ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

הדרמה החדשה ועטורת השבחים "צדק פרטי"- "Justified"- החל מהערב בהוט 3?

מאת: HOT סדרות הרכש
פורסם בתאריך: 05/12/2010

HOT גאה להביא אליכם את אחת הדרמות המפתיעות של השנה, "צדק פרטי", שזכתה להישגי צפייה ולשבחי המבקרים בארצות-הברית.

HOT רכשה לשידור את "צדק פרטי" ("Justified"), הדרמה החדשה של רשת הכבלים "FX" וחברת "Sony", מבית היוצר של התסריטאי גרהאם יוסט ("ספיד", "הפסיפיק"), ובכיכובו של טימותי אוליפנט ("דדווד"). הסדרה, המבוססת על גיבורו של הסופר האמריקאי הנודע אלמור לנארד ("תפוס את שורטי"), שמעורב בכתיבתה, קיבלה הערכה גורפת, וחודשה עם השקתה לעונה שנייה ומבטיחה.

השקת הסדרה הייתה המוצלחת ביותר של רשת הכבלים מאז עליית "המגן", כש-4.2 מיליון איש צפו בפרק הבכורה שלה בארצות-הברית. המבקרים העניקו לה את הציון הגבוה מהרגיל- 81 בממוצע כולל, ושיבחו את יוצריה ומשתתפיה, בראשם אוליפנט. ב"ניו-יורק מגזין" נכתב כי "מאז ג'ון וויין לא הצליח שחקן ליצור כזה רושם בפשטות, אפילו רק על-ידי ההליכה שלו". ב"וראייטי" ציינו כי מדובר ב"הופעה מלבבת ואדירה. המודעות של "צדק פרטי" לצדדים החזקים שלה, באופן שנון ומחוכם, יחד עם הכריזמה של אוליפנט, קולעות למטרה". ב"וול סטריט ג'ורנל" סיכמו- "זה לא קורה לעיתים קרובות שסדרת טלוויזיה ממציאה מראה חדש, או אפילו ז'אנר חדש".

"צדק פרטי" מביאה את סיפורו של סגן המרשל האמריקאי ריילן גיבנס (אוליפנט), איש חוק דרומי קשוח מהסוג הישן, שעסוק ברדיפה אחר פליטים, הגנה על עדים והעברת אסירים. גיבנס, גיבור עם צדק משלו, שאב השראה מהמערבונים עליהם גדל, השראה שפעמים רבות מציבה אותו נגד החוק, מסכנת אותו מול פושעים ומעמידה אותו בחיכוכים עם הממונים עליו. לאחר תקרית אלימה, הוא מוצב מחדש במולדתו קנטאקי, אליה נאלץ לצערו לשוב, בכדי לעבוד במשרד המרשל של לקסינגטון. כעת, ריילן צריך להתעמת עם עבר עמוס בשלדים בארון- חברו הוותיק שהפך לפושע, המפגש עם גרושתו, ובעיקר ההתמודדות עם צלו המאיים של אביו, הפושע הסדרתי.

לצדו של אוליפנט מככבים בסדרה ניק סירסי ("להתחיל מחדש"), ג'ייקוב פיטס ("הפסיפיק"), אריקה טאזל, וולטון גוגינס ("המגן"), ג'ואל קרטר, נטלי זיה וריימונד ג'יי. בארי ("יום אימונים מסוכן").

החל מהערב, ימי ראשון ב-22:05, ב-HOT3 ו-HOT3HD (שידור נוסף ביום שישי ב-22:45)

דיון (3)