ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

בשעה טובה ומוצלחת, סמולוויל סיימה את דרכה - ספויילרים לרוב

מאת: ניר בוסקו
פורסם בתאריך: 14/05/2011

פעם ראשונה שאני כותב כאן אז אני מקווה שאני לא עובר על חוקי פורום מסויימים, בתור אח של גיא בוסקו, גם אני מכור לסדרות, אחת מהסדרות שמציתות וויכוח תמידי ומייצגות את הקוטביות שיכולה להתגלם רק בין אחים היא "סמולוויל" אני מכור, גיא מתעב.

התמכרות יכולה להיות לפעמים דבר טוב (ברייקינג בד, מד מן, המשרד, קומיוניטי ואלף) ולפעמים היא יכולה להיות דבר הרסני שמצריך התערבות נוסח דילן מקיי (גיבורים, עקרות בית, בנות גילמור, סמולוויל וקראק) אני מכור לסמולוויל, אני מודה בזה, עשר עונות שאני מתייסר מול המקלדת במחשב בעודי מוריד עוד פרק של הסדרה הכל כך מופרכת הזאת, לא מאמין שאני הולך לכלות עוד 45 דק' מול הטמטום. אבל ככה זה כשמכורים, וזה אני, אני מכור לסופרמן.

ואז זה קרה, כמו שהיא באה ככה היא הלכה, הפרק האחרון של הסדרה, ואין ספק שהפרק הזה סיכם את כל מה שהיה לסדרה הזאת להציעה, בלבול אחד גדול, בעצם יש מצב שהסדרה היא חור ענק שעליו תופרים קצת עלילה, לאורך כל העונה האחרונה היה נראה שלכותבים נגמר הזמן, הם חייבים לתפור את כל החורים לחור אחד גדול, לזרוק לתוכו כמה שיותר שמות של דמויות קומיקס אהובות ולקשור בינהם קו עלילה כל כך דק שלשניות ניתן לחשוב שהם צוחקים עלינו, דארקסