ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

אבודים עונה 6 - צמד הפרקים הפותח. ספויילרים. ~sp~

מאת: Saturn
פורסם בתאריך: 05/02/2010

לא ברור לי איך אני זה שפותח את הטופיק, וכזה מאוחר. אבל שיהיה..

לדעתי הפתיחה הייתה ממש חלשה, כנראה הפתיחה החלשה ביותר בהיסטוריה של הסדרה. פרק כפול,פתיחת עונה ואיכשהו גם את זה הם מצליחים למרוח ולדלל ולהפוך לפרק לא כזה מעניין.
אני ממש מתפלא על השבחים שהפתיחה קיבלה בעיתונאות, במיוחד על "מתן תשובות" כאשר לא היו כאלה.

דברי המפתח: היה פיצוץ. איכשהו הייתה התפצלות של שני עולמות "מקבילים" בהם הפיצוץ הוביל לנחיתה בשלום של המטוס. מה פשר המציאות על האי,איך ולמה לא ידוע וגם לא איזו מן האלטרנטיבות היא ה"אמיתית" אם אפשר לקרוא לזה ככה.

התחלת הפרק הייתה מעניינת, אבל כשנגלה שלא מדובר במציאות היחידה זה הוציא מהעוקץ והחלקים שהראו את המציאות הזו לא ממש היו מעניינים. כל אחד חוזר לעיסוק שלו ולא ברור לי לאן אפשר לקחת את זה. צריך לסבול את קייט בורחת שוב.

לא מובן אם פצצת המימן כן התפוצצה אז שג'ולייט עוד נשארה בחיים ובחתיכה אחת. לא שזה שכל האי נראה שנשאר כמו שהוא לא פחות מטומטם. נראה אם הם ינסו להניח את דעתנו על זה.

ה"איש" בגוף של ג'ון הוא מפלצת העשן. מימה זה בדיוק לא ברור (אולי החבר של ג'ייקוב?). לא אהבתי את זה שג'ון חסין לכדורים ונעלם פתאום ואז מגיעה ההתגשמות שלו כעשן.
עמידה בתוך מעגל של אפר מרחיקה את המפלצת ומונעת תקיפה שלה.

האירועים במקדש. דיילת האוויר מטיסה 815, לפי התגובה שלה הטיסה הבאה שלה היא זו שהתרסקה. כנראה שהאירוע 'קפץ' למטוס הבא, אבל עדיין כמובן צריך הסבר להמצאותם של המקוריים שם.
אני לא אתפלא אם יש לזה קשר לגופה של אבא של ג'ק שנעלמה במציאות המקבילה. יכול להיות שהיא תהיה במטוס הזה שהתרסק והביא איתו את יושבי המקדש האלה.

קיצר, אפשר לסכם את הפרק ב IT WORKED שמיילס העביר לסוייר, שמשום מה מטומטם מדי כדי לקשר את זה לנסיון למנוע את התרסקות טיסה מס 815 (ואיך ג'ולייט יודעת זו שאלה בפני עצמה) ובסצנה שגילנו על זהותו האמיתית של ג'ון.

מאכזב. בשביל פרק של שעה וחצי והפתיחה של העונה האחרונה צפיתי להרבה יותר ובסך הכל הפרק לא ממש היה מותח או מרתק לצפייה והצופה נשאר אם תחושת בלבול יותר מהכל.

דיון (15)