ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

ושוב היא איתנו: טרמיי

מאת: שיח רחב ועץ גבוה
פורסם בתאריך: 25/04/2011

אחרי הפוגה ארוכה מדי, חזרה השכונה הניו אורלינסית לחיינו, ונדמה שלא הבנו עד כמה היא הייתה חסרה עד שחזרה, יחד עם מגע הקסם של דיוויד סיימון, שהופך אפילו סדרות בעלות עלילה שבורה (במקרה הזה, לטובה) לפלא של ממש - מרגשות, מפעימות ומלאות רגעים קטנים של חסד וכאב.

היכולת הזאת, לבנות גלריה עצומה של דמויות (עצומה!) ולתת לכל אחת מהן נפח, משמעות וחיים משל עצמה, גורמת לזה להראות קל מדי - איך ייתכן שרק מתי מעט יכולים לעשות את זה, איך יכול להיות שבסדרות אחרות יש ארבע דמויות מרכזיות, ואף אחת מהן לא עגולה כמו עשרות הדמויות בטרמיי (ע"ע האוס, למשל, ועוד אלף סדרות אחרות)? ולא זאת בלבד, אלא שלסיימון יש את החוצפה לפתוח את העונה השנייה ולהוסיף לה עוד ועוד דמויות. פשוט מדהים.

אך הדבר הכי מפעים הוא שמתוך כל הדמויות הללו - האם באמת ניתן לומר שטרמיי היא סדרה על אנשים? האם באותה המידה היא לא סדרה על עיר, או על מוסיקה, או על בירוקרטיה שלטונית, או על עשרות נושאים אחרים המטופלים בה? זו ההוכחה הניצחת לכך שבאמצעות פסיפס נכון של דמויות, אתה בונה עולם של ממש, אשר התחושה היא שהוא ממשיך להתקיים גם אחרי שהפרק נגמר, גם אחרי שהצופה עזב את הטלוויזיה. כולם ממשיכים בשגרת חייהם.

טרמיי, טוב שחזרת. יש סדרות סוחפות ממך, אבל אין סדרה סוחפת כמוך.

דיון (1)