ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

אז לקראת העונה השנייה...

מאת: עין הלל
פורסם בתאריך: 25/07/2009

החלטתי לנצל את השידורים החוזרים בהוט 3 ולהתמסר ל"מעפר לאפר"; במועדי השידור המקוריים, הייתי עדיין מנוי ליס ולכן יצא לי לראות רק פרק פה ופרק שם בביקוריי אצל ההורים... ומה לומר לכם ? מעבר לקושי שבניסיון (המיותר) להבין את ההגיון שמאחורי התסריט, כבר הרבה זמן לא יצא לי להנות ככה מסדרה : עד-כדי-כך, שאחרי ההקרנה של 23:00, המשכתי גם לזו של 24:40... אותו הפרק פעמיים ברציפות...

אז מה טוב ב"מעפר לאפר" ? הסיפור המעניין, המשחק המשובח של -בעיקר- פיליפ גלניסטר, הז'רר דפרדייה של בריטניה ושל קילי האוז, אחת שמביאה כנראה מהבית את היכולת למשחק אמביוולנטי כל הזמן : אינטליגנטית ומנג'סת, הדורה וזנותית... מת עליה !
אבל כמו "בסדרת האם", "מעפר לאפר" מצטיינת בעיקר בשיחזור התקופתי : אצל מי שעבורו שנות השמונים הן הרפרט של חייו (של אפנת הפאנק, של מוסיקת ה-New Wave, של שילובי הצבעים הבלתי אפשריים בלבוש ובעיצוב-הפנים), הסדרה היא פשוט תענוג צרוף... טריביוט לעידן שלם מבחינתי. הייתי מת להיות המעטר המוסיקאלי של סדרה כזו : פתחו עם Vienna של Ultravox, המשיכו עם Ashes to ashes של אתם-יודעים-מי וסיימו עם אחד הגדולים של Roxy Music, שזה מהסימנים המובהקים לסדרת-קאלט מנקודת ראותי הסובייקטיבית : אחד מהפרקים המוצלחים ב"פליסיטי" הסתיים, גם הוא, בשיר של בריאן פרי - More than this.

דיון (5)