ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

~sp~ העשב של השכן 605

מאת: okok4
פורסם בתאריך: 21/09/2010

וואו. מזמן לא היה לנו קליפהאנגר שכזה. לפרק קראו Boomerang והוא קיים את כל מה שהשם הבטיח: ננסי בהתפרקות מוחלטת, חוטפת ריקושטים מכל קווי העלילה. 'העשב של השכן' בשיאה כאשר היא מצליחה לנתב את הדמויות הקלילות והשנונות לתוך משפך לחצים שכל רגע עומד להתפוצץ. ובסוף הפרק הזה, לראשונה העונה, הקומקום רותח. אין לי שמץ של מושג מה יהיה הצעד הבא של ננסי. איזה כיף.

נפלא שדאג שוב איתנו. הוא קריקטורה מושלמת אבל לא אכפת לי. הדיאלוגים בינו ובין אגניסיו - ככל הנראה דמות המשנה הטובה ביותר בעשב - הן מופת של שנינות (כשבפרק הקודם הוא נלחץ כשחשש שהרג את החתולה אני נשנקתי מצחוק).

לטריק המנקה השחורה היתה נהדרת גם כן. ננסי של העונה הראשונה בחיים לא היתה הולכת מכות, אבל עכשיו מדובר בננסי 2.0 ומי שמעז לגנוב לה קצת כסף מסתכן בתלישת אוזן. פרט לפן האלים שבה, למדנו בפרק הזה עוד משהו על ננסי: היא משחקת באנדי לצרכיה. כל עוד היא משאירה את היחסים בניהם אמבוולנטים היא מבטיחה שהוא ישאר לצידה. והיא צריכה אותו לצידה. למה? אולי היא אוהבת אותו (פעם חשבתי שהפרק האחרון יסתיים בחתונה של שניהם) ואולי היא אוהבת שה-DNA של ג'ודה נוכח לידה, מזכרת מהבעל (ותחושת ביטחון). אולי בגלל זה גם חשוב לה כל כך שסיילס ישאר לידה כל הזמן. לא ממש אכפת לה ממנו ומהרצון שלו ללמוד בקולג' ולחוות התבגרות נורמלית בסיאטל; היא פשוט רוצה להיות מוקפת בגברים שיגנו עליה בכל פעם שהיא מסתבכת עם עסקאות הסמים שלה.

דקות הסיום, בהן העלילות השונות מתנקזות למוטל, היו מושלמות. לתוך כל הכאוס הזה הכניסו התסריטאים עובדת סוציאלית חירשת שמסתובבת עם מתורגמן שמתרגם לה לשפת סימנים את המשפטים המטורללים של אנדי (שעומד עירום עם תינוק על הידיים). ללא ספק הברקת הפרק.

הפרק הטוב ביותר העונה עד כה ואחד הטובים בסדרה באופן כללי.

דיון (10)