ארכיון פורומים / חדשות טלוויזיה

מערך השידורים הדיגיטלי יורחב ל-18 ערוצים

מאת: trilliane
פורסם בתאריך: 19/01/2011

בעקבות תיקון חקיקה, יתווספו 13 ערוצים לחמשת הערוצים שקולט מערך שידורי עידן פלוס. בשלב הראשון יוכללו בממיר הערוצים 24, 23, ו-9, ערוצי רדיו וערוץ 1 ב-HD. שר התקשורת: "זה יגביר את התחרות בשוק."
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4015688,00.html

חדשות מעולות, הגיע הזמן.

באמת לא הבנתי למה ערוץ כמו "חינוכית 23" לא נמצא כבר כיום ב-DTT. זה ערוץ שממומן מתקציב משרד החינוך (שממומן מכספי משלם המסים) אז למה שנשלם פעמיים? למה שרק בעלי כבלים יהנו ממנו? זה הפריע לי במיוחד כשקראתי לאחרונה כתבה על החינוכית שבה הם אמרו שמבחינתם הם מעדיפים לוותר על השידורים בתדר של ערוץ 1 ולהישאר עם 23 בלבד (מה שכמובן לא אפשרי ולא הוגן כלפי הציבור כל עוד 23 אינו פתוח ונגיש לכולם בחינם).

אגב, כשערוץ 10 עלה לאוויר חשבתי שהוא ערוץ מסחרי רגיל לכל דבר כמו ערוץ 2. אני זוכרת את עצמי ביום שבו הוא עלה לאוויר סורקת תדרים בטלוויזיה בניסיון לקלוט את הערוץ... רק בהמשך הבנתי שהוא משדר רק בכבלים (שערורייה בפני עצמה, לדעתי).

כנ"ל לגבי ערוצים נוספים שהם ערוצים מסחריים שרק משתמשים בפלטפורמת הכבלים לפי חוק, אבל בפועל אינם חלק מהערוצים שהכבלים עצמם מציעים.
שיעשו כמו בארה"ב: יש ערוצי "ברודקאסט" ויש ערוצי כבלים (למשל HBO) עם תכני פרימיום שהם יוזמים או רוכשים במיוחד עבור לקוחותיהם.

התגובה של הוט בכתבה פשוט פתאטית. שהחברות האלה יבינו שלצרכנים נמאס להיות שבויים שלהם רק עבור ערוצים בסיסיים שבינם ובין "כבלים" אין דבר (פשוט מבחינה טכנית לא ניתן לקלוט אותם דרך אנטנה רגילה). שייצרו תכנים משמעותיים עבור הלקוחות שלהם והלקוחות המעוניינים ישלמו בהתאם. אני חייבת לציין שעלות של כ-250 ש"ח לחודש (ואף יותר) עבור ערוצי טלוויזיה זה מחיר מופרז לחלוטין בעיניי (ולא ברור לי איך למרות המחירים היקרים הן עדיין מפסידות).

אגב, לאחרונה גיליתי שבשנת 2010 הוצאתי כ-260 ש"ח בממוצע על רכישה חודשית של כותרי DVD. כלומר, במקום להתחייב לספקית כזו או אחרת ולשלם לה מדי חודש בחודשו, רכשתי לעצמי את התכנים שרציתי ושילמתי עליהם, ועכשיו הם שלי, בלי הגבלות והתניות. אני יכולה לצפות בהם מתי שאני רוצה, איך שאני רוצה, איפה שאני רוצה, באיזה קצב שאני רוצה, כמה פעמים שאני רוצה, ואני לא צריכה להיות מנויה לאף חברה. גם אם מחר אפסיק להוציא כסף על DVD, או אעשה הפסקה זמנית (מסיבות תקציביות, למשל) עדיין אוכל לצפות שוב ושוב ושוב בכל התכנים שכבר רכשתי.

דיון (15)