ארכיון פורומים / חדשות טלוויזיה

נשיא חטיבת הבידור של רשת ABC התפטר מתפקידו

מאת: איתן גשם
פורסם בתאריך: 28/07/2010

סטיב מקפירסון, האיש שהיה אחראי יותר מכל על לוח השידורים של ABC בשנים האחרונות הודיע על התפטרותו מהתפקיד.

לכאורה, נשמע משונה - בתקופת כהונתו עלו לשידור סדרות מצליחות מאד, כמו "האנטומיה של גריי", "עקרות בית נואשות", "אבודים", "מרפאה פרטית", "רוקדים עם כוכבים" ו"משפחה מודרנית" ועוד, אבל בפועל התמונה שונה - מקפירסון נכנס לתפקידו ב- 2004 בדיוק כשעלו שלוש הסדרות הראשונות כך שניתן בהחלט לייחס את ההצלחה שלהן לקודמו בתפקיד ובכל מקרה תקופת הכהונה שלו נחשבת מאכזבת. בשנים האחרונות קיימת מגמה של ירידה באחוזי הצפיה של התכניות ברשת הזו (בין השנים 2006 ל- 2009 הרשת איבדה את כמות הצופים הרבה ביותר מבין הרשתות הגדולות) ולמעשה, בשנה האחרונה היא דורגה אחרונה מבחינת אחוזי הצפיה בגילאי 18 - 49, ולצד ההצלחות רשומים על שמו גם לא מעט כשלונות ("האנק", "איסטוויק", "פלאש פורוורד" ועוד).

מעבר לכך, ישנם סיפורים רבים על אופי לא נוח, התפרצויות זעם, יחסי עבודה גרועים עם מפיקים, כותבים ועובדים שלו ועוד (אגב, מקפירסון עצמו היה בעבר מפיק והיה שותף בפיתוח של "סקראבס"), כך שה"התפטרות" שהיא, בעצם, פיטורין לכל דבר ועניין לא כל כך מפתיעה.

את מקפירסון יחליף בתפקיד פול לי הבריטי ששימש עד כה בתפקיד ה"בוס" של רשת ABC FAMILY וזכה להערכה רבה על תפקודו שם (לפני כן הוא שימש כמנהל של רשת BBC AMERICA וגם על העבודה שם זכה לשבחים).

האם לי יוכל לשקם את הרשת ולהחזיר אותה לטופ? ימים יגידו...

הנה קישור לכתבה:

http://www.thedailybeast.com/blogs-and-stories/2010-07-27/abcs-stephen-mcpherson-resigns-as-entertainment-chief/

דיון (1)