ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

The Voice ~recom~

מאת: יהונתן
פורסם בתאריך: 29/04/2011

אהבתי. אהבתי מאד.
אז למי שאין כוח לקרוא את השטויות לקמן, רוצו לראות! (יש ביוטיוב את רוב הקטעים...).
(~סינית~מצטער על כל הסוגריים שלי. קשה לי לסנן את מחשבותיי, אז אתם יכולים פשוט לדלג עליהם. נתתי לעצמי להשאיל את ~סינית~ כדי שתזהו מה חשוב ומה סתם זיבולי-שכל שלי...
כמו כן אני מצטער אם אני חוזר על עצמי או חופר... או עושה המון 3 נקודות...)

-------------------

The Voice היא תוכנית כישרונות מוסיקליים חדשה מבית ~nbc~ (מבוססת על פורמט הולנדי משנה שעברה).
4 שופטים-מאמנים בוחרים 8 מתמודדים איתם כל אחד רוצה לעבוד. המאמנים עוזרים למתמודדים לנצח את שאר הקבוצות.

המנצח (וגם שאר המתמודדים) יעבוד עם המאמן שלו שיאמן אותו גם באזרחי וידאג לו לאלבום ובעיקר לפרסום.

-------------------

אז מה רצינו בסך הכל? תוכנית כישרונות כיפית ומעניינת. אני לא רואה השנה אמריקן איידול (שלא לדבר על כוכב נולד) כי נמאס לי. חכמים כבר אמרו לפני: "עייפות החומר". סיימון קאוול הבין את זה וזו אולי גם אחת הסיבות להדרדרות הנוראית של העונה הזו.
The Voice מבינה משהו רענן לשעמום הזה. התוכנית מחפשת קול ענק ולא סיפור.

למרות שכאמור מאד אהבתי את התוכנית, אתחיל ברשותכם עם הרע.

:-[:-[:-[ לא אהבתי ב-The Voice:
~מסמצ~ הפורמט:
בעוד כמה שורות ארשום שזה הדבר הטוב ביותר בתוכנית אבל הוא קצת בעייתי. התרגלנו לכמה מתמודדים ששרים ואנחנו בוחרים את זה ששר הכי טוב. ב-The Voice מתחילים עם "אודישנים עיוורים" (השופטים לא רואים את המתמודדים כדי למצוא את ה"קול" הטוב ביותר ולא את ה"זמר" הטוב ביותר). אחרי האודישנים יש קבוצות שמונחות על ידי המאמנים, הקבוצות יוצאות ל"קרבות" ונשארים רק 4. אז יתחילו התוכניות בשידור חי ויבחר "הקול".
זה לא שהפורמט מסובך מדי אבל הוא קצת מבלבל.

~מסמצ~ מוקלט?!
אולי תגידו שגדלתי בדור שבו הכל מתפרסם ברגע שהוא קורה, אבל הקלטה של כמה פרקים מראש נראית לי מעשה טיפשי ולא ברור. אני מבין שצריך לערוך (~סינית~איך יצא לכם 3 אנשים בכל קבוצה בדיוק? צירוף מקרים? לא ולא!...) וליצור עניין אבל זה מראה את פחדיכם. את שני התוכניות הראשונות של האודישנים העיוורים אני עוד מוכן לקבל אבל את הקרבות אני רוצה לראות בשידור חי! (נכון שאני רואה רק יום אח"כ בבוקר אבל בואו נניח שאני גר בניו-יורק...).

~מסמצ~ גרסה ישראלית:
אני פונה מכאן ל"רשת": אנא, אל תהרסו את התוכנית. אולי עדיף לוותר אם יצא לכם לא משהו...

:-D:-D:-D ומה כן אהבתי? הכל!
~מסמצ~ הפורמט:
מעניין, מקורי, חדשני, צעיר, שונה ובעיקר כיפי!
האודישנים העיוורים מעולים ומוסיפים גוון מותח עוד יותר. הצורך של השופטים לבקש מהמתמודדים שיבחרו בהם גאוני.

