ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

משחקי הכס, עונה 1 פרק 4 ~sp~

מאת: שגיש
פורסם בתאריך: 11/05/2011

עוד פרק נפלא של "משחקי הכס"; מחשבות ונקודות שעלו לי במהלך הפרק:

א. הסיפורים על החורף והמתרחש מצפון לחומה מצמררים והם מועברים בצורה מעולה (בפרק הקודם על ידי האומנת ובפרק הזה על ידי מפקד הטירונים).

ב. מותו המהיר והפתאומי של סר יו, לפני שנד הצליח לתשאל אותו, מעלה חשד ש"ההר", שיתכן שנאמנותו שוכנת עם בני הלאניסטר, הרע לו בכוונת תחילה במהלך התחרות.

ג. ההתמרדות של אריה לנשיות שלה כביכול מקסימה.

ד. אני מאד מסמפט את טיריון לאניסטר, חושב שהוא דמות מרתקת, מקווה שלא אתבדה ושהוא לא יהפוך את עורו מאדם מוסרי יחסית לאינטרסנט מסוכן וחסר רחמים.

ה. ואפרופו אמון מוטל בספק, לא יודע מה התחושות שלי לגבי לורד בייניש (ליטלפינגר), אם לבטוח או לא. על פניו דמותו מרגישה חלקלקה מאד (כמו גם של שאר חברי מועצת המלך, לרבות המלומד הבכיר) ונראה לי שהצופה מרגיש במידה רבה כמו נד סטארק, לא יודע לאן הוא הגיע ובמי אפשר לשים את מבטחך. מבחינת חוויה טלוויזיונית זה כמו מצוין, כמו גם מוטיב ה"תעלומה" שנד מנסה לפצח.

[תמונה-1]

ו. היחסים העכורים בין המלך למלכה, וגם המשתמע מהם (משמר המלך, לאינסטר מול סטארק וכו'), מעלים את רמת המתח בסדרה לדרגת "מורט עצבים".

ז. האם הריגת הזאב של סאנסה הוא מהלך סימבולי שמתאר את התרת נאמונתה לבית סטארק? נחיה ונראה.

ח. סצינת הסיום של הפרק, בה מזכירה קאט סטארק, לשעבר לבית טאלי, את נאמנות השכנים והבתים לאצילים המקומיים, ובתוך כך מזכירה את מערכת היחסים הסבוכה של הסדרה ורמת הפרטים, מעוררת השתאות - בנימה זו אמליץ לכל חובבי הסדרה לבקר באתר הנספח הרשמי כדי לקרוא על הבתים השונים, האצילים והמשרתים, ולנסות לספוג כמה שיותר פרטים שמעבים ומעשירים את חווית הצפיה http://viewers-guide.hbo.com/game-of-thrones/#!/guide/houses/

ט. סיפורו של לורד סנואו וסאם גם מקסים ונוגע ללב, קצת מוזר שסנואו יכול לערער ככה את מרות הבכירים עליו בצורה מאד לא "צבאית", בכלל כל היחס למשמר הלילה, שאנחנו מכירים בחשיבותו, מטריד את המנוחה.

י. הבטחון העולה וגובר של דזירה טייגריאן מול אחיה הוא מעורר הערצה. גם התובנה שלה שזה, שהוא כביכול היורש החוקי לכס מלך שבע הממלכות, לא יוכל לכבוש בחזרה את האדמה או להחזיר אותם הביתה, כדבריה. מעניין איזה כיוון זה יקח, ומה תהיה מעורבות ביצי הדרקון שברשותה (מי שקרא את הנספח/ הספרים יודע שבית טייגריאן שלטו על שלושת הדרקונים האחרונים וכך כבשו את שבע הממלכות).

י"א. סדרה מעולה, כבר אמרתי?

דיון (39)