ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

הצד השני של \"טובת הציבור\"

מאת: עין הלל
פורסם בתאריך: 23/07/2009

לפני שני קיצים, ציבור אוהדי הכדורגל בארץ היה כמרקחה : קבוצת המיליונרים דאז של בית"ר ירושלים אמורה הייתה לפגוש במשחק העלייה לצ'אמפיונס ליג את פ.צ קופנהאגן הדנית ודווח שמשחק החוץ -לכל הפחות- ישודר רק במסגרת ה-PPV. הייתם צריכים לקרוא און-ליין בפורומים הרלוונטיים, כדי להבין את עומק התסכול : המוני בית-ישראל צבאו על אתרי השידור הפיראטיים והביאו לקריסתם המוחלטת; תגובות הייאוש בנוסח "זה לא עולה ! מה קורה ???" שטפו את הרשת והמחזה שימח כנראה רק מיזנטרופים מזן מיוחד.

ההד הציבורי הביא לכך שנוספו תקנות מיוחדות כדי לחייב את הזכייניות השונות לשדר משחקים של קבוצות ישראליות באירופה אך ורק בערוצים פתוחים - והשמחה הייתה גדולה.

אלא מה ? שנתיים חלפו, קרנו של הכדורגל הישראלי נמוגה כמעט לחלוטין והשילוב הזה שבין חוסר העניין, יריבה לא אטרקטיבית ותוצאה גבוהה במשחק הראשון, הביאה למסכינו "מחזה" מסוג זה שנצפה אתמול - משחק החוץ באירלנד- בו התמודדה מכבי חיפה מול גלנטורן :
אחרי ה-0-6 במשחק בחיפה, התפתח על כר הדשא האירי משחק מנומנם, שהופרע לעיתים רחוקות ע"י הפרשן ניר לוין, שירה "תובנות" בנוסח "אלישע לוי הוא מאמן קפדן וגם מקצוען" וגם קצת ע"י השדרן יורם ארבל, שהפליג בפיוטים שעסקו בספינת הטיטאניק (שנבנתה בנמל המקומי לטענתו) ובמטוסים נוחתים בסביבה... עד-כדי-כך...
והכי עצוב הוא, שכל הדבר הזה שודר בפריים-טיים של ערוץ 10 (!), במה שעשויה הייתה להיות הפעם הראשונה, שבה שידור מוקלט ("פרוייקט מסלול" בערוץ 2) קרע לגזרים שידור כדורגל חי...

ברור שהאופציה שלא לשדר כלל הייתה כואבת הרבה יותר לאוהדי הקבוצה הירוקה, אלא שלאור הציפיות (הנמוכות) ונוכח הביצוע בשטח, הפעם אפשר היה להפעיל מעט שיקול דעת (לשדר, למשל, משחק אטרקטיבי יותר מאותו השלב ולשבץ "פריצות" מהאיצטדיון בגלנטורן).

דיון (0)