ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

Workaholics - סדרה חדשה בערוץ קומדי סנטרל האמריקאי

מאת: etayl
פורסם בתאריך: 13/04/2011

יש כזה דבר "מטומטמים בצורה טובה", אפשר למצוא חבר'ה כאלו בתוכנית החדשה של ערוץ קומדי סנטרל האמריקאי, Workaholics, חם מתנורו הביתי של מפיק סקרבס קוין אטן והבמאי הצעיר קייל ניואצ'ק.

אותם "מטומטמים בצורה טובה" הם שלושה צעירים אמריקאים בשנות ה-20 לחייהם, חברים כבר מימי הקולג' העליזים, טלפני טלמרקטינג החולקים חלל משרדי משותף. מהפרק הראשון והיחיד עד כה עושה רושם שאותם שלושה לא עוסקים הרבה במלאכת העבודה, מתקשים להתרכז, ובדרך כלל עוסקים בלבלגן לעצמם את החיים היישר מהמשרד או מביתם המשותף.

כמו סדרות אחרות שמשודרות בקומדי סנטרל שעושות ב"טמטום טוב", כמו סדרתה של שרה סילברמן או סקרבס, העלילה עומדת במקום הראשון, וממנה כבר נאספות הסיטואציות המבדחות לתוך צלחת הגשה ענקית, מהולה בהתפרעות חוזרת ונשנות של הדמויות. חשוב לציין, לא הבדיחות משחקות עניין פה, אלא עשרות סצנות בסיפור אחד ארוך שפשוט מבדרות, משעשעות ומהנות.

למען האמת, הסיפור, כמו בקומדיות ישנות וטובות, נטווה כבר מהרגע הראשון, נבנה מאירוע לאירוע, בלאגן לבלאגן, בגרסא הקלאסית של שיא מוקדם-הסתבכות-שניים וחצי כשלונות והצלחה צפויה בסוף, וכל זאת תוך שמירה על קו הטמטום המפתיע המנחה את גיבורי הסדרה ומעשיהם.

אומנם במאי הסדרה מעט חסר נסיון, גיבורי הסדרה צעירים ולא מוכרים ואת הלוקיישנים ניתן לספור על יד אחת, אך הסדרה הזאת היא רוחה חדשה לכל מי שאוהב קומדיות קלילות עם לא מעט בדיחות ה"פיפי-קקי". עם זאת, בקשר ל"פיפי-קקי", בסדרה הזאת זה פשוטו כמשמעו - הפרק הראשון כולו מספר על הסתבכות של החבורה הצעירה עם בדיקות שתן לאיתור שימוש בסמים במשרד ונסיונתיהם ההזויים להתמודדות עם הצרה שרודפת אותם.

הפרק היחיד ששודר, שניתן לצפות בו כרגע באתר קומדי סנטרל או מתישהו בעתיד בערוץ הישראלי (אתם מוזמנים להציל אותנו משם נדוש כמו "מכורים לעבודה", תציעו משהו נחמד) גורם לי לצפות לכך שצומחת בקומדי סנטרל תכנית קלילה ומשעשעת המציגה מפגש בין הקופצניות של סקרבס לסיטואציות ההזויית של "ג'יי וסיילנט בוב" הזכורים לנו לטובה מסוף העשור הקודם.

לסיכום, זוכרים בצעירותכם שהייתם הולכים לגן השעשועים ובין התנדנדויות מהנות בנדנדה והתגלשות תמימה במגלשה הייתם "לוקחים סיכון" ואף נוהגים במעט טמטום חיובי ועולים לסיבוב קטלני על הקורסלה האדומה בפינת הגן?
אז כך הצפייה בתכנית הרגישה לי - זה היה טוב, זה היה מטופש, זה היה מהיר ואף מעט ילדותי, כמו קרסולה בגן השעשועים הקרוב לביתכם, אבל בלי הקטע שמקיאים - עם זאת, לא כולם אוהבים קרוסלות, אבל שווה לנסות.


על הסדרה ב"קומדי סנטרל":
http://www.comedycentral.com/shows/workaholics/index.jhtml~תודה~ שהקדשתם מזמנכם.

דיון (3)