ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

סדרות המידסזן - דעה (ספויילרים פה ושם)

מאת: chilikla
פורסם בתאריך: 27/04/2011

שלום לכולם,
עד עכשיו לא כתבתי בכלל באתר אבל רציתי להביע את שביעות רצוני מהסדרות החדשות שעלו עכשיו במידסזן ולא מצאתי מטריה אחרת, אז החלטתי לנסות לכתוב כאן, אבל אני לא מנוסה בתרגום תחושות טלוויזיה לטקסט, אז אני מקווה שיהיה בסדר.

אני מוצא את זה מאד מעניין שדווקא הסדרות הטובות ביותר שעלו בעונת הטלוויזיה האמריקאית האחרונה עלו דווקא במידסזן ולא בעונה הרגילה; אני לא חושב שמצאתי אף סדרה חדשה ששבתה אותי לגמרי בעונה האחרונה. מהסדרות שראיתי:

התחלתי לראות את Outsourced ומצאתי אותה חמודה, אבל אחרי כמה פרקים היא נמאסה עליי. הפער שהם מותחים בכוונה בין התרבות ההודית (שאין לי מושג אם היא מוצגת שם בצורה אותנטית) לתרבות האמריקאית בגוון הרדוד ביותר שלה (ולפיכך קצת מרחיק לדעתי), מתחיל מתישהו להציק.

ראיתי כמה פרקים של No Ordinary Family, אבל גם אותה נטשתי לאחר מכן. הפוטנציאל הכל כך טוב מהרעיון הבסיסי 'המגניב' והשחקנים שלוהקו מתפורר מול תסריט חסר דמיון. אני לא מצאתי את Raising Hope מצחיקה, לדעתי Hawaii Five-O הייתה מבישה וThe Event קלישאתית.

אחרי ששפכתי את חמת זעמי על הסדרות החדשות-ישנות, לדעתי הסדרות החדשות פשוט מביאות משהו חדש ומעניין.

Breaking In היא סדרה קטנה, אבל יש לה גרוב מגניב, העריכה המהירה וההומור שלא לוקח את עצמו ברצינות, יוצר כיף שמחפה על משחק מוזר של כריסטיאן סלייטר. המסגרת הקצרה של 22 דקות עושה לה טוב, ויש בה ניצוץ שמושך אותי כגיק לראות מה יהיה בפרקים הבאים.

Happy Endings פשוט שבתה אותי. עם כל המגרעות שלה, התסריט הלא כל כך יציב, המשחק הדי פושר של אלישיה קאת'ברט, והנושאים הטחונים עד דק של סדרות רווקים (כשאמא עדיין משודרת זו עונה שישית), אני בכל זאת אני מוצא את עצמי רואה פעמיים-שלוש כמעט כל פרק! משהו במשחק ובבנייה של הדמויות שפשוט שבה אותי, זו הסדרה היחידה היום שמסוגלת להוציא ממני פרצי צחוק (סיטקום אחר כמו קהילה (הגאונית) עושה את זה לעתים רחוקות בלבד). ההומו הלא סטריאוטיפי, דמות הנוירוטית הסימפטית, הרווקה הלחוצה ממש מצחיקים אותי. אולי גם החלפת העיר מניו יורק הקבועה לשיקגו עוזרת. הסדרה כרגע מקבלת רייטינג פושר עד נמוך, ואני ממש אצטער אם היא תבוטל.

נעבור לסדרות הדרמה - The Killing היא פשוט סדרה איכותית, אני מקווה שאני לא אחטא לאלוהי הטלוויזיה אם אשווה אותה קצת ל'הסמויה', היא לא גדולה כמוה ולא מופתית כמוה, אבל אני מוצא באיטיות שלה, בהתמקדות בפרשיית רצח אחת במשך עונה שלמה (ככה אני מבין שיקרה, ואם שיש עוד כמה עלילות משנה, הרצח של הנערה נראה כנושא אליו כל העלילות מתנקזות), משהו מן הכיף (יותר נכון העונג) של הסמויה. ההתמקדות בצער של המשפחה, והליווי של העבודה המשטרתית הלא מבריקה (הבלשים למשל לבושים באופן מרושל ומהלכים בנונשלנטיות כזו שממש מצאה חן בעיניי) מספקים חוויה צפיה טובה. לפעמים האיטיות מעיקה קצת, אבל היכולת להזדהות עם הדמויות שווה את זה בשורה התחתונה (אפילו דמעתי פה ושם, וזה ממש קשה לי כציניקן).

כלפי Game of Thrones אני עדיין אמביוולנטי, אם כי אני צופה התחברות טוטאלית בקרוב ממש. אין לי הרבה מה לומר עליה, אולי שהיוצרים בנו עולם פנטסטי שלא ראיתי עד עכשיו בסדרות טלוויזיה, והקאסט הרחב של הדמויות בתוך עולם ימי-בינימי מרתק מאפשר למצוא מקומות רבים להזדהות. בתור אחד שלא קרא את הספרים, אני כרגע מחפש יותר קוהרנטיות ויכולת למצוא את העולם של הסדרה כמושך ומעניין, ונראה שזה הולך לכיוון הזה.

את שאר הסדרות שיצאו, או שלא ראיתי (וכבר בוטלו כמו Chaos), או שראיתי והתאכזבתי (The Borgias, לא מעניין במיוחד), או שאין לי ממש דעה מיוחדת עליהם (Camelot, עם כל הרצון הטוב להצלחתו של ג'וזף פיינס).

אין לי מושג למה דווקא הסדרות של המידסיזן יצאו טוב יותר, אולי כי חציים יצאו דרך רשתות כבלים שחוות רנסאנס עכשיו (אולי צריך לדייק ולומר עליה, אין לי מושג אם הם היו פעם משמעותיות יותר ואז ירדו), וAMC לדעתי מתחילה לייצב את עצמה באותה רמה של HBO רק בקטן יותר. אבל דווקא הסדרות הקומיות החביבות עליי יצאו ברשתות ברודקאסטינג. אולי העיתוי של מידסיזן מאפשר יותר מרחב יצירה ליוצרי סדרות, אבל היו סדרות שעלו ובוטלו, כך שאין לי ממש מושג. מה שאני בטוח שכדאי היה לנו בשלל הסדרות הבינוניות (לטעמי) של העונה הרגילה, ולו בשביל הסדרות המעולות של אמצעה.

טוב, אני מקוה שלא הלאתי מדי, והמלל לא היה רב מדי (עובדת היותי טירון באתר לא איפשרה לי להבין איך מכניסים תמונות לתוך הטקסט), אבל זו דעתי, ותודה למסך המפוצל שנתן לי את היכולת להביעה.

דיון (6)