ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

"מועדון לילה" ו"לילה בכיף" : מבוכה לאורח כמסד לתכנית...

מאת: עין הלל
פורסם בתאריך: 05/08/2009

בכל מיני מקומות ברשת הפך כמעט בלתי אפשרי לנהל דיון שעניינו "ניצול חולשות ונכויות אנושיות כמכשיר אימתני להעלאת הרייטינג", כי תמיד יימצא החכם, על פי רוב הוא מופיע כבר בראשית השרשור, שיבוא לנסח מחדש את המנטרה המוכרת/שחוקה שעיקרה - "המשתתפים ידעו היטב להיכן הם הולכים ולכן אין סיבה לרחם עליהם"... אני אומר שגם אם אכן ידעו ואפילו אם עוגנה הסוגייה -מטעם הזכיין- בהסכם משפטי עב כרס בן 7000 סעיפי-פילפול מתחכמים, עדיין אין להסיר אחריות מאף אחד - מעצם העובדה שזה סוג הטלוויזיה שהפך להיות לגיטימי בימינו, אפילו הייתי אומר - כמעט חזות הכל : להביא אנשים להתארח, להשפיל אותם עד עפר "כאילו בצחוק" (רצית לפרסם ספר או דיסק חדש או סתם להתבשם קצת בתודעה מחודשת ?! יש לזה מחיר, אח שלו !) ואח"כ להגיב מהמחשכים - "לא האמנתי עליו/עליה !"...

הנה 10 דקות מקריות מתוך "מועדון לילה" מאמש, כדוגמה מייצגת :
* תכנית שלמה חפרו לנו לקראת הגעתו המלבבת (?) של חובי סטאר, בזמן שחברי הפאנל מחקים שוב ושוב את מניירותיו המשעשעות של האיש, בשילוב רמיזות מבאסות לגבי נטיותיו המיניות. ברור שהתכנית צולמה לפני כשבוע, אבל זה כבר עניין אחר. ימשיך ארז טל לכנות את זה "סאטירה אקטואלית" ואני אמשיך לצחוק מתוך רחמים. חובי גם חזר בינתיים ל"כוכב נולד", ביי-דה-וויי...
* בסוף הוא הגיע, החובי סטאר, סיפר משהו קצר על חייו עד "כוכב" וגם מאז, המשיכו כולם להסתלבט עליו ולהפוך את דבריו המעטים ללא רלוונטיים בכלל (הרי באת כדי שנוכל לצחוק עליך, מה אתה מבלבל במח ?!) ואחרי בערך 3 דקות ברוטו - ארז טל הודה לו והבחור פשוט קם והלך. לי זה הזכיר בעיקר את שיפרה מתארחת ב"ארץ נהדרת", לא לכם ? במקרה ההוא, היא הושבה במשך דקות ארוכות בפינת שולחן הפאנל, אמרה איזה משפט בודד בנוסח - "אני לא תומכת פוליטית באף אחד" ואסי כהן מחופש כליברמן פשוט גירש אותה "במחווה" מטופשת ל"אח הגדול" - ספר בקול עד עשר...
* באייטם הבא, החזירו לתכנית נוספת את קים, הספורטאית האמריקנית שהגיעה למכביה וכנראה היממה את הצופים עקב יופיה הבלונדיני; הפעם, הוחלט לארגן לה שידוך (זה מה שהיא ביקשה ?), היא הושבה על כורסה מיוחדת דמויית ביצה ("האשך של אבי ביטר !" צעק מישהו מהפאנל) והוצגו לה שני "מועמדים" : עו"ד ממוצא דרום-אמריקני, שסיפר קצת על עצמו (ונעלם באותה המהירות שבה הופיע) ואבי ההוא מ"לילה בכיף", שהציע להיא הצעות מטורפות, פרוורסיה אמיתית במסווה של צחוק, עד שארז טל זרק את שניהם - גם את אבי וגם את קים... שמעו אותו אומר בבירור לקונטרול - "תורידו אותו, תורידו אותו" בטון שלא השתמע לשתי פנים ואת קים הוא פשוט הקים ושלח לדרכה... 3 מבוכות טלוויזיוניות ב-10 דקות ואח"כ אומרים לך - "אבל לא הבנת כלום !"... "זה בדיוק הקטע של התכנית ! טירוף על טירוף !"... אני אומר שארז טל הוא אכן גיבור גדול : מרום מעמדו המובטח בביצה המקומית, הוא מציע לאורחיו כוס תרעלה אמיתית - "בוא תתפרסם אצלי !" ואח"כ דוקר אותו במזלג של גלדיאטורים...

התכנית "לילה בכיף", על אף מוצאה החתרני (ולו רק מעצם העובדה שהיא משודרת בערוץ נישה מובהק), עושה בדיוק את אותם הדברים : "מארחת" כל מיני סלבריטאים, במיוחד לשעבר, טוחנת אותם ואת עשייתם לגרגירים של צמיג משומש במפעל מיחזור ושולחת אותם לדרכם עם סטיקר דבוק על גבם - "חייך, אכלת אותה !".

שתי תכניות מהימים האחרונים צדו את עיניי במיוחד : זו עם מיטל דוהן, שעסקה כולה בהצגתה של זו כ"מלכת זיונים אולטימטיבית" (סליחה על המונח, זו "הגדרה" מהתכנית עצמה) וזו עם מיכל ינאי, שעברה בכמה שנים ממעמד של "קיסרית הילדים האבסולוטית", "למעמד" של דודה-חנה על ערש-דוויי, שמתבוננת על חייה בעצבות ובידיעה שלא הצליחה להגשים את עצמה... דמעות של ממש חנקו את גרוני כשהקרינו לנו מיגוון מסרטיה המזעזעים של ינאי, מהתקופה שבה חשבה "שיצא ממנה משהו" בתעשיה האכזרית של לוס אנג'לס וגם הזכירו לה את כישלון נישואיה הראשונים ואת "פרשת הקלטת"... ראית בבירור שהיא מתאמצת לשתף פעולה עם שלושת הטמבלים באולפן, אך הסיטואציה קשה לה והיא איננה בטוחה אם עשתה בשכל שהגיעה בכלל...

אני באמת שמח עבור מי שמצליח לצחוק בקטעים כאלה. אני נוטה יותר למלט עיניי בין שתי כפות ידיי...

דיון (2)