ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

הסמויה (ללא ספוילרים)

מאת: trilliane
פורסם בתאריך: 18/01/2010

אתמול בלילה סיימנו לצפות בעונה השלישית של "הסמויה". אה... איזה סיום לעונה מעולה. עד עכשיו כל עונה התעלתה על קודמתה, וזה לא שהראשונה לא הייתה מצוינת. אחד הדברים שאני אוהבת בסדרה הוא שסופי העונות באמת סוגרים הרבה קצוות ויש בהם תחושת סגירות נעימה כזו (כאיה לסופי עונות) ומצד שני משאירים הרבה סקרנות ועניין לעונה הבאה.

אמנם בחלוקה גסה ניתן למקם את השוטרים בצד של "הטובים" ואת הפושעים בצד של "הרעים", אבל הסדרה הזו גרמה לי לאהוב הרבה דמויות מהצד של "הרעים" (או לכל הפחות לחוש אמפתיה מסוימת לחלקן) ולכעוס או אפילו לשנוא דמויות מהצד של "הטובים". כולם בני אדם, לא משנה מאיזה צד של המתרס הם נמצאים במלחמת הקיום היומיומית בבולטימור.

כמו העונות הקודמות, גם העונה הזו הציגה שילוב מנצח של תקווה וייאוש, יופי וכיעור, אנשים טובים שעושים דברים רעים ואנשים רעים שעושים דברים טובים... היא המשיכה להפתיע אותי בכיווני עלילה שלא האמנתי שיקרו באמת (חשבתי שרק לג'וס וידון יש אומץ לקצור ככה דמויות), בסיפורים מורכבים שנשלבים זה בזה. הפעם נוסף ממד בולט יותר של פוליטיקה - המאבקים ברשות המקומית, בצמרת המשטרה וכמובן גם בעולם הפשע. וכמו בכל פוליטיקה, תמיד קיים המתח בין להיות "צודק" ובין להיות "חכם".

זה היה סוף מתוק-מריר, כשמצד אחד הייתה הצלחה, אבל לא בלי כשלונות, והיו כמה וכמה דמויות שהתבאסתי בשבילן, אבל זו המציאות...

ובמעבר חד, קצת קלילות לסיום - משחק השתייה שלנו ל"סמויה" (שאנחנו קוראים לה "החוט" ולכוון את ה-DVD לפרק הבא זה "לחווט"). יש להרים כוסית בכל פעם ש:
- מישהו אומר FUCK על הטיותיה השונות;
- סצינת מין לא נחוצה מפציעה על המסך (כי זה HBO, צריכים להצדיק את היותם כבלים, לא?)
- מישהו אומר אאאאייייט (זה היה במקור all right, אני חושבת. אני רק לא בטוחה שהם יודעים את זה...)
- מקנולטי שותה (לאות סולידריות, כמובן; חברים לא שותים לבד!)
- מישהו צוחק על השיער של מקנולטי
- קימה מיישרת את הראש (יש לה תנועה קבועה כזו, אתם יודעים)
- יורים

דיון (3)