ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

סופעונה ב"צ'אק" ~sp~

מאת: ג'וני
פורסם בתאריך: 29/05/2010

איזה צמד פרקים מצויינים! טובים אפילו יותר מפרקי הסיום של העונה הקודמת, שהיו גם הם דיי טובים.
אני אישית יותר נהניתי מהחלק הראשון של הפרק, כל השתלשלות האירועים הייתה מפתיעה, החל מההופעה הישירה והמפתיעה של ברייס, דרך הגילוי של אלי על צ'אק (!!) ועד לסצינה המצויינת בחדר הדיונים כשהחבורה מבינה כי ברייס לא רק בחיים, אלא גם השתלט על ה-CIA וגם הותקן בתוכו האינטרסקט, וזה לא נגמר שם- השיא היה עם מותו (המעט צפוי אבל עדיין מפתיע) של אביו של צ'אק, ואלי שצופה בהכל מהצד.
אין לי הרבה מה לומר על החלק הראשון הזה, מלבד העובדה שמדובר באחד הפרקים הטלוויזיונים הטובים ששודרו בשנים האחרונות. תמיד הייתה ל"צ'אק" את התכונה הזאת, תכונה שראיתי הרבה פעמים דווקא ב"זהות בדויה", שבה היא מרצה את הצופים ונותנת להם טלוויזיה מעט שוברת מוסכמות, כזאת שלוקחת את המבנה הבסיסי והופכת אותו לחלוטין. כל הבנייה של הפרק הזה וכל ההתרחשויות בעלילה היו שונות, מפתיעות, לא היה רגע אחד שבו הם הלכו על קו לא מפתיע. זה היה נהדר בעיניי.
החלק השני של פרק הסיום כבר היה מעט פחות טוב- אמנם עדיין מותח אבל הוא בעיקר היה ה-showdown של כל מה שהתרחש בפרק הקודם. בפרק הזה גם גיליתי שיש דבר שדיי מעיב על הסדרה: עלילות ה-BUY MORE. בחלק הראשון התמקדו רק בצ'אק ובחבורתו וככה קיבלנו פרק מלא במתח, שבו צ'אק זנחה את היסודות הקומיים שבה וזה היה נהדר, ודווקא בפרק האחרון היא שבה אליהם והם דיי עצבנו והסיתו את העניין מהעלילה האמיתית. אבל נו טוב, עכשיו כשהוא פוצץ, נקווה שאולי הם מכוונים לקראת עונה רביעית שתהיה spy-only. גם הקליפהאנגר בסוף היה מעניין, אמנם הזכיר לי מאוד את הקליפהאנגר של סוף עונה 3 ב"זהות בדויה" אבל מצד שני הופתעתי לדעת ש"צ'אק", לנצח בסכנת ביטול, סגרה את העונה במתח- כנראה שהם כבר ידעו שמזמינים אותם לעונה נוספת.
בסה"כ, זאת הייתה עונה חצי-חצי. עונה מלאת משמעות מבחינת התפתחות העלילה: גם מורגן וגם אלי גילו באותה עונה את האמת על צ'אק, ועכשיו בעצם צ'אק לא מסתיר את הסוד שלו כמעט מאף אחד. בנוסף, צ'אק ושרה הפכו להיות זוג בעונה הזאת. ועדיין זאת לא הייתה עונה כל כך טובה- העלילה מתחילה להיראות קצת שבלונית (היעדר של איזשהו קו עלילתי ארוך) ומורגן מקבל יותר מדי זמן מסך יחסית לכזאת דמות מציקה. זו עדיין אחת הסדרות הטובות על המסך וכיף שהיא חודשה לעונה רביעית- נראה כמה טובה, או כמה לא טובה, זו תהיה.

דיון (7)