ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

בעיה של ציפיות.

מאת: bosco
פורסם בתאריך: 14/06/2009

אני חושב שיש קצת בעיות בדרך בה אנשים מדרגים את הסדרות שלהם.
אמנם מדובר בנושא שהוא סובייקטיבי לחלוטין, אבל יש דרכים שונות להסתכל על איך מודדים איכות של סדרה, ובסופו של דבר יש לא מעט הצבעות שנראה לי שנובעות ממניעים יותר אמוציונליים משצריך.
אם ניקח את "גיבורים" כדוגמא, מדובר בסדרה שאפשר להתווכח על האיכות שלה, אבל הבעיה העיקרית שלה היא שאנשים ציפו ממנה ליותר מדי.
אם משווים אותה לסדרות mindless של כיףאקשן, היא עשויה מאוד טוב וגם מותחת ומגניבה. כן, יכול להיות שזו רק דעתי, אבל נראה לי מגוחך לטעון שמכושפות סדרה יותר טובה מגיבורים, שסמולוויל (סמולוויל!!) סדרה יותר טובה מגיבורים, או שכל אחת מסדרות ה"זבל" האחרות שיש להן ציון בין 2 ל3 (שזה ציון הגיוני, אני מניח, לסדרות כאלה) יותר טובה מגיבורים (שיש לה ציון 2 או פחות).
מה שבעצם נראה לי זה שגיבורים מקבלת את הציונים שלה בהשוואה לסדרות איכות (כמו אלה שמובילות בדירוג) במקום לקבל ציון בהשוואה לסדרות באופן כללי. אבל המערכת בנויה ככה שסדרות צריכות להיות מדורגות באופן כללי, ולא לפי "יחסית לסדרה נחשבת" או "יחסית לסדרת ג'אנק".
וגיבורים היא רק דוגמא. יש עוד הצבעות שנראות לי שמתיחסות פחות לסדרה בפני עצמה ויותר לציפיות של אנשים ממנה יחסית לרמה שלה היא כביכול שייכת, בין אם לטובה או לרעה.
אני צודק? לא צודק?

דיון (8)