ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

הוט 3 עברו לשדר בלטרבוקס

מאת: trilliane
פורסם בתאריך: 03/10/2010

אני לא יודעת אם זה רק אצלי (למעשה זה לא ממש "אצלי" ואלה כבלים אנלוגיים) אבל בימים האחרונים ראיתי שבערוץ 3 של הוט עברו לשדר את *כל* התכניות בלטרבוקס. זה מצוין עבור תכניות שאכן מצולמות במסך רחב, אבל משום מה הם עושים את זה לכל התכניות, גם אלה שצולמו במסך מלא! 8-*

הם לא חותכים אלא מועכים. שלטטתי ובדיוק שודרה תכנית עם דוגמניות (אולי "הדוגמניות"?) וכולן נראו שמנות מהרגיל... :*D הייתה סדרה נוספת (לא זוכרת ואני גם לא מכירה, לא משנה) שראיתי ומיד קלטתי שהפרופורציות מעוותות.

אגב, יש ערוצים שכבר משדרים אנמורפית פה ושם - "מצו" משדרים חלק מהתכנים אנמורפית (ואיכשהו אצלי יש בעיה שהתמונה לא "מאופסת" ויש קו שחור בערך ב-3/4 המסך ואחריו זה הקצה של התמונה מהצד השני), חינוכית 23 משדרים סרטים אנמורפית (כן כן!) ובערוץ 1 (הרגיל, לא HD) שידרו את האירוויזיון אנמורפי השנה (ואולי שידורים נוספים, לא יודעת). אני לא יודעת מה עושים צופים עם טלוויזיות ישנות (צופים בכולם רזים יותר? :-P) אבל אני לפחות יכולה להגדיר לטלוויזיה להציג לי 16:9, כלומר למתוח את התמונה לפרופורציות הנכונות.

אבל מה עושים כשהוא מועכים את התמונה? אין לי בטלוויזיה פונקציה של מתיחה אנכית... :-`

מישהו נתקל בתופעה או שזה רק אצלי?

דיון (13)