ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

Stargate Universe 2x01~sp~

מאת: דורון ז
פורסם בתאריך: 29/09/2010

הפרק ממשיך מאיפה שעצרנו: הברית הלוסיאנית השתלטו על הספינה ולכדו את יאנג, טאלבוט ירה במנהיגה שלהם, קיווה, קלואי וטיג'יי נפצעו שתיהן בצורה קשה, וסקוט וגריר תקועים בחוץ ועומדים להישרף מקרינה. חלק מהבעיות נפתרות די מהר, כך שקלואי מחלימה באורח פלא (הסבר לזה כנראה יגיע בהמשך העונה), סגן סקוט וסמל גריר מצליחים להתחבא בצד השני של הספינה, ואיליי מכניס אותם בחזרה פנימה, וקיווה מתה. חבל, היא הייתה נבלת טובה. נשארו בעצם שני קווי עלילה בפרק - השתלטות מחדש על הספינה, והפציעה של טיג'יי.

אנחנו מגלים שלא כל חברי הברית הם נבלים. התוכנית שלהם הייתה לצרף אליהם חלק מהמדענים מהדסטיני, ולשחרר על כוכב ראוי את כל השאר - כלומר, לא רצח המוני כמו שציפינו. הסגן ה"טוב" דואג שבאמת ימשיכו עם התוכנית הזו, פחות או יותר, ושולח לכוכב שומם את רוב הצוות של דסטיני, כולל את יאנג, שהולך בשקט. מצד שני, הסגן ה"רע", דניק, רצה להרוג את כולם, מאיים במרומז על אחת הרופאות שלו, חונק מדענית שלו שלא הצליחה להסביר משהו, ומשתלט בכוח על המנהיגות.

כרגיל, לראש יש תוכנית, והוא מחבל במגינים ומתבצר עם כמה אנשי צוות בחדר ההידרופוניקה המוגן, כדי לאיים בהשמדה של כל שאר האנשים בחללית. יאנג ורוב אנשי הדסטיני הורדו בינתיים מהחללית, אבל עדיין יש כמה שהוא יצטרך להקריב אם ילך עד הסוף. דניק חושב שראש מבלף, אבל הוא פשוט לא מכיר אותו מספיק זמן. בכל מקרה, הוא נבגד ע"י אנשיו, והתוכנית מצליחה. יאנג והשאר חוזרים לספינה, ואנשי הברית כלואים, כאשר השניים היחידים שהיו באופן מובהק "רעים" (קיווה ודניק) כבר מתים. מה שאומר שהסגן הטוב יוכל להשתלט מחדש, ושיש פונציאל לשביתת נשק ולעתיד משותף של לפחות חלק מהם עם אנשי הדסטיני.

הפציעה של טיג'יי היא החלק העיקרי השני של הפרק. טיג'יי פצועה, ומתעוררת בכוכב בו חלק מהצוות בחר להשאר. היא החלימה לגמרי, והתינוקת שלה כבר נולדה. קיין מסביר לה שעזרו להם החייזרים המתקדמים שבנו את מערכת השמש הזו, ושהחייזרים האלה הצילו גם אותה ואת התינוקת שלה. בשום שלב טיג'יי לא רואה אותם, ונראה כאילו גם קיין לא ראה אותם מעולם, אלא יש כל מיני דברים שהוא פשוט "יודע". החייזרים מקבלים החלטות בשבילם , כולל ההחלטה להביא את התינוקת לכוכב אבל לשלוח בחזרה את טיג'יי אל דסטיני. לא ברור עדיין אם אלה חייזרים טובים או רעים, או אם כל הסיפור היה בעצם הזייה של אם שאיבדה את התינוקת שלה.

סה"כ פרק סביר, ובטח יהיה מעניין כשינסו לשלב את אנשי הברית בין אנשי הדסטיני. דומה למה שהיה בסארטרק וויאג'ר.

דיון (10)