ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

The Killing - סדרה חדשה

מאת: okok4
פורסם בתאריך: 11/04/2011

מעולם לא התחברתי לז'אנר דרמות הפשע הפרוצדורליות מעדת CSI/חוק וסדר/המפענחת ודומותיהן. 45 דקות גנריות שחוזרות על עצמן שוב ושוב לאורך 1567 פרקים; וכשחושבים שהן גומרות את הסוס מגיע הספינאוף - שהוא בדיוק אותו הדבר רק מתרחש בלוס אנג'לס/ניו יורק/מיאמי. וואו, איזה הבדל. כשאני חושב על התסריטאים שכותבים שוב ושוב את אותם תסריטים משומשים עולה במוחי הסצינה בה אריק קרטמן מגיע לאולפני פוקס ומגלה שאת פרקי "איש משפחה" כותבות פרות ים (הן שולפות רעיונות רנדומליים ורפרנסים לתרבות פופלרית מתוך בריכת כדורים). אבל לרוב הצופים זה לא משנה; לא אכפת להם לקבל שוב ושוב את אותה עלילה לעוסה, בסיומה מגלים שהנרייטה, עוזרת הבית השמנמנה, היא-היא שבצעה את הפשע הנורא. ואם לא היא, אז אח שלה, חוליו. אבל היא חיפתה עליו, הפוטה.

רגע (איזה רגע, שנים!) לאחר שאיבדתי תקווה, מצאתי אותה מחדש - The Killing. אמנם יהיה מעט חפוז לקבוע לאחר שני פרקים בלבד, אבל אם הרישא מעידה על ההמשך, יש לנו פה ג'וקר רציני. The Killing היא כל מה שדרמות הפשע השילו לאורך השנים: עומק, רגש, כברת דרך נפשית. סדרות הפלסטיק מתרפקות על גופות מרוטשות וגדג'טים טכנולוגיים מטופשים (שנותנים תירוץ לכל מיני אפקטים ויזואלים מטופשים ומיותרים לא פחות) ושוכחות שמאחורי כל זוועה יכול להיות גם סיפור מעניין שפשוט לא יכול להתכווץ לתוך הנוסחא.

אז על מה מדובר? בקצרה: רגע לפני ששרה לינדין (מירייל אנוס) עוזבת את סיאטל והמשטרה לטובת חיים שטופי שמש בקליפורניה עם ארוסה ובנה הקטן, מתרחש פשע נוסף. נערה יפה, רוזי לרסן, נרצחת. אין צורך להמשיך בפירוט העלילה, הסדרה שואבת את הצופים כבר מהרגע הראשון, רק אוסיף שהרצח נכרך בפרשיה פוליטית שנראת בעלת פוטנציאל מעניין במיוחד. The Killing קודרת, עגמומית, מדכאת (הטקסוטרה שלה דומה מאוד ל"קר עד העצם", סרט סתמי וחסר פואנטה שמאוד לא אהבתי. בניגוד אליו, נראה שלדכדוך הקיומי ב-The Killing יש תכלית. בכל מקרה, האפרפרות הזאת מצטלמת נהדר). סיאטל וושינגטון (הסדרה למעשה צולמה בונקובר) מעולם לא נראתה כה עצובה.

רשת AMC כבר הזמינה 13 פרקים, והרייטינג של הפתיחה היה מצויין (4.7 מיליון צופים). הסדרה משודרת מידי יום ראשון, אצלנו זמינה בשני בבוקר. מומלץ.

[תמונה-1]
[תמונה-2]
[תמונה-3]

דיון (12)