ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

ביקורת על קוגרטאון

מאת: trilliane
פורסם בתאריך: 18/08/2010

הומור קריקטורי ומוגזם, לא מצחיק מספיק. צפיתי בכמה פרקים בעונה הראשונה ונשברתי. מדי פעם אני נתקלת בפרק ונזכרת למה הפסקתי לצפות...

קורטני קוקס מגלמת גרושה טרייה ונוירוטית להחריד, כמו מוניקה רק מבוגרת יותר ועל ספיד. נסו להיזכר במוניקה האובר-היסטרית וצעקנית מהעונות האחרונות של חברים, והקצינו אותה עוד יותר. מעבר לכך שמדובר במחזור טייפ-קאסט, הדמות שלה פשוט מעיקה. רוב הזמן היא עסוקה בלהיות חסרת ביטחון לגבי המראה שלה (מאוד אמין כשאת נראית כמו קורטני קוקס) וכמה שהיא זקנה לעומת נשים צעירות יותר (רבאק, היא עוד לא בת 40!).

החברה הטובה שלה היא כריסטה מילר (דרו קארי, סקרבס) שנשואה ליוצר הסדרה (ביל לורנס, סקרבס) ועדיין נראית כמו בעונות האחרונות של סקרבס (ר"ל, כמו אחרי ניתוח פלסטי לא מוצלח. לא יודעת אם זו מתיחת פנים או בוטוקס, אבל העיניים הגדולות שלה נהיו קטנות ומרושעות, והפנים המקסימים שלה נהיו די מטרידים לצפייה). היא נשואה עם תינוק, מרירה, צינית ומתעמרת בבעלה, או במילים אחרות, גם היא משחזרת את הטייפ-קאסט שלה מסקרבס (במידה מסוימת).

חברה נוספת היא פרחה בלונדינית וצעירה יותר שעובדת איתה במשרד התיווך והיא מייצגת את הבלונדה הטיפשה שכבר ראינו בעבר אין ספור פעמים. שתי החברות לא סובלות זו את זו, אבל זה לא מפתיע: הן בלתי נסבלות. אבל מצד שני, ג'ולס לא יותר טובה... לא הייתי רוצה להיות חברה של אף אחת מהן.

בסדרה הזו הנשים נורוטיות, ביצ'יות ורודות בגברים, ורוב הזמן עסוקות במראה שלהן (לטוב ולרע). הגברים מוצגים כשפויים יותר (למעט בעלה לשעבר, חתיך אבל טיפש כמו נעל). כשג'ולס היא לא עסוקה בלהיות מוטרדת מהמראה שלה, מאיך מסתכלים עליה, מכמה שהיא זקנה וכו' וכו', בכמות הדייטים של השכן ממול או של בעלה, היא עסוקה בלהביך את בנה המתבגר (שהוא כמובן הדמות הכי שפויה בסדרה). ההומור הוא לרוב קלישאתי, מוקצן ולא מצחיק מספיק. נדמה לי שהוא יותר צוחק על הדמויות מאשר איתן.

הסדרה לא רק מתוסרטת כמו קריקטורה, היא גם נראית כזו, יש לה מראה ויזואלי כמו של פרסומות: נקי, חלק, צבעוני וממוחשב מדי. קשה לי לתאר את זה, אבל התחושה היא כאילו מישהו עבר עם פוטושופ על כל הפריימים. התוצאה נראית מלאכותית מאוד בעיניי. כמו פרסומות, כבר אמרתי?

על אף הנאמר, הסדרה יכולה להיות משעשעת לפרקים. לא באופן מתוחכם או פורץ דרך, אבל אם אין לכם מה לעשות והיא בדיוק משודרת, יש דרכים גרועות יותר לשרוף חצי שעה. עם זאת לא הייתי מתאמצת לצפות בה באופן אקטיבי (אלא אם סיימתם לצפות בכל הסדרות הטובות באמת).

דיון (0)