ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

אבודים 6x07 - ספויילרים ~sp~

מאת: Saturn
פורסם בתאריך: 12/03/2010

אחרי הפרק הטוב ביותר בעונה בשבוע הקודם, קיבלנו את כנראה אחד הגרועים העונה,ובכלל.

זה היה ממש נוראי ועלוב. מסכנה הדמות של בן. פעם היא הייתה מעניינת,חזקה,תורמת ומאז הבנו שהוא עוד פיון שלא יודע הרבה ושכמו ההקבלה הכה in-your-face שהפרק עשה עם המציאות המקבילה (והאמירה על נפולאון) הוא פשוט חתיחת רכרוכית כשהוא לא בעמדה של כחהנהגה. ועכשיו עשו ממנו איזה מישהו שרק רוצה להשתלב ושיקבלו אותו.

ההקבלה בין שתי העולמות הייתה כזו spelled-out שזה היה ממש מעצבן. הכל מתוכנן במלאכתיות כדי שיתן הד.
העלילה במציאות המקבילה הייתה מחרידה כרגיל ואפילו יותר. אומג בן מתכנן לקחת את תפקיד המנהל בבית ספרו במבצע עוקץ משולב עם ארטץ. תחזיקו אותי, אני לא חושב שאני יכול לשאת בזה, אני מרותק למסך - מה הולך לקרות?! שאפו לצוות היצירתי!
אליקס מספרת לבן על הרומן בין המנהל לאחות, הולי שיט מומנט.

כמובן שזרקו את אליקס פנימה בשביל הכיף, הוא לא האבא ביולוגי, תרגיעו עם הנסיון להראות את האינטרצקיה שלהם. הבנו את זה כבר. הנסיון לעשות את הכל הפרק הזה לטיר-ג'רקר ולעשות חסד עם הדמות של בן כאיזה בן-אדם אכפתי שהעדיף את טובתה של אליקס על פני תפקיד המנהל לא עבד, סורי. לא משנה כמו קטעי סלואו-מו רק עם מנגינה תשימו.
הדמות של בן הפכה את עורה כל כך הרבה פעמים, ראינו כל כך הרבה פנים שזה ממש לא גרם לי to feel for him.

בעונה הקודמת, בן בכלל לא שם *ין על אליקס אחרי שהיא נהרגה והתגובה היחידה הייתה בפרק שהוא פוגש את המפלצת בדמותה. כן, הוא היה ממש עצבני על ג'ייקוב שהוביל למותה של אליקס, והוא כל כך לא שכח את זה, שהוא לא הזכיר את זה כל העונה הקודמת, וג'ון המזוייף באיזה 3 סצנות בפרקים האחרונים היה צריך להזכיר לו את הפרט הזה ולהסיט אותו ולהפוך אותו לאיזה בחור תאב-דם שבראשו רק להרוג את ג'ייקוב.

הקטע השווה-אזכור היחידי במציאות המקבילה היא השיחה של בן עם אביו. הם היו ביוזמת דארמה ובילו תקופה באי. האם באותו אי שאנו מכירים? או אחר? אולי זה אותו אי אבל במיקום אחר, כפי שצויין בעונה הקודמת ע"י אימא של פראדיי שהאי "זז" בין מקומים שונים?

על האי, אלונה הייתה מעצבנת. לומדת שבן הרג את ג'ייקוב, מזועזעת, הם מגיעים לחוף וכולם מחפשים מצרכים וכו'. עוברות כמה סצנות נחמדות, ביקור במציאות המקבילה ואחריו אלונה מצמידה אקדח אל בן בכעס ובמרירות, כולאת אותו ומכריחה אותו לחפור - למה לא מיידית כשהגעתם לחוף? מה בדיוק השתנה?
למה בן לא יכל 'להסביר את עצמו' גם ככה בפניה, היה לו את כל הזמן בעולם. לא צריך את הרובה בפנים שלה כדי שהיא תהיה קשובה לו. אז הוא מסביר, היא אומרת MM..K (חייבים להודות, הסבר משכנע) ובן חוזר לחיק האחרים.

היה יותר מעניין אם בן היו בוחר בכח בשני הסטורליינים שהוצגו בפרק, זה הולם אותו יותר. כרגע, הוא פשוט בחור עלוב שכאשר שהכותבים רוצים שהוא יהיה קר רוח ומניפלוטיבי וכלי לעלילה הם משתמשים בו, וכאשר הם רוצים לעשות ממנו איזה צדיק וקדוש מעונה, הם גם לא בוחלים בזה למרות שהמעברים בין מצב אחד לשני קיצוניים,מהירים בלי שום פיתוח.

הקטעים של ג'ק וריצ'ארד היו נחמדים. לפחות יש לנו מישהו שתופס את השור בשני קרניו בעונה הזו, תודה לך ג'ק על הרגעים החיוביים היחידים בפרק. ולגבי הארלי, שימות כבר - דמות בזויה.

ואה, הקליף-האנגר הטיפוסי דקה לפני הסיום.
הכתם על העונה האחרונה ממשיך להתרחב. אירועי מציאות מקבילה משמימים, סיפורים אישיים שפשוט לא עובדים לאור היסטורית הדמות ומיעוט אירועים על האי.

דיון (10)