ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

Skating with the stars

מאת: trilliane
פורסם בתאריך: 02/12/2010

*** אזהרה: עוד טקסט אינפנטילי מתלהב ומכשכש בזנב לפניכם... ***

התחרות החדשה מבין ABC היא כמו "רוקדים עם כוכבים" רק בהחלקה אמנותית, מה שמשדרג את כל העסק עבורי: החלקה אמנותית זה הרבה שווה מריקודים סלוניים! (וגם יותר מריקוד על הקרח, שאני דווקא לא כ"כ אוהבת). אני מאוד אוהבת מחול, אבל מעדיפה יותר פריסטייל, ונאלצת להסתפק ב"רוקדים" מאז שגזלו ממני את "נולד לרקוד" ( המופלאה ז"ל תנוח על משכבה עדן, שהלכה מאיתנו בטרם עת. אוף קשת, עד עכשיו אני מבואסת מזה! Z-[).

החלקה אמנותית, ספורט אלגנטי ואצילי (והסיבה שאני מחכה בציפייה דרוכה לאולימפיידת החורף) היא שילוב מנצח בין ספורט ואמנות (כמו גם התעמלויות למיניהן, וגם בהן, אגב, אני מעדיפה דווקא את התעמלות המכשירים על פני ההתעמלות האמנותית). בדומה ל"רוקדים" גם כאן נדרשים אתלטיות וריקוד, גמישות, חן, מוזיקליות, אומץ, משחק וכל מה שצריך (רק על הקרח, יי!). ב"מחליקים" יש תחרות, יש מתח, יש עבודה בתהליך ויש מתחרים שפוגשים את הקרח מקרוב, אאוץ'. :-x זה כמו התענוג בצפייה באולימפיידת החורף, רק בלי כל הקפיצות (מן הסתם...) אבל עם פערי יכולת הרבה יותר גדולים בין המתמודדים, אז מבחינות מסוימות זה הרבה יותר מעניין. מובן שגם פה יש כאלה שמגיעים עם יותר ניסיון ויותר אתלטיות, ויש כאלה שלא ממש.

גם כאן התמהיל בליהוק דומה לתכנית האם: הספורטאי שמגלה שזה יותר קשה ומסובך ממה שהוא חשב (ולהיות אתלט בתחום אחד זה ממש לא אומר שאתה טוב בתחום אחר, או יודע לרקוד); מישהי עם גוף טוב, אבל דווקא לא כ"כ יודעת לזוז בחינניות (ולרוב גם לא לשחק); הזמר שכולם מחמיאים לו על חוש הקצב (מפתיע... :-P); זה שאף אחד לא ציפה ממנו להצליח ופתאום מתגלה ככישרון גדול וכוכב עולה; צעירה כוסית, גמישה ומוכשרת (לרוב עם ניסיון מסוים) שמיד על ההתחלה מראה לכולם מאיפה משתין הדג ושהיא הולכת עד הסוף; וכמובן, תמיד יש מישהי מבוגרת מכולן שמתקשה להתחרות בעלמות החן הצעירות, החתיכות והגמישות, אבל כולם אומרים עליה שהיא אצילית ובשלה (לרוב זה גם נכון, אגב; ובהקשר הזה יש לציין את דליה מזור, וואוו, היא מלכה. נראה כאילו אצלה הזמן עמד מלכת).

עוד יתרון הוא העובדה שזה קרוב יותר ל"רוקדים" - יש סוגי ריקודים, יש סיפור (סוג של), גיוון גדול יותר בתלבושות (הרבה יותר ממה שמאפשרים בתחרויות החלקה, שם אי אפשר להופיע עם בטן חשופה, למשל) וגם במוזיקה (בתחרויות המוזיקה חייבת להיות אינסטרומנטלית, זה קצת מבאס). גם השופטים במתכונת תכנית האם, מדברים ונותנים הכוונות, וציונים ברורים בסקאלה של 10 (ולא שיטות ניקוד מסובכות לצופה ההדיוט עם חיבורי אלמנטים). גם תמהיל השופטים לא מפתיע: שופט מבוגר (במקרה הזה דווקא יותר סבא טוב לב מקפדן קשוח), שופט צעיר ומגניב, ואישה (במקרה הזה רקדנית שלא קשורה לעולם ההחלקה על הקרח) שתיתן ביקורות "צבע" פיקנטיות ותפרגן למראה התמודדים והמתמודדות... יש גם גיוון בקבוצות האכולוסיה - בריטי, הומו ושחורה. ממש סגרו את כל הקצוות... ;-) (וכבר שמתי לב שהאמריקנים לא יכולים בלי שופט בריטי אחד לפחות, מה?). חוץ מזה המנחה גם הוא בריטי, ויש לו מבטא משובב נפש (מספיק שהוא מדבר, אני כבר נהנית... :-E)).

החיסרון היחיד בתכנית הוא המתמודדים: יש מעט מדי (רק שישה, מה שאומר פחות ריקודים, פחות תחרות, ותכנית שתסתיים מהר יותר, שלא לומר מהר מדי... :..() וכולם סלבז סוג ב' שלא כ"כ מוכרים מחוץ לארה"ב (גם ברוקדים היו בעיקר סלבז סוג ב', אבל שם היו יותר שמות ידועים, בפרט כאלה שהיו פעם באמת ידועים אבל כוכבם דעך). השם היחיד שאני מכירה מ"מחליקים" הוא שון יאנג, וגם עליה לא שמעתי מאז האייטיז... אבל למרות שהייתי שמחה לראות כוכבים ידועי שם קורעים ת'תחת בזירת ההחלקה, אני מסתפקת במה שנותנים לי (ומחזיקה אצבעות שיהיה אחלה רייטינג והתכנית תמשיך להמממון עונות מעולות ובהמשך גם תגדל ותפרח :-^).

אם אתם כמוני - חובבים החלקה על הקרח ותחרויות מהסוג הזה (והכי חשוב - לראות את המתמודדים מתפתחים ומשתפרים משבוע לשבוע, זה ממש כיף!) התכנית הזו תפורה עליכם. אל תחמיצו! (משודרת ב-ABC בימי שני בערב, ביום שלישי באינטרנט הקרוב למקום מגוריכם 8*)).

דיון (2)