ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

שובר שורות 3x03 - ספויילרים ~sp~

מאת: Saturn
פורסם בתאריך: 07/04/2010

מתישהו חששתי שהסדרה לא תצדיק את עצמה כתוכנית הדרמה המצחיקה ביותר, אבל אז וולטר השתין בכיור.נהדר.

אם להיות רציניים יותר, אז הפרק דווקא היה די טוב ומלבד ההשתנה בכיור לא נרשמה התנהגות תלושה מהמציאות ע"י וולטר ואפילו החוק היה לצידו בעניין המעבר חזרה לבית.

קטע הפתיחה היה טוב. מציגים את הבוס הגדול, שהורג את טורטוגה. הקטעים שנוגעים לקרטל בפרק היו הטובים ביותר, כמו בכל העונה הזו. גאס הוא השלוחה של הקרטל באיזור הזה והוא מעוניין לנצל את וולטר לפני שהקרטל ינקום את דמו של טוקו. בגזרה הזו מעניין ומותח.

בנוגע לדברים הפחות טובים בפרק, הסצנות עם ג'סי היו מיותרות ומעצבנות. הבנו, אתה מתגעגעמרגיש אשם על מותה של ג'יין. למה צריך להראות אותו מתקשר אלף פעמים למספר שלה ולשמוע את ההודעה על המשיבון? קיוויתי שהוא יתקשר לוולטר סוף-סוף באחת מן הפעמים.

הסוכן שרדר לקח את המושכות על מעשים לא מובנים עם הקטטה שהוא יצא בבר. לא מבין, אני אמור להאמין שהשוטר הוותיק והמחוספס הזה סובל מטראומה בגלל הצב הממולכד?

הרומן של סקיילר מגיע לשיא עם מנהלה ולכל אורכו מעונה 2 היה מדובר בסטוריליין בנאלי ומעליב. עם זאת, אפשר לנסות ולהצמד לכך שההתקדמות ברומן היא משום שסקיילר מבינה את מצוקתה הכלכלית ללא וולטר ולכן מנסה למצוא "מחליף" או רשת בטחון. זה שהיא סיפרה לוולטר על העניין יכול לעבוד כמו כן לטובתה - וולטר חושב שהם יחזרו בקלות ביחד, אבל עכשיו המצב אחר. היא גם לא רוצה אותו וגם לא צריכה אותו. אני ממש מקווה שהם ידגישו את האספקט הזה ברומן שהיא מנהלת כי זה האלמנט היחיד שמצדיק את קיומו מבחינתי, אבל אני חושש שהם ייכשלו בלעשות את זה בדיוק כפי שהם נכשלו בהראיית חשבון הנפש שוולטר עושה לגבי מעשיו בפרק הראשון - והפרק הזה הראה בדיוק ההפך. לא חשבון ולא נעליים. וולטר מעיד שהוא עשה מעשים ש'הוא נאלץ לחיות איתם' - לא ראינו שום חרטה,צער וכו' לגבי החלטותיו מהעונה הקודמת.

אגב, גם התגובה של סקיילר לעורכת-דין בנוגע אי חשיפת מעשיו של וולטר , כי ייתכן מאוד שהבעיה הזו תעלם עם מותו בקרוב, מענייינת.

בסך הכל פרק טוב. קשת העלילה המרכזית העונה מעניינת וטובה. מאבקי הכח המשפחתיים בין סקיילר לוולט מעניינים, רק שיצמדו ויפתחו את הסיבות הנכונות להם.

דיון (10)