ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

"V", להיט המדע-הבדיוני, בכיכובה של אליזבת' מיטשל- ב-HOT Zone

מאת: HOT סדרות הרכש
פורסם בתאריך: 27/03/2011

הדרמה המותחת, שהוכתרה כהשקה המוצלחת ביותר בעונת הסתיו, זכתה לאהדת המעריצים, שבחי המבקרים ולמועמדות לפרס ה"אמי".

דרמת המדע-הבדיוני "V", מבית היוצר של סקוט פיטרס ("ה-4400"), ובכיכובה של אליזבת' מיטשל ("אבודים"), של רשת "ABC" וחברת "WB", הייתה להשקת הסדרה המוצלחת ביותר של הרשת בעונת הסתיו, מאז עליית "אבודים".

הסדרה, שמתארת את המפגש הראשון של העולם עם גזע מהחלל החיצון, מבוססת על סדרת פולחן של "NBC" משנות השמונים, שיצר קנת' ג'והנסון ("סטיב אוסטין, האיש השווה מיליונים"). הסדרה המקורית זכתה לצפייה אדירה ולשבחי המבקרים, בזכות האינטרפרטציה המקורית למשטר הנאצי. על-פי יוצריה, הגרסה החדשה היא מחווה למקור, ותכלול את הרגעים האיקונים ואף הופעות אורח של שחקני העבר. כעת, "V" מעלה שאלות רלוונטיות על שלטונות הטרור, בימים שאחרי אסון התאומים. המעריצים והמבקרים כאחד עוקבים אחר רמזים לתיאוריית קונספירציה מעוררת מחלוקת, לפיה לסדרה ישנה אג'נדה ביקורתית על נשיא ארצות-הברית ברק אובמה.

14.3 מיליון איש צפו בפרק הבכורה המצופה במיוחד. במאי האחרון, ולאחר מועמדות מכובדת לפרס ה"אמי", חודשה הסדרה לעונה חדשה, שעלתה בינואר בארצות-הברית. המבקרים שיבחו- ה"USA Today" כתבו ש"הבכורה הכי מבדרת של העונה נפתחת טוב להפליא, ופוגעת בכל התווים הנכונים- האפקטים טובים, הדמויות חזקות והסיפור ברור כשמש". ה"לוס אנג'לס טיימס" ציינו שהסדרה "משופשפת, מהירה, משכנעת וכובשת ויזואלית- סצנת הפתיחה היא יצירת מופת. הקאסט כמעט חסר רבב. הסדרה מספרת סיפור אקטואלי שלרוב לא מסופר, באריזה מצוינת, מהנה ומושכת".

29 ספינות חלל ענקיות מופיעות סימולטנית מעל 29 הערים המרכזיות ברחבי העולם, ובהן ה"Visitors" ("V"). אנה, המפקדת הכריזמטית של "המבקרים", מצהירה בפני תושבי העולם שפניהם לשלום, וכי הגיעו לאסוף מעט ממשאבי כדור-הארץ, בתמורה לפלאי תבל שהם מציעים לנו מעל לכל ידע אנושי- בשורה טכנולוגית ורפואית מתקדמת. בני-האדם ברחבי העולם מאמצים את המושיעים, שמפעילים את קסמיהם על קהל המעריצים החדש. אך לא כולם סומכים על אנשי ה"V". קבוצת מחתרת של בני-אנוש מפקפקת באמינותם של החוצנים "שוחרי השלום", ומאמינים שהם מתחמשים אסטרטגית עם הנשק המסוכן בעולם- נאמנות. בראשם אריקה אוונס (מיטשל), סוכנת "אף.בי.איי" ללוחמה בטרור, שמגלה שמתחת למבקרים מסתתרים זוחלים דמויי אדם שמסתננים לממשלות, לעסקים ולמוסדות הדת, במטרה זדונית להשתלט על העולם. יחד עמה- הכומר ג'ק, שיוצא לראשונה מהכנסייה בכדי לגלות את האמת, וריאן, "מבקר" סמוי שסטה מהקווים ורוצה לסייע לבני-האדם. ככל ש"המבקרים" זוכים בחיבת תושבי כדור-הארץ, ובייחוד הצעירים שבהם- ביניהם אף בנה של אריקה, טיילר- האתגר של המחתרת נהייה קשה יותר. האם האנושות תגלה את מטרותיהם האמיתיות של המבקרים, לפני שזה יהיה מאוחר מדי?

לצד מיטשל מככבים בסדרה מורנה בקרין ("פיירפליי"), סקוט וולף ("שולחן לחמישה"), מוריס צ'סטנוט, ג'ואל גרטש ("ה-4400"), לוגן הופמן, לורדס בנדיקטו, לורה ונדרוורט ("סמולוויל") וצ'רלס מאז'ר.

ימי שבת, בשעה 20:45, ב-HOT Zone, וב-HOT VOD

דיון (0)