~מסמצ~ השופטים:
בחירה מעולה! רק זמרים ולא מפיקים מוסיקליים וכו'. זה לא שמפיקים לא מבינים במוסיקה, שמרגול מבינה יותר מצדי או שסיימון קאוול גרוע - השופטים משמשים פה גם מדריכים ולכן הם צריכים לדבר עם המתמודדים בגובה העיניים ולהסביר להם דברים שהם יודעים מנסיונם האישי.
4 השופטים מעניינים מאד ודי שונים: בלייק שלטון (~סינית~לא הכרתי אותו אבל זה בסדר כי הוא זמר קאנטרי...), אדם לוין (המעולה!), סי-לו גרין וכמובן - כריסטינה אגילרה. ה"מריבות" ביניהם משעשעות ולא מעצבנות ונחמד שהם פתוחים לזמרים שונים מהם (~סינית~אולי חוץ מבלייק.. ואולי זה סתם כי אני לא אמריקאי ושונה קאנטרי).

~מסמצ~ הרגשנות:
סף הרגשנות לא נמוך אבל סביר. זכינו לראות סיפורים אישיים מרגשים אבל הם היו אנקדוטות קטנות ולא הדבר החשוב ביותר. בהתאם להצהרת התוכנית על כך שהם מחפשים את "הקול" - השופטים לא היו צריכים לשמוע את הסיפורים האלה ואף לא לדעת את שם או גיל המתמודדים (~סינית~אני מניח שלא מספרים עליהם בשל ההפתעה בדואט...).

~מסמצ~ המנחה:
כי אנחנו לא רוצים את צביקה הדר החופר ולא את ראיין שיודע רק להקריא את אותו מספר טלפון שוב ושוב (~סינית~אני יודע שהוא יודע לעשות עוד דברים אבל זה מה שהוא עושה באיידול וחבל...).
קרסון דיילי מדבר קצת עם המשפחות ולא מציק לנו על הבמה. אני מניח שבהמשך הוא יהיה יותר משמעותי אבל בינתיים הוא כיפי (כשאחד השופטים מסתובב הוא קופץ מאושר עם המשפחות).

~מסמצ~ השם:
השם האמריקאי כל כך. לא The Voice of USA או אפילו The Voice of America , רק The Voice.
במקור זה היה "הקול של הולנד" אבל האמריקאים יודעים שהמנצח יהיה הקול של כל העולם, הקול/הכל.

~מסמצ~ האומץ:
לקנות תוכנית הולנדית (~סינית~הולנדית! למרות שאלו אנדמול שהביאו לנו את האח הגדול) אחרי עונה אחת.
להתמודד מול איידול.
להציב פרק מול GLEE.
רק על זה מגיע ל~nbc~ שאפו ענק!

~מסמצ~ הקצב:
12 מתמודדים עברו בתוכנית הראשונה. כמה עוברים בכוכב נולד?

~מסמצ~ האיכות:
לא היה אף זמר גרוע בתוכנית. היו כאלה שלא התחברתי אליהם, אבל כולם היו מדהימים.
נכון שלפעמים כיף לצחוק על אנשים לא מודעים לעצמם או על אנשים מודעים לעצמם שבאים לעשות צחוק ונכון שסיימון היה קורע - אבל בסופו של הדבר זוהי תוכנית כשרונות ואנחנו רוצים לראות כשרונות, לא זבל!
עצם זה שלא היו תוכניות אודישנים אלא שנכנסנו ישר לנבחרת חסך סבל רב והיווה פתיחה אדירה לתוכנית.

~מסמצ~ ההמשך:
אצטט את ג'ימי קימל: "העבודה היחידה שיוצאי אמריקן איידול מקבלים היא להופיע באמריקן איידול".
למתמודדים כל כך טובים שיעבדו עם אחד מהזמרים הענקיים האלה - יש סיכוי להצליח בענק!

אני חוזר - רוצו לראות!
~recom~~recom~~recom~~recom~~recom~~recom~

דיון (3)