ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

ומה עם סדרות בריטיות???

מאת: del.com
פורסם בתאריך: 15/01/2010

דובר פה לא מזמן על בקצרה ההבדל בין סדרות אמריקאיות לבריטיות. רק כדי להדגיש את ההבדלים וגם כדי להמליץ לכם על טלוויזיה טובה - הנה 3 סדרות בריטיות שוות בהחלט מהזמן האחרון - עם פירוט קצר וספויילרים כלליים בלבד (אם כי לסדרה האחרונה - Paradox יש פה ספויילר כללי אבל משמעותי, ראו הוזהרתם).

misfits - חבורה של נערים עבריינים שעושים עבודות שירות מקבלים כוחות על טבעיים. נשמע נדוש אבל הביצוע רחוק מלהיות כזה. בניגוד לסדרה אמריקאית דומה (גיבורים נניח) לא כל גיבורי הסדרה הם חתיכים בתספורות שוות ולבשים את הדבר הנכון, רובם מדברים גסויות (מלבבות לחלוטין) והם לא בקטע של "להציל את העולם". הסדרה הרבה יותר מאופקת ולכן הרבה יותר אמיתית, נוגעת ללב ואמינה. הדמויות עצמן - כל אחת מהן, מעניינות ונוגעות ללב. לא הכרתי אף אחד מהשחקנים (אם כי אולי הם כן מוכרים, ורק לא לי) אבל אחד מהם נתן הופעה מצויינת. גם ה"כוחות" שיש לגיבורים הם טיפה יוצאי דופן. עוד משהו שיש בסדרה וב"גיבורים" נניח, חסר (בכל אופן עד איפה שאני ראיתי) - במקום לקחת את עצמה ברצינות תהומית יש בסדרה הרבה הרבה הומור, דבר שבא לידי ביטוי אפילו בפתיחה הקופצנית של הסדרה. לדוגמא: אחת הדמויות אומרת (בציטוט לא מדוייק ולפי הזכרון בלבד ) - "סופרהירוס? מה פתאום, אנחנו לא סופרהירוס. אתה לא יודע שסופרהירוס יש רק בארה"ב?). הבעייה היחידה כמו עם רוב הסדרות הבריטיות שזה נגמר מהר מדי (6 פרקים אם אני לא טועה).

Collision - חקירת תאונת שרשרת על כביש מהיר מתפתחת לכיוונים לא צפויים. הסדרה (5 פרקים אם אני לא טועה) בנוייה בצורת פלאשבקים, בדומה לסדרה אחרת (אבודים) אבל חוץ מזה אין כ"כ מה להשוות בין שתי הסדרות. העלילה נפרמת לאט ובעדינות וחושפת פרטים שזורים אחד בשני. טלויזיה בריטית במיטבה, והכי חשוב יש לה סוף ברור והחלטי והיא לא נמרחת.

Paradox - הבסיס של הסדרה שחוק - צוות חוקים מקבל התרעה על מאורע שעומד להתרחש בעתיד ומנסה למנוע אותו. עשו את זה אין ספור פעמים בעבר - בצורה יותר ופחות טובה, אבל מלבד הכתיבה, המשחק והדמויות בסדרה זו, פה, לעומת כל סדרה אמריקאית אחרת מסוג זה - אנחנו לא יכולים להיות בטוחים שבסוף הפרק הצוות המזהיר יציל את העלמה/הילד/הנוסעים וכו' ברגע האחרון. וזה הופך את הכל לפחות צפוי ויותר מעניין.

וגם - "להיות אנושי" ו"ניצולים" חזרו השבוע לעונה שנייה. לכו לראות.

דיון (16)