ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

שובר שורות 3X04 ספוילרים?

מאת: king homer
פורסם בתאריך: 13/04/2010

ווהו. איזה סדרה אדירה. שני הפרקים האחרונים היו די חזקים אפילו יחסית לעצמה, ממש כאב לי הלב לראות את וולט במצב כזה, הוא פשוט ירד לגמרי מהפסים. הסצינה בעבודה של סקיי, הסצינה עם המנהלת שלו/קולגה/וואטאבר - שתיהן היו סצינות פשוט קורעות לב ועשויות נפלא. עכשיו הוא גם איבד את העבודה שלו לכמה זמן. אני בשוק כמה הכותבים מעמיסים על כל הדמויות בסדרה הזאת וכמה הם מטלטלים אותן בלי לפחד.
בכללי היה פרק פחות או יותר מושלם, כתוב נפלא, משוחק נפלא. אני מתבייש לומר שלקח לי זמן להבין את סיום הפרק (זמן=מחשבה+קריאה של כמה דברים באינטרנט) - כל הקטע עם גאס וחצי התשלום לג'סי וחצי לוולטר לא הסתדר לי בצורה ברורה, מה גם שלקח לי זמן להבין מה גאס רצה לומר למייק כשהוא אמר לו לבצע את העסקה לפני שמייק יצא מהמכונית.
זה די קוסם לי שכולם שם במצב נפשי מדורדר קשות (ג'סי, וולט, סקיילר, וגם להאנק לא חסר). זה הופך את הפרקים למדכאים משהו ואני אוהב את זה, אבל אני לא יכול שלא לציין שלאחרונה הסדרה נהייתה ממש ממש לא קלה לעיכול - לא שמתישהו היא כן היתה, אבל לאחרונה זה הגיע לשיאים חדשים.
אני פשוט נהנה בצורה לא רגילה מההתקדמות של העלילה העונה, מהדמויות האמינות והעגולות, הסדרה פשוט מרתקת בעיני. זה די מגניב בעיני שבכל פרק שעובר אין לי מושג איך ימשיכו את הסיפור. העלילה פשוט מאד לא... "מכוונת" כזאת, ומרשה לעצמה להתפרש לכוונים לא צפויים ולא תמיד קשורים, כמו הרומן של סקיילר עם טד שפתאום צבר תאוצה ותפס את רוב הפרק האחרון. זה די כמו החיים בקטע הזה.
עד כה ארבעת הפרקים האחרונים היו פשוט מצויינים כולם, כאילו הכתיבה בסדרה עלתה ברמה באיזשהו מובן. אני מקווה מאד שזה ימשיך ככה, אגב. עד כה העונה פשוט אדירה - אמנם לא קורים דברים מטורפים כמו ראשים כרותים על צבים שמתפוצצים או נרקומנית שמרסקת את הראש של בעלה עם כספומט, אבל היא מרתקת בעיני לא פחות מהפרקים ההם, היא כתובה נפלא, מדהים אותי איך שהכותבים מצליחים לכתוב דמויות כל כך אמינות ואנושיות ולא מפחדים להפוך את הכל כל רגע ולהכנס לתוך סיטואציות שאין שום פתרון נורמאלי לצאת מהן.
אהבתי את הסצינות עם האנק הפרק. מדהים אותי איך שאני מצליח להזדהות בכאלה רמות עם כזה בנאדם שהוא כנראה ההפך הגמור ממני וסביר להניח שאם הייתי מכיר אותו לא הייתי סובל אותו. ממש הבנתי אותו וריחמתי עליו הפרק. (זה תקף גם לגבי ג'סי דרך אגב, בדיוק אותו דבר- הבנה והזדהות מוחלטים כלפי טיפוסים של אנשים שלא מזכירים אותי בשום צורה שהיא).
קצת חבל לי שלא מראים את מארי מספיק, היא גם כן דמות מעניינת ואני בכללי באמת אוהב אותה, יש בה משהו מקסים לדעתי.

יש לי הרגשה שבפרק הבא הייזנברג יחזור לפעילות. אולי באמצע הפרק, אולי בסוף, אולי אפילו בהתחלה. אבל אני באמת מאמין שבפרק הבא הוא הולך לחזור לפעילות. אם זה יהיה ככה זה די מגניב כי בעונה הראשונה בסוף הפרק החמישי וולט החליט שהוא יבשל עם ג'סי על בסיס קבוע.
מעניין אותי לראות איך ענייני הקרטל יתפתחו בעתיד ואם בכלל נזכה לראות מהם שוב בפרק הבא. כמו שגאס אמר - הם אכן חיות וזה די מטריד לחשוב שהם רוצים לראות את וולט מת.

דיון (10)