ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

הגברים של ארץ נהדרת והנשים שלא מופיעות יחד איתם

מאת: eternally
פורסם בתאריך: 09/01/2011

בסוף השבוע האחרון במהלך הצפייה בארץ, חשבתי פתאום כמה אורנה בנאי חסרה לי. בכל העונות שבהן אורנה בנאי הופיעה, היא הצליחה לצבור לעצמה מקום מרכזי בתוכנית, עשתה דמויות זכורות ובולטות שהופיעו שוב ושוב. גם פוליטיקאיות כמו ציפי לבני וגם דמויות משנה במערכונים כמו אשת הפילוסים. העונה הזו, לאור נבחרת הגברים שרק הולכת וגדלה בצורה מפלצתית (ההוספה של זרחוביץ', חוסר זמן מסך של אסי כהן), בולט החיסרון של הנשים. לאן נעלמה שני כהן? שני שהייתה ההבטחה הגדולה והשחקנית הבולטת ביותר מבין חברי הצוות של שבוע סוף, צוות שהורכב מאנשים מוכרים ואלמונית אחת שקיבלה את כל המחמאות, נרכשה לארץ נהדרת על חשבון בנאי עם הבטחות גדולות. בתוכנית ביום שישי היא כמעט ולא הופיעה, וגם כשהופיעה (בתפקיד האחות) זה לא היה במשהו שמצליח למצא את היכולות שלה. גם עלמה זק זוכה לגילום של דמויות משנה מושתקות שכמעט לא מדברות (הנגנית שכל האפיון שלה זה שהיא שותקת וגם בחיקוי למד מן שבו הגוף הכחוש של זק מרופד כדי שיוכלו להטריד אותה כמה שיותר). מהצד השני טל פרידמן ומריאנו מגלמים דמויות נשיות מרכזיות ולא שיש לי טענות אני מאד אוהבת את שניהם ומעריכה את הכישרון שלהם אבל פשוט זה משאיר טעם רע.
משהו מאד לא טוב עובר על ארץ נהדרת, היא מתפזרת והופכת לשוביניסטית, היא נותנת לשחקניות בקאסט שלה מקום אחרון אם בכלל ומדי פעם נזכרים להציב אותן כדמויות משנה.
הרבה פעמים מדברים על מחסור בקומיקאיות ישראליות אבל אולי זה פשוט בגלל שאף אחד לא נותן להם את הבמה ושכהכותבים מורכבים מגברים בלבד, הם לא ממש יודעים לכתוב לדמויות נשיות. חבל שארץ לא לומדת מסאטרדיי נייט שאותה היא מבקשת לחקות. נדמה שהטיפול של ארץ נהדרת בקומיקאיות שלהן לא מקדם אותן אלא רק ישאיר אותן מאחור. אני לא אתפלא אם באיזה שהוא שלב יחליטו שהן מיותרות ויביאו במקומן עוד גבר.

דיון (28)