ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

The walking dead, עונה 1 פרק 5 ~sp~

מאת:
פורסם בתאריך: 30/11/2010

לדעתי זה בהחלט יכול להיות מוגדר כפרק הטוב ביותר מבין החמישה ששודרו עד כה. אני לא מאמין ששבוע הבא זה נגמר ונאלץ להמתין עוד שנה שלמה עד העונה הבאה... אי אפשר לזרז שם עניינים ולהפיק את הפרקים החדשים קצת יותר מהר? :-P

אז שיין מסתמן לפנינו יותר ויותר בתור הנבל של הסדרה (אולי אחרי מרל שעדיין לא השמיע אף ציוץ, ולא ממש ברור אם הוא זה ששחרר את הזומבים הרעבים בסוף הפרק הקודם, או שמא יסתבר שהזומבים פשוט נמשכים אל הקול המעצבן של לורי), והיריבות בינו לבין ריק עלתה מדרגה בסצנה בה הוא שיחק ב'נדמה לי' ושיחזר סצנת התנקשות מפורסמת (אתם תבחרו איזו) בריק הקלולס. מבחינתי שיין יכול ליפול הישר אל זרועותיו של זומבי מס' 25. כחלחל-אפור מתאים לו לגוון הפנים.

אז כמו שכולנו תהינו בפרקים הקודמים מדוע הניצולים לא נעים למקום אחר - עכשיו הסדרה הפכה להיות יותר סוג של אקסודוס, כאשר ריק-משה מוביל את כולם אל הארץ המובטחת. או ה-CDC, מה שלא יהיה, אבל העיקר מדובר במקום יותר מבוצר וממוגן, עם מים זורמים, אוכל ואלכוהול ככה שתפסיקו להתלונן. ;-)

פור ג'ים.. באמת חיבבתי אותו, למרות המסכנות הכללית שהוא שידר בכל פרק. אהבתי את הסצנה בה הוא מבקש להישאר מאחור וכאילו משלים עם גורלו. זה סופו של כל בלון.
או דמות משנית בסדרת אימה. מי יודע, אולי עוד נצפה ממנו לביקור מזומבב (אהבתי את הביטוי שמישהו המציא כאן בשרשור הקודם) ואז הוא מוזמן מבחינתי לקחת איתו את לורי ושיין.

בסופו של הפרק אהבתי את זה שהאיש מההאטץ' (דסמונד גירסאת ביתא) פותח לפניהם את הדלת והוא הלבן (הישועה והנחמה?) מציף אותם. קצת הזכיר לי את הסיום של סרטי 'קיוב' למיניהם, רק הפעם זה הפוך - במקום שהאור שמגיע מבחוץ יסמל עבור הגיבורים את התקווה והנחמה, כאן אור הניאון המלאכותי מההאטץ' מסמל עבורם את... מקום ההתרחשות העלילתית העתידית בעונות הבאות, אני מניח....

בסה"כ יופי של סדרה.

דיון (19)