ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

הפקת הענק היוקרתית "הבורג'ס"- ימי שבת ב-HOT3

מאת: HOT סדרות הרכש
פורסם בתאריך: 24/04/2011

HOT היא הראשונה לשדר את אחד מהאירועים הטלוויזיוניים הגדולים של השנה, לאחר השקתה, שהפכה לבכורה המצליחה ביותר של רשת הכבלים "שואוטיים" בשבע השנים האחרונות. זוכי האוסקר ניל ג'ורדן וג'רמי איירונס מביאים את סיפורה של משפחת הפשע הראשונה בהיסטוריה.

דרמת הפשע "הבורג'ס" ("The Borgias"), בבימויו של ניל ג'ורדן, ובכיכובו של ג'רמי איירונס, של רשת הכבלים "Showtime" וחברת "CBS", משודרת ב-HOT בסמוך לעלייתה בארצות-הברית.

לאחר השקתה בארצות-הברית, HOT היא הראשונה לשדר את אחת מהסדרות המסקרנות של השנה, מבית רשת הכבלים המובילה. יותר מעשור לקח ליצור את הסדרה המרהיבה, שמתהדרת בזוכי האוסקר- השחקן המוערך ג'רמי איירונס ("לוליטה", "תהפוכות הגורל"), והבמאי עטור השבחים ניל ג'ורדן ("משחק הדמעות", "ראיון עם ערפד"), שיצר, הפיק, כתב ואף ביים את שני הפרקים הראשונים. ממוחו היצירתי של ג'ורדן, תשעת הפרקים המרכיבים את הסדרה האפית מייצרים סאגה שופעת, חושנית ושערורייתית, שלא נראתה כמותה על המסך הקטן.

1.5 מיליון איש צפו בפרק הבכורה של הסדרה, הפתיחה החזקה ביותר לסדרת דרמה של רשת הכבלים בשבע השנים האחרונות. ה"ניו-יורק טיימס" ציינו בביקורתם כי "זהו לא שיעור היסטוריה, אלא דרמה משפחתית ומוחשית, שמספקת מבט חלקלק ומציצני על תקופת הרנסאנס", בעוד ה"לוס-אנג'לס טיימס" כתבו ש"ג'רמי איירונס, שמוביל קאסט מכובד, גונב את ההצגה". ה"טי וי גייד" כתבו שהסדרה "מספקת את הסחורה, במשתה תיאטרלי של זדון ותשוקה משולחי רסן".

הסדרה מביאה את קורות צמיחתה והתרסקותה המפורסמות של אחת מהמשפחות האגדיות, יוצאות הדופן והשנויות במחלוקת בהיסטוריה האנושית- שושלת בורג'יה הספרדית. זהו פורטרט המשפחה שעלתה לשלטון באיטליה של המאה ה-15, שיא תקופת הרנסאנס המערבי וגילוי העולם החדש, באמצעות מומחיות בשוחד, עינויים, מרמה ורצח. משפחת בורג'יה הידועה לשמצה היוותה השראה ליצירות ספרותיות כמו "הנסיך" של מקיאוולי ו"הסנדק". בראש המשפחה עומד הפטריארך הערמומי והמניפולטיבי רודריגו בורג'יה (איירונס), שקונה את דרכו למעמד הנערץ ביותר בעולם המערבי- האפיפיור, ובסיוע המאמצים של שלושת בניו ובתו היחידה, מצליח להפוך את משפחתו לחזקה ביותר באיטליה. בורג'יה בונה אימפריה מושחתת בתוככי הכנסייה הקתולית, ומייצר עם משפחתו משטר מזעזע וחסר רחמים של ראוותנות, עוצמה ואכזריות, בו הם מתחייבים לקיים את הדברים האסורים ביותר, כל חטא קיים, וגם לייצר כמה תקדימים. כעת, כשהוא האפיפיור אלכסנדר השישי, הוא מניע את ילדיו התככנים לעשות כל שביכולתם בכדי לצבור ולשמר את כס המלכות, ההשפעה והעושר האדירים בחזקתם, תוך מאבק פוליטי חסר פשרות ומוסר במתנגדיהם.

לצדו של איירונס, מככב קאסט איכותי שרובו אירופאי- פרנסואה ארנואד ("הרגתי את אמא שלי"), הולידיי גריינג'ר, ג'ואן וויילי ("ווילו והנסיכה"), לואט ורביק ("שום דבר אישי"), דיוויד אווקס ("עמודי תבל"), שון האריס ("אנשי המסיבות"), איידן אלכסנדר וקולם פיורה ("רידיק: המסע מתחיל"). השחקנים הנודעים דרק ג'קובי ("נאום המלך") ועמנואל שריקי ("הפמליה") מגיעים להופעות אורח.

ימי שבת ב-22:15, ב-HOT3 ו-HOT3 HD, וב-HOT VOD

דיון (3)