תפיל (ו/או הפילה כבר - לא הכל אנחנו יודעים).
0אני לא חושב שזה מתאים לסרסי / דורון ז user / ‏29/04/2012 12:33
(אגב, זה שקיים דבר כזה הפלה בספרים זה באמת לא ספוילר נורא, די הנחתי את זה לבד. אבל לא היית צריך בכלל להזכיר את הספרים בשביל זה... היית יכול פשוט לכתוב שלדעתך סרסי הייתה מפילה.)

בכל מקרה, אני לא מסכים. אם יש משהו שאנחנו יודעים בוודאות על סרסי, זה שאכפת לה מהילדים שלה מעל לכל. בלי להיכנס לדיון המוכר והשנוי במחלוקת לגבי רגע תחילת החיים, אני די בטוח שהיא תימנע בכל מחיר מלעשות הפלה, ובמקום זה תמצא איזשהו פעלול פוליטי כדי לוודא שהילד שלה לא יהיה ממזר.
0בעונה הראשונה.. / einavdr user / ‏29/04/2012 13:49
כשנד מתעמת איתה על הילדים, היא אומרת לו במפורש שהיה לה פעם ילד מרוברט,
והיא נפטרה ממנו, כי רק המחשבה הגעילה אותה.....
מה שאומר שאין לה ממש בעיה להפיל תינוקות לא רצויים.
0היא אמרה את זה??? / דורון ז user / ‏29/04/2012 14:41
אני ממש לא זוכר את זה.
אני זוכר שהיא סיפרה איך הוא היה מגיע למיטה שלה שיכור, והיא הייתה דואגת לגמור אותו ב"דרכים אחרות" כדי לא להיכנס ממנו להריון, אבל היא ממש אמרה שהיא גרמה למוות של הבן שלה ושל רוברט? זה שהיא סיפרה לקאט שמת ממחלה למרות כל תפילותיה?
0אני לא זוכרת בסדרה... / einavdr user / ‏29/04/2012 20:13
אבל הלכתי ובדקתי בספר, כשנד שואל אותה איך יכול להיות שהיא מעולם לא נכנסה להיריון מרוברט. היא אומרת שהיא נכנסה פעם אחת, וגיימי מצא מישהי שניקתה אותה.
0אמצעי מניעה בווסטרוז / mary user / ‏29/04/2012 14:30
טוב, בהתחלה כתבתי תגובה ארוכה שכוללת שלוש נקודות לגבי אמצעי מניעה, אבל שלושתן כללו רפרנסים לספרים. אז במקום נגיד שאני חושבת שבעולם הסדרה, בו יש מאיסטרים שמתמחים גם ברוקחות (לדוגמא טיריון קיבל שיקוי להקלת עצירות מפייסל), יכולים לייצר שיקוי למניעת הריון (ונקרא לו "תה ירח", למשל). וכשהמלכה שוכבת עם בן-דודה החיוור, הוא יכול לפרוק את נשקו על בטנה, למשל, ובכך למזער את הסיכויים להריון בלתי-רצוי.
0אוקיי, לזה אני יכול להאמין. / דורון ז user / ‏29/04/2012 14:43
הפלה לא, אבל באמצעי מניעה דווקא סביר שהיא משתמשת, אם הם קיימים.
0סרסיי / mary user / ‏29/04/2012 14:54
קשה לי קצת, כי אי אפשר באמת להעביר קו מדויק בין מה שאני יודעת מהספרים ובין מה שאני יודעת מהסדרה, אבל בעיניי סרסיי באמת אוהבת את הילדים שלה, אבל רק כל עוד הם פרי היחסים שלה עם ג'יימי. לא אמורה להיות לה שום בעיה מוסרית עם הפלה של ילד ממישהו אחר, בייחוד מישהו שהיא מתעבת (רוברט). למעשה עדיף היה לה ללדת ילד גם מהמלך, כך שיהיו להם גם ילדים שחרחרים ולא רק בלונדינים ואי אפשר יהיה להאשים אותה בבגידה, אבל היא לא הייתה מסוגלת.
0חשבתי שהילד / שגיש user / ‏29/04/2012 19:31
מת מוות טבעי, לא שהיא נפטרה ממנו. אני חושב שהיא כן נתנה ליחסים עם רוברט הזדמנות (היא אמרה לנד שהיא היתה מאוהבת בו), אבל זה לא התפתח היטב באשמתו, לפחות לפי גירסתה.
0אאז"נ / זלפה user / ‏29/04/2012 23:30
בעונה הראשונה, היא מספרת לקאט על הכאב שלה על הילד שמת לה. והיא כן מדברת על האהבה שלה לרוברט, כך שאין סיבה להרוג את הילד שלו.
לא זכור לי שבסדרה היא מציינת שהיא הרגה את ילדם. (אם כי היא כן הורגת את בניו האחרים...)

