ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

"ניקיטה 2010"- הפיילוט (ספוילרים כבדים)

מאת: ניר
פורסם בתאריך: 11/09/2010

באופן מפתיע אהבתי את הפיילוט. את הסדרה הישנה עם פטה וילסון לא ממש סבלתי- היא בעיקר שעממה אותי. ציפיתי שהגרסה החדשה תהיה העתק אחד לאחד של הישנה, אבל באופן מפתיע היו כמה וכמה שינויים משמעותיים.

נכון, הבסיס עדיין דומה, ותהליך הגיוס/לימוד של אלכס כפי שמוצג בפרק הוא כמעט אחד לאחד הפרק הראשון בסדרה הישנה, ובכל זאת- הרבה השתנה.

דבר ראשון- "המדור" בסדרה הישנה אמנם השתמש בשיטות מלוכלכות ואכזריות, אבל בסופו של דבר המטרה שלו הייתה חיובית- לחימה בטרור וחיסול אנשים שמאיימים על שלום העולם.

הפעם- אין שום דבר חיובי בארגון הזה. הוא לא פועל עבור המדינה, אלא עבור בעלי ההון, וכל מי שמאיים על המשך ההתעשרות שלהם (כמו המנהיג הדרום אפריקאי שמעוניין לפתוח בתהליך שלום שידפוק את חברות הנפט באזור). מה שהופך את המטרה של ניקיטה להרבה יותר מוצדקת.

דבר שני, אהבתי שהסיפור בעצם מתחיל מהאמצע- חסכו מאתנו את כל האקספוזיציה המתישה של איך ניקיטה הגיעה לארגון ואיך היא ברחה ממנו. הסיפור מתחיל בעצם משלב הנקמה שלה, ואהבתי את זה.

מה שכן, את הטוויסט ה"מפתיע" של סוף הפרק צפיתי מקילומטרים. כלומר, היה לי ברור שיבחרו באחת משתי אופציות- או שניקיטה תהפוך לפרוטז'ה של אלכס ותפעיל אותה מרחוק במהלך הפרק, או, פשוט, שהן משתפות פעולה מהרגע הראשון. אז בסוף הלכו על אופציה ב'. לגיטימי. צפוי, אבל לגיטימי.

הקטע עם המסכה בסוף היה חמוד. את זה דווקא לא צפיתי.

סה"כ פיילוט מגניב, ויש פוטנציאל להמשך. ומגי קיו נהדרת.

דיון (16)