ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

ילדי האנרכיה - סוף עונה. ספויילרים.

מאת: Saturn
פורסם בתאריך: 01/12/2010

אני לא יודע מה להגיד ואיך לחשוב על הטוויסט האחרון בסיום. עד לפני הרגע הזה מדובר בפרק הטוב בעונה וטעון במיוחד.
סטאל מחליטה להלבין את פני ג'קס ברבים היה טוויסט מצויין שהיה שובר את כל הכלים ומוציא את הכל החוצה לעונה הבאה - אין דרך חזרה.

אבל אז הגיע הטוויסט הנוסף, זה שאני לא בטוח מה להרגיש כלפיו. גילינו שג'קס בעצם שיתף את המועדון על ההדלפה שלו והם העמידו פנים כאשר סטהל סיפרה על העסקה. ג'קס מבצע בגידה כפולה בעצמו. הוא מונע את מעצרה של ג'מה ומשיג עונש ריצוי כלא מוקטן למועדון.
פיליפ, אופי והאחרים , בעזרת אנסר, מבודדים את סטהל ואת ג'ימי, לוקחים את ההודאה של ג'קס שמפלילה את המועדון. פיליפ נוקם בג'ימי ואופי הורג את סטאהל - אולי שתי ההריגות שבוצעו הכי טוב בסדרה הזו.

כל הדינמיקה החדשה שהייתה אמורה להיווצר עם חשיפת ג'קס כמלשין נעלמת. הוא לא כמו אביו, הוא תמיד יגן על המועדון ועל משפחתו. מהבחינה הזו הטוויסט הנוסף מאכזב ומנטרל את רוב הסוגיות שהיו עולות אם הוא לא היה נעשה.
מה גם שעכשיו טרה קוראת את המכתבים של מורין ומגלה את האמת על ג'מה וקליי, התפכחות נוספת וקרובה של ג'קס נמצאת על הקלפים. אז אני לא יודע למה אנחנו צריכים את הזיג-זג הזה בין ג'קס שרוצה חיים ללא המועדון לבין התמסרות מוחלטת לדרכיו.
מה שכן, למידתה של טארה על המצב בעוד ג'קס עושה את הצעד האולטימטבי להצלת המועדון מדגישה את האירוניה והמתח שבפער בין כל מה כל דמות יודעת, והתפוצצות עתידית בין הצדדים תהיה יותר גדולה.

אז אני לא בטוח. יכלתי לחיות בלי הטוויסט הסופי משום שהוא מטרפד הרבה דברים. מצד שני הביצוע היה נהדר וההתפתחות עם טארה אמורה להעלות את הדברים שוב פעם על פני השטח.

בכל אופן, אחרי עונה די רעה, הפרק הזה נתן זריקת מרץ וציפייה לעונה הבאה. חברי המועדון אמורים לבלות לפחות 14 חודשים בכלא, ג'מה במעצר בית והגילוי של טארה. מה הם יעשו בעונה הבאה? יקפצו בזמן לאחרי השחרור או שנעקוב אחריהם בכלא. האפשרות השנייה לא נשמעת כשיכולה להחזיק עונה לבדה אבל גם קפיצה כזו ארוכה בזמן לא ממש מועדפת.
אני אמשיך להתחבט לי..

דיון (0)