ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

סיימתי את העונה הראשונה של ווידס (ספוילרים)

מאת: king homer
פורסם בתאריך: 25/06/2010

ואני לא מבין את ההתלהבות סביבה.

מרחתי את הצפייה בעונה הזאת על פני חודשים למרות שבתכלס היא קצרצרה... פשוט לא נהניתי ממנה.

הבעיה שלי עם הסדרה הזאת היא המאגניבות הזאת שעולה לי על כל העצבים ועצם זה שהיא כנראה הדבר היחיד שעומד לכותבים מול העיניים. זה נחמד מאד כשמדובר בסדרה כיפית ומגניבה, אבל לא נהניתי מהעונה. לא היה לי כיף לצפות, גם כי הכתיבה די בעייתית בעיני ובעיקר כי זה לא קלע לטעם שלי, זה היה מוגזם מדי לדעתי וקיצוני מדי ובוטה מדי, ובפרקים הראשונים היו חלקים שאפילו לא היה לי נעים לצפות בהם.
יש לי הרגשה שהיוצרים מתעקשים בכל כוחם ליצור סדרה חתרנית, מגניבה ונועזת, עד כדי כך שאי אפשר לעמוד בזה כבר. הם מצליחים, זה באמת מגניב ברמות וחתרני, לא לוקח את זה מהם. איפה עוד אני אראה את כל מה שהראו לי בסה"כ 10 פרקים קצרצרים? אני מבין שאנשים אוהבים דווקא את הקטעים האלה, המגניבים והנועזים, אבל אני לא יכול לצפות בהם. לפעמים כי או שהם מגעילים אותי (כמו גבר שיושב לעשות סייבר סקס עם החברה של האחיין שלו), לפעמים זה כי הם פשוט עושים לי רע על הלב (אמא שדוחפת לילדה שלה חומר משלשל לממתקים וכל התוצאות האיומות של זה), ולפעמים, לרוב בעצם,כי הם סתם מאגניבות לשם המאגניבות וסתם בוטים בשביל להיות מגניבים ואני לא אוהב את זה.
וזה לא משנה בעיני אם יש קטעים שהם מגעילים ומטרידים ואכזריים במכוון וזו בעצם ביקורת צינית כלפי אמריקה, זה עשוי בעיני לא מספיק טוב ואני לא רואה סיבה לצפות בסדרה אם המטרה שלה להעביר ביקורת על אמריקה על חשבון פיתוח דמויות, אמינות, וכתיבה טובה באמת.
גם חבל לי שזה בא לי על חשבון הפאן, כי הסדרה די אמורה להיות סדרת פאן, לא?

כמו שאמרתי, רוב הדמויות לא אמינות בעיני, לא מפותחות, לא מעניינות, העלילה לא מעניינת ומתקדמת בצורה לא מוצלחת, וההומור לא היה לי נעים לצפייה רוב הזמן.
עוד משהו שהציק לי, והוא כנראה אחד הפגמים הכי רציניים בעיני בסדרה, זה שהדרמה שניסו לדחוף שם יושבת בצורה לא טבעית ולא אמינה עם העלילות הקומיות הקיצוניות והציניות שבנו שם בפרקים. כל הזמן בצפייה היתה לי הרגשה שלדמויות בווידס יש אופי מסוים בסצינות שאמורות להיות קומיות ומאגניבות ואופי מסוים בסצינות שאמורות לרגש. אני יודע שאנשים הם לא משהו עקבי במיוחד, הם לא רובוטים, אבל בווידס באמת היתה לי הרגשה שהאופי של הדמויות מתחלף בין סצינה קומית לדרמטית.
אני חושב שאני אולי כן מבין למה אנשים מתלהבים ממנה - בווידס יש קומדיה די פרועה, בוטה ומרירה ועלילה שמתקדמת בצורה לא כל כך שגרתית עם רגעים דרמטיים שחלקם היו אפילו נחמדים (בעצם רק אלה שהיו קשורים בסיילאס לקראת סוף העונה, בהתחלה הוא היה מעצבן). על הנייר זה נראה מגניב אפילו לי, אבל בפועל התוצאה לא מצאה חן בעיני.

בהתחלה חשבתי שהדמויות מזוויעות ותיעבתי אותן אחת אחת:-)
חוץ מאת שיין ואיזבל בעצם, שהם סתם.
זה גם מה שחשבתי בסוף פחות יותר, חוץ מזה שאת ננסי התחלתי ממש לא לסבול ודווקא את סיילאס התחלתי לחבב קצת. השיא של החיבה שלי כלפיו הגיע דווקא כשהוא פיצץ לשיין את הפרצוף והשתמש בסמים. כשהייתי קטן יותר תמיד אהבתי את הדמויות האלה, מתבגרים סוערים כאלה ודי חסרי בושה. אולי בגלל שזה כל כך הפוך ממני? בתחילת הסדרה גם את סיילאס לא סבלתי אבל בקטעי ההתחרפנות שלו לקראת סוף העונה, כשהוא היכה את שיין ולקח סמים התחלתי יותר לסמפט אותו וכן הרגשתי אמפטיה מסוימת כלפיו.
בכלל לקראת סוף העונה עניינים די השתפרו בעיני יחסית לתחילת העונה, למרות שגם אז לא אהבתי את כל העסק.

לגבי הקאסט עצמו אני די אמביוולנטי. הקאסט בכללי מורכב ברובו מחתיכים, ואני לא מבין בכלל בשביל מה ליהקו כזה קאסט שתשעים אחוז ממנו יפהפה. אני לא אוהב שמלהקים שחקנים חתיכים מדי, במיוחד אם הם לא משחקים מי יודע מה, ואף שחקן בווידס לא הרשים אותי במיוחד עם יכולות המשחק שלו.
אולי רק מארי לואיז פרקר, בעצם. אחרי הפיילוט הייתי קצת בהלם ולא הבנתי למה מתלהבים ממנה בכלל וטענתי שהיא שיחקה זוועה. אבל עם הזמן התרגלתי לנוכחות המוזרה שלה על המסך והתחלתי לחבב אותה ואת המשחק שלה וסה"כ עם הזמן התחלתי לחשוב שהיא דווקא עושה אחלה עבודה.

וזהו.
למרות כל מה שכתבתי אני לא שולל את המשך הצפיה בסדרה. כאילו, לא בזמן הקרוב, ולא נראה לי שאני אטרח להשיג אותה, אבל אם יזדמן לי מתישהו ביס או משהו אני מניח שיש מצב שאני אתיישב לצפות בה.
וזה כן אומר משהו למרות הכל, לא?:-)

שתהיה שבת שלום לכולם:-)

דיון (5)