ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

~sp~ משפחה מודרנית 2x16

מאת:
פורסם בתאריך: 16/04/2011

(חשבתי לפרסם את זה ב"הממיר", אבל לבסוף החלטתי שכאן אולי יזכה ליותר חשיפה..)

האמת שבדקות הראשונות של הפרק לא היה לי כ"כ מושג איך "לבלוע" אותו.. דהיינו, המבנה העלילתי היה קצת מבלבל ומשונה וחשבתי לעצמי שהנה זה בא - עוד פרק של "משפחה" שמתחיל מהסוף ואז אחרי כותרות הפתיחה יתחיל לספר את השתלשלות האירועים שהובילו לסוף ההוא. כאילו שלא היו מספיק פרקים כאלה בסדרה הזו, חשבתי לעצמי בהמשך לקו המחשבה. אבל ההמשך הישיר של הפרק, כאמור, תפס אותי קצת לא מוכן. ציפיתי כרגיל שיתחילו מיד לספר את ההשתלשלות ההיא, אבל זה לקח באופן מפתיע קצת יותר מ-5 דקות (שזה, הממ, רבע מסך האורך של פרק סיטקום!) עד שהחליט התסריטאי להתחיל במשימה הזו. וגם ככה הבדיחות בין לבין לא היו מי-יודע-מה. אבל אז התחילה הסצינה עם גלוריה ופיל - וזה הביא לשינוי מבורך ומצחיק בנוף הפרק שהתחיל די חלש מבחינת הומור.

ואפילו אז, זה התחיל קצת באופן מביך ולא הכי מוצלח - חה חה! גלוריה מפנה את החזה שלה כל הזמן לעבר הראש של פיל. מצחיק. NOT. זה באמת הפך לשובח כשהתחילו להראות את אירועי העבר בין פיל לקלייר שהובילו למריבה ביניהם, ואז בחיי כמה שצחקתי ונהנתי בין מעברי הזמן בסצינה. הכימיה בינו לבין גלוריה הפכה תוך שניות ספורות לאחד הדברים הגדולים בתולדות העונה השנייה עד כה. הקאצ'פרייז שלה: "You do that to me and I kill you" היה קורע מצחוק והדגיש לי 2 דברים - כמה שגלוריה קומיקאית מוכשרת וכמה שהצפייה ב"משפחה" מזכירה לי לפעמים צפייה בסיטקון ישן וקלאסי אך באמת מצחיק ונצחי מבחינה קומית וראוי לצפייה. נכון, אין הרבה מדי תיחכום (הוא בא בעדינות, כמו במעברי הזמן בסצינה שהזכרתי), אבל זה עדיף פי עשרות מונים מצפייה בקומדיה מהדור החדש אבל לא מצחיקה בשיט.

בלי לתת לי יותר מדי מנוחה, התחיל אז רצף נהדר של סצינות שהוציאו ממני באמת ובתמים פרצי צחוק רמים, מכל עלילה משנית בפרק. קמרון, למשל, היה במיטבו כשהתווכח עם מיטשל בפלאפון אודות המוזמנים להופעה בביתו, אחרי שגילה שבן זוגו שכח לשלוח את ההזמנות כצפוי ("רוצה לשמוע מי המוזמנים שהגיעו עד כה? עצב, דיכאון, טרור ושקרים הגיעו. כל הכבוד, מיטשל, מילאת לי את הכיסאות באולם!"). אחרי זה, המשיכו בתוצאה הכושלת של אלכס להוכיח להוריה שאחותה משקרת ולא עובדת במסעדה כמו שטענה, וזה נגמר במשפט נהדר מצידה של אלכס כשהבינה שהיא הייתה צריכה לפעול מהר יותר וכעת תוכניתה סוכלה. ואז, כרגיל, איך אפשר היה שלא להשאיר את מאני המושלם לסצינה האחרונה בשביל שיחתום את כל זה (מגלה את האמת לאימו לגבי איכותיה כזמרת ומסתכל אל ג'יי: "פחדן!". Priceless).

בקיצור, היה זה סוף סוף פרק של "משפחה מודרנית" ששבר את השיגרה שהשתלטה קצת על התוכנית וגם אחד המוזרים והמגניבים בתולדותיה, בעיקר בגלל השיפור העצום שלו בחצי השני של הפרק שגורם לי להיות בטוח כי בצפיות הנוספות שאולי אתן לו בעתיד - זה רק יכול להפוך למצחיק אפילו יותר מבפעם הראשונה. פרק שממחיש די יפה את מצב הסדרה: כשהיא רוצה, היא יכולה להצחיק לי אפילו ת'תחת. וכשהיא לא רוצה, היא בסה"כ בינונית אבל עדיין ניתנת להערכה במבט לאחור (כמו בתחילת הפרק).

ונסיים בברכת ה- Happy Valen-Birth-Iversay!
Z-D

דיון (0)