ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

ביקורת על טורצ'ווד

מאת: לה לה
פורסם בתאריך: 23/06/2010

הסדרה נוצרה כאחות הבוגרת של דוקטור הו. לרוע המזל, העונה הראשונה היא לא בוגרת במיוחד, אולי אפשר לקרוא לה האחות המתבגרת שמתעסקת בלי סיבה טובה במיוחד בסקס, סמים ואלימות. בעיניי העונה הראשונה כיפית לצפייה אבל היא בהחלט לא חובת צפייה. לחובבי קפטן ג'ק הרקנס הצפייה יכולה להיות אפילו קצת מאכזבת, הדמות הופכת בטורצ'ווד להרבה יותר יבשה ועייפה מבסדרה המקורית וגם הדמויות החדשות שמרכיבות את הצוות שלו לא מרגשות במיוחד.

העונה השנייה נחמדה מאוד בעיני, היחס של הכותבים לדמויות קופץ בכמה רמות ובניגוד לעונה הראשונה, לי היה מאוד אכפת מכל אחד מחברי הצוות. פרקי סוף העונה מתמקדים בדמויות שלמדתי לאהוב במשך העונה והם מצויינים.

הסיבה שאני נותנת לסדרה 5 כוכבים היא המיני-עונה השלישית, ילדי כדור הארץ. כאן הסדרה הופכת להיות בדיוק מה שהיא הייתה אמורה להיות - הטייק הבוגר והאפל על העולם של הדוקטור.
מדובר ביצירת מופת מכל בחינה. אפשר לוותר על 2 העונות הראשונות אם אין לכם סבלנות אליהן, אבל אל תוותרו לעצמכם על צפייה בחמשת הפרקים האלו, שמצליחים להיות מאוד מותחים ומאוד מרגשים ויחד עם זאת מצליחים לבקר בצורה חריפה ומדוייקת את החברה האנושית והמנהיגים שהיא בוחרת לעצמה. לא לפספס.

דיון (3)