ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

הסדרה החדשה והמדוברת "מזל סרטן"- החל מהערב בהוט 3

מאת: HOT סדרות הרכש
פורסם בתאריך: 04/04/2011

HOT תשדר בבלעדיות את הדרמה הקומית פורצת הדרך, בכיכובה של לורה ליני, זוכת פרס "גלובוס הזהב". בכורת הסדרה הייתה המצליחה ביותר של רשת "שואוטיים" בשמונה השנים האחרונות.

את הדרמה הקומית המוערכת של חברת "Sony" ורשת הכבלים המשובחת "Showtime", שהפכה בשנים האחרונות לבית של סדרות האיכות ("קליפורניקיישן", "האחות ג'קי"), יצרו ג'ני ביקס ("סקס והעיר הגדולה") ודרלין האנט ("וויל וגרייס"). הסדרה מובלת על-ידי כוכבת הקולנוע לורה ליני, זוכת שלושה פרסי "אמי", ומועמדת שלוש פעמים לפרס האוסקר.

פרק הבכורה היה להשקה המצליחה ביותר של רשת הכבלים בשמונה השנים האחרונות, עם נתון מרשים של 1.5 מיליון צופים, בנוסף ל-1.6 מיליון איש שצפו בו באתר הרשת טרם השידור. לאחר ארבעה פרקים בלבד, ובעקבות הצלחתה המהירה, חודשה הסדרה לעונה שנייה. בינואר זכתה בפרס "גלובוס הזהב" על משחקה של ליני, לצד שני פרסי איגוד העיתונות העולמית עבור הקומדיה הטובה ביותר וליני, ואותות כבוד יוקרתיים ממכון הקולנוע האמריקאי והאקדמיה לטלוויזיה. גם המבקרים שיבחו את הסדרה, וציינו כי היא ריאליסטית, מרעננת ושנונה. ה"ניו יורק טיימס" תיאר אותה כ"אחת הסדרות הלא קונבנציונאליות בטלוויזיה. הסדרה עובדת בגלל הכתיבה החזקה והאמינה שלה, ובגלל ליני, שלעיתים נדירות, אם בכלל, משמיעה תו שגוי". ה"וושינגטון פוסט" החמיאו ל"כתיבה החדה, וההופעות החדות אף יותר. הסדרה סרקסטית ואדג'ית, והעלילה מרתקת".

לצדה של ליני מככבת שורה מכובדת של שחקני קולנוע- אוליבר פלאט ("2012", "פרוסט/ניקסון"), סינתיה ניקסון ("סקס והעיר הגדולה"), גבורי סידיבי ("פרשס"), ואפילו ליאם ניסן בהופעת אורח טלוויזיונית נדירה. אליהם מצטרפים אידריס אלבה ("הסמויה"), בריאן קוקס ("אקס מן 2"), פיליס סומרוויל ("הסיפור המופלא של בנג'מין באטן"), ריד סקוט וג'ון בנג'מין היקי ("ידוע לשמצה").

לקטי ג'יימיסון (ליני), מורה מהפרברים בשנות הארבעים לחייה, יש שנה וחצי לחיות. דווקא מחלת הסרטן הסופנית שאובחנה בגופה, עליה היא לא מגלה גם לקרובים אליה, גורמת לה למצוא תקווה והומור בשגרה האפרורית. אותה שגרה הפכה אותה לאישה מאופקת וסגפנית, שמפקחת על כל הסובבים אותה. קטי מחליטה שמרגע האבחון והלאה עליה לעשות שינויים דרסטיים, שהייתה צריכה לעשות מזמן, ומבטלת את הצורך שלה לרצות את סביבתה בשורה של בחירות אנוכיות, שיתאימו אך ורק לצרכים שלה. רק כשנודע לה שהיא הולכת למות, היא מתחילה לחיות. אחרי שהיא איבדה את עצמה, זה הזמן שלה למצוא מה עושה אותה, ורק אותה, מאושרת. הזמן שלה יקר מדי, וזה הזמן ללכת על הקצה, להתעמת עם כולם, לעשן, לשתות ולזלול, וכמו שבחרו יוצריה כסלוגן של הסדרה- לתפוס את החיים בביצים.

החל מהערב, ימי שני, בשעה 22:55 (שידור נוסף ביום שבת ב-23:05), ב-HOT3 וב-HOT VOD

דיון (1)