ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

פרק סוף העונה השלישית של בונז - רק אני יצאתי מאוכזבת?

מאת: רינת קורבט
פורסם בתאריך: 09/08/2010

בד"כ אין לי ציפיות גדולות מבונז. היא סדרת מתח יעילה, מעבירה את הזמן בכיף, האינטראקציה בין הדמויות מהנה ומוסיפה מאוד לתעלומות המורבידיות השבועיות ו...לא הרבה מעבר.

אבל הם בנו עלילה עונתית כל כך יפה, כל כך בקפידה, שחבל לי מאוד שכך היא הסתיימה. בתור חובבת אגודות סתרים וכדומה, כל הסיפור סביב גורמגון, מניעיו ושוליותיו מאוד קסם לי וריתק אותי במיוחד. מה שקרה בפרק הסיום היה די צורם לעומת זאת...

**ספויילרים, מן הסתם**

אפשר לתת לכותבים הנחות מסוימות על פרק הסיום המזורז-מידי כי הייתה שביתת תסריטאים והיו צריכים לקצץ בעונה. אבל עדיין זה הכתיבה בפרק הזאת הייתה מרושלת ובלתי אמינה בעליל יחסית לבד"כ.

נתחיל מעלילת המוות של בות' - בונז לא האמינה שהוא לא סיפר לה שהוא חי, וגם אני מאוד מאוד מתקשה להאמין בזה לנוכח הקשר ביניהם. אז נכון שהוא מאוד לויאלי ל-FBI וכדומה, אבל כפי שהיא בעצמה ציינה, הוא שבר את החוקים או כופף אותם לא אחת למענה, ומוזר שבקטע קריטי כזה הוא לא עשה זאת. ובכלל, יש לו נטייה מרדנית באופי (הגרביים, האבזם חגורה, זוכרים?) וצורך בשליטה על מצבים אז מוזר מאוד שלא סיפר לבונז או לפחות ווידא שהמסר הועבר אליה. אף אחד מחבורת המעבדה לא נראה לי "הרוס" כמו שהם היו אמורים להיות. ראיתי את אנג'לה הרוסה ובוכייה יותר על אנשים זרים. זה היה נראה לא אמין לחלוטין ומהרגע הראשון חיכיתי לטוויסט שייראה שזה לא המציאות...

לגבי גורמגון - אחרי כל ה- built up זה כל כך נגמר בקול ענות יבבנית. לא הבנו שום דבר על האדם מאחורי הכינוי אחרי מציאתו. ושוב יש בעיה של אמינות - אחרי שיצרו אותו בדמות של רשע כל יכול, אינטליגנטי להחריד, שמקדים אותם בכל צעד ושעל, אז לא נראה כל כך הגיוני שהוא לא יישב בשקט במקום מושבו וימתין להם, בלי להתגונן, בלי לחשוד שאם זאק לא יצר איתו קשר אחרי סיפור גניבת השלד, אז אולי הוא נחשף...

לגבי זאק - אומנם זאק לא בדיוק הדבר הכי נורמלי שיש שם במעבדה, והוא חזר מעיראק עוד יותר מנותק רגשית מקודם, אבל פשוט לא בנו את הדמות שלו כך שיהיה הגיוני שהוא רצח מישהו. הוא גם שונא שינויים דרמטיים וחברתיים, לא ברור איך גורמגון "הגיע" אליו ושכנע אותו שהדבר הכי חשוב בעולם זה להתפטר מאגודות סתרים ע"י רצח.... והאם סוויטס לא היה עולה על זה שהוא מסוכן קודם, אם זה כן היה המקרה? הוא עלה הרי בכמה דקות על זה שהאישה מהפרק הקודם היא מסוכנת...

בגלל שכל העניין נראה לי לא הגיוני הלכתי ובדקתי, ומסתבר שלשחקן שמשחק את זאק יש הפרעה בי-פולרית (מאניה דיפרסיה) שהתפרצה עוד מלפני ששיחק בבונז, והוא היה ממש לא מאוזן תרופתית בכל התקופה ששיחק שם. הוא והם טוענים שזו לא הסיבה שהעיפו אותו אלא בגלל "החלטות תסריטאיות", אבל נו באמת...קשה להאמין שזו לא הסיבה לבחירה התסריטאית הזאת. הוא דמות פופולארית מאוד מכל מה שאני רואה באינטרנט. אגב, שני הסרטונים שבהם הוא מספר על החוויה שלו עם המחלה מאוד כנים ומרגשים ועצובים:
http://www.youtube.com/watch?v=oiJlsblCrCE
http://www.youtube.com/watch?v=tzVhEnYp74c

חפרתי הרבה על פרק אחד, אבל היי, למה יש את המסך המפוצל?:-)

דיון (25)