ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

The Walking Dead- הפיילוט (ספוילרים)

מאת: ניר
פורסם בתאריך: 21/10/2010

הפיילוט לסדרה החדשה של AMC דלף לרשת (באיכות לא מדהימה אך סבירה), ואפשר להתחיל לדסקס עליו.

אז ככה- דבר ראשון, מדובר באחת הסדרות האלימות שראיתי בשנים האחרונות, עם כמה סצינות גרוטסקיות במיוחד שלא מומלצות לבעלי לב חלש. ולמרות זאת, מצאתי עצמי מרותק מהרגע הראשון ועד סוף הפרק.

ההתחלה דומה לעשרות סרטי זומבי שראינו בעבר (ובעיקר הזכירה לי את "28 ימים אחרי")- שוטר שנפצע במילוי תפקידו מתעורר בבי"ח נטוש, יוצא החוצה ומגלה כי העולם נטוש והמתים מהלכים ברחובות. הוא יוצר קשר עם אב ובנו שהצליחו לשרוד.. ומשם העלילה מתפתחת לכיוונים מרתקים.

כמה סצינות שאהבתי במיוחד- האב שצולף במתים מהחלון אבל לא מסוגל לירות באשתו, ריק השוטר מתנצל בפני הגופה חסרת הרגליים על המצב שלה (ואז תוקע לה כדור בראש), הגילוי הספק מפתיע ספק צפוי על אשתו ובנו, שנמצאים עם השותף שלו (ואשתו מנהלת רומן עם השותף), וכמובן סצינות הסיום- החל מהרגע שריק נכנס לתחומי העיר הריקה עם הסוס, דרך ההליקופטר המסתורי שמרחף בשמיים, ובמיוחד הסצינה שבה המתים מקיפים אותו מכל עבר ומאלצים אותו לסגת לתוך הטנק הנטוש. ומי זה היה שקרא לו בקשר וידע שהוא בטנק? מסקרן. סצינת המתים שמתנפלים על הבשר של הסוס (מסכן) הייתה דוחה ומופלאה בעת ובעונה אחת.

עוד משהו שאהבתי- התסריטאי/במאי (פרנק דאראבונט הגדול, שכתב וביים גם את "חומות של תקווה" המעולה) לא מאכיל אותנו בכפית בכל פרט מידע. מבחינת ריק, מהרגע שהשותף שלו הביא לו אגרטל עם פרחים לבי"ח ועד שהוא התעורר עברה שנייה, ורק הפרחים הנבולים והשעון על הקיר רומזים לו שמשהו קרה. אצל תסריטאי אחר כבר היינו זוכים לכתובית "חודשיים אחרי" או משהו כזה. אז זה נחמד לגלות כל פרט ביחד עם הגיבור עצמו.

מה שכן, היה נחמד אם היו מטפטפים קצת יותר מידע על האירוע עצמו שגרם לכל הבלגן- אבל אפשר להניח שזה יתגלה במהלך הפרקים הבאים.

לסיכום- אהבתי מאוד את הפיילוט, למרות שכאמור, חלק מהסצינות לא לבעלי קיבה רגיש. לקחת בחשבון.

נ.ב. אם כבר זומבים- באתר של SyFy ניתן למצוא את הפיילוט הגנוז של Babylon Fields- סדרת זומבים מ-2007 שהייתה מיועדת ל-CBS, אבל הרשת ויתרה עליה (כנראה בצדק).

הקישור:

http://blastr.com/2010/10/watch-the-entire-pilot-of.php

דיון (45)