וזו לא רק הגרסא שלה שמדגישה שבעלה לא אהב אותה. היה די ברור שהוא כרוך היה אחרי האחות המתה של נד. כנראה לא היה לו מקום בלב לסארסיי.
0בתשובה לך ולשגיש / mary user / ‏30/04/2012 08:38
(בהתבסס על הסדרה בלבד) אם אני לא טועה סרסיי מספרת לנד את האמת על אותו ילד מרוברט - בסצינה עם קאט היא פשוט לא כנה ומשתמשת בסיפור הזה כדי להסיט מעצמה את האשמה.
והיחסים של סרסיי ורוברט היו גרועים מלכתחילה, אבל בטח לא רק בגלל חוסר הזמינות הרגשית שלו, זה שהיא מתחזקת יחסים עם ג'יימי אחיה לא בדיוק עזר. מהבחינה הזו אני מעריצה את מרגרי, כלתו של רנלי - בחורה עם רגליים על הקרקע שמבינה היטב מהם נישואין פוליטיים.
0אני לא חושב שסרסי סיפרה לנד משהו כזה בסדרה. / דורון ז user / ‏30/04/2012 08:57
זה כנראה מהספרים...
tv 0צריך לראות שוב את הסצינה של העימות בין סרסיי לנד / mary user / ‏30/04/2012 09:16
כשהוא נותן לה צ'אנס להימלט. יש לי בעיה טכנית עם הרמקולים, אז אשאיר לך את הבדיקה ::)
0ובכן / מיקה user / ‏30/04/2012 16:29
היא לא מדברת פה על ילדים מרוברט.
וזה מוזר, כי דווקא זכרתי משהו כזה. ולמען הסר ספק - קראתי את הספר הראשון רק בחלקו הראשון, אפילו לא חציי. אחר כך הייתי צריכה להחזיר אותו לספריה ולקח הרבה יותר מדי זמן עד שקניתי לעצמי את הספרים שיהיו לי זמינים מתי שרק ארצה. אז זה לא מהספרים.
0זה כן מהספרים. / דורון ז user / ‏30/04/2012 20:01
הייתי בטוח לחלוטין שזה לא מהסדרה. אז חיפשתי בגוגל, תוך כיווץ עיניים לכדי tunnel vision מאולץ, כדי להימנע מכל ספוילר שעלול להופיע בפריפריה של מה שאני מחפש. אני שמח לבשר שהצלחתי למצוא את זה בלי להסתפיילר בשום דבר אחר:

http://asoiaf.westeros.org/index.php/topic/58572-cerseis-first-child/

בקיצור, זה הבדל בין הספר לבין הסדרה.
בסדרה היה לה בן מרוברט, שבסופו של דבר מת (לטענתה ממחלה, ואין שום עדות שתגרום לנו לפקפק בכך).
בספר, היא עשתה הפלה בפעם היחידה בה נכנסה להריון מרוברט.

שוב אזכיר שזה השרשור בו לא אמורים לעסוק בספרים, אבל נראה שזה הייתה באמת honest mistake, אז מה לעשות, קורה. רק אבקש שאם מתישהו אתן לא בטוחות אם משהו מהסדרה או מהספר, תחפשו בגוגל - בשבילכן זה הרבה יותר בטוח מאשר בשבילי... :-)
0אני לא הייתי מי שהעלתה את העניין הזה. / מיקה user / ‏30/04/2012 20:58
כשהוא כן עלה זה היה נראה לי מוכר, וכמו שכבר אמרתי - אצלי זה לא מהספרים, כי ממש לא הגעתי למקום שמתקרב לזה בקריאה שלי את הספר הראשון. אילו לשיחה של סרסיי עם קאט לא הגעתי.

(ובשביל לא להכביד על השרשור הגם ככה כבד הזה - לגבי טייווין - חשבתי שזה בדיוק מה שאמרתי. הוא לא התחתן שוב וכבר עברו סך השנים שטיריון חי ולא רואים שהוא עושה שום דבר מלבד מלחמה, מלחמה, מלחמה.
0אני עדיין לא מבין למה את רוצה לראות אותו עושה משהו... :-P / דורון ז user / ‏30/04/2012 21:16
זה שלא רואים לא אומר שהוא מתנזר...
לא הכול צריך להראות. אני גם מניח שאנשי משמר הלילה מספקים את עצמם, וממש לא חסרה לי סצינה בה רואים את זה...

לגבי השיחה של נד וסרסי, אני לא מבין מה הנקודה שלך. חד משמעית, זה היה בספרים ולא בסדרה. את עדיין בטוחה שלא קראת את זה? סבבה.
0וואו. / מיקה user / ‏30/04/2012 21:47
מה זאת אומרת "את עדיין בטוחה שלא קראת את זה? סבבה"?
קראתי אולי עשרה פרקים מהספר הראשון. ובאופן כללי, על פרקים של בראן וקייטלין בעיקר ריפרפתי מהשעמום.
אז אלא אם אתה חושב שזה היה בפרק בו בראן עף מהמגדל וחושב שקראתי אולי את סרסיי מספרת לו על זה שניה לפני שג'יימי בועט אותו למשל, הטון המרמז שלך ממש לא מקובל עלי.

אשר לטייווין, שוב אתה לא מבין אותי אבל בשלב זה נמאס לי לנסות להסביר לחינם, אז אני אפסיק.
אם למישהו (אחר) יש תשובה/השערה לגבי מה קורה עם טייווין לאניסטר ולמה לא נראה שסקס מעניין אותו בכלל, אני אשמח לשמוע.
0אמרת שאצלך זה לא מהספרים, / דורון ז user / ‏30/04/2012 22:14
וזה היה ישר אחרי שנתתי קישור שמבהיר שזה היה אך ורק בספרים. לכן אמרתי שלא הבנתי מה הנקודה שלך.
0מעייף קצת :-S / מיקה user / ‏30/04/2012 22:27
הנקודה שלי, כפי שכתבתי, היא שזה נראה לי מוזר.
כלומר שכאשר הנקודה הועלתה פה זה נראה היה לי מוכר אבל לא ראיתי את זה בספרים, כי לא הגעתי לחלקים האלה עם הספר הראשון. ולכן זה היה נראה לי מוזר.
0סבבה. / דורון ז user / ‏30/04/2012 22:32
בלי שום טון הפעם, נשבע. ;-)
0:-D / מיקה user / ‏01/05/2012 04:54 ללא תוכן
x
vBulletin statistics