ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

רעיה טובה

מאת: מיקה
פורסם בתאריך: 19/12/2009

תשמעו, אף פעם לא הייתי מחסידיה של ג'וליאנה מרגוליס. גם הרעיון הזה של מחזור דרמות משפטיות כבר מיצה את עצמו בעיני. במיוחד העובדה שרק בעונה שעברה היתה סדרה של מרגוליס בה היא שיחקה עורכת דין שיחקה נגד הסיכוי שאני אתן לדרמה המשפטית העונתית של מרגוליס הזדמנות.
אבל רצה הגורל וחליתי, ואני תקועה בבית, ואין שום סדרות שלא בפגרה (קיו לכינורות). וכך אחרי שחטאתי בצפייה בעונה המשמימה והמיותרת של קליפוניקיישן אותה נטשתי באמצע בשלהי ספטמבר, נורתי שוב בלי אף סדרה לראות, ונכנעתי לתת למרגוליס צ'אנס אחרי הכל. מה כבר יכול להיות? אמנם זה לא באמת אומר הרבה, אבל היא קיבלה מועמדות לגלובוס. זה שוה הזדמנות בעתות מצוקה.

מה אני אגיד לכם, אנשים?
אם אי פעם היתה מועמדות מוצדקת לפרס, תהיה זו מועמדותה של מרגוליס השנה. למרות שהדרמה המשפטית הפרקית בדרך כלל מעייפת וממוחזרת, כל סיפור ההתעסקות בסקנדל ובהסתגלות של הדמות למצב החדש שחייה נקלעו אליו, מרתקים. המסתורין מסביב - האם בעלה הופלל או שהוא אשם, מי מתנכל למשפחה - והאם זו בכלל התנכלות או שהכל אמת, וכמובן - העובדה שבין אם הוא אשם מבחינה חוקית, הוא עדיין בגד בה עם זונה - כל זה באמת מעניין. ומרגוליס בהחלט סוחבת על כתפיה את הדמות באמינות, ברגישות ובכישרון רב.
ולמרות שניכרים בה קמטי הגיל - היא הכי יפה שאי פעם ראיתי אותה.
איזה כיף לראות אישה שמציבה אתגר לחוק הטבע הנוקשה: נשים מזדקנות ומתבלות, וגברים נעשים מכובדים למראה. אין ספק שמרגוליס רק השביחה - כל קמט מוסיף לה עומק ויופי, אצילות ופאסון.

אז שוב, הדרמות השבועיות בבית המשפט לא באמת מעניינות אף אחד (שקוראים לו מיקה, לכל הפחות), אבל כל המסביב בהחלט עושה את העבודה. וגם אם זה קצת מוקצה מחמת מיאוס שהיא מצליחה כל כך וכזו דמות טובה ומוסרית והכל - איכשהו, מרגוליס מצליחה לעשות את זה מבלי להיות מומאסת על הקהל (שקוראים לו מיקה, לכל הפחות) וזה הישג משמעותי. במיוחד לאור זה שהקהל הנ"ל הואשם לא פעם (ולא מזמן, ועל גבי אתר זה, לא פחות!) בסלידה משחקנים בעלי שני כרומוזומים מסוג X.
בקיצור, אם עוד לא התמכרתם - כדאי להתחיל. בהחלט סדרה מצוינת.
ולאלה שחיפשו סאב טקסט ועומק וערך מוסף - זו בהחלט דרך טובה לספק את היצר.

דיון (3)