ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

The walking dead פרק 3 ~sp~

מאת: ספייקי
פורסם בתאריך: 16/11/2010

אלוהים, כמה שאני אוהב את הסדרה הזאת בינתיים.. יש בה הכל - קטעים מרגשים, קטעי דרמה, מתח, אימה וגם טיפה טיבול הומוריסטי. אני מניח שתמיד אפשר יהיה גם לבקר בחירות התנהגותיות של חלק מן הדמויות, אבל בינתיים אין שום דבר שמפריע לי באופן כל כך צועק שגורם לי לזוז באי נוחות בכיסא (או לחילופין להפסיק לצפות..) ואני ממש ממש מקווה שלא אתבדה בהמשך.
סצנת המפגש המיוחלת בין ריק ומשפחתו עבדה מעולה וריגשה בדיוק כמו שציפיתי שהיא תרגש. מן הסתם קל לבקר את ההתנהגות של לורי מהתקופה של תחילת ה'התפרצות' וגם אחרי המפגש המחודש עם בעלה, אבל צריך לזכור שעוד לפני ה'התפרצות' רמזו לנו שהיחסים בין לורי לריק כבר היו רעועים למדי, מה שאולי הקל על לורי 'לעבור הלאה' לזרועותיו של שיין, וכעת היא נמצאת במצב בלתי אפשרי מבחינתה.
משלחת ההצלה למציאת מריל או דריל (אחד מהם, אני עוד לא ממש מזהה) נראית לי קצת תמוהה, בעיקר משום שהיא כל כך מסוכנת, ועוד בשביל שני אנשים עם פוטנציאל אלימות גבוה, אבל המטרה העיקרית שלה היא להדגיש בפנינו את הדיכוטומיה שבין אנשים כמו ריק, גלן והשחור (זה נשמע רע, אבל אני ממש לא זוכר את השם שלו...) אשר שומרים על מוסר 'אנושי' בשעת משבר - לעומת אנשים כמו שיין ומריל/דריל שנחשפים בחוסר אנושיותם ובפראותם כאשר דוחקים אותם לפינה. אני מניח שהקונפליקט המרכזי של הסדרה הזאת יהיה לא בין בני האדם החיים לאלו המתים המהלכים, אלא בין המוסריים לחסרי המוסר ועד כמה דק הגבול הזה בין שמירה על צלם אנוש למפלצתי/חייתי כאשר חוקי החברה המערביים קורסים... מעין גרסא זומבית-אפלה של 'בעל זבוב' ודומיו.
בינתיים אחלה :-)

דיון (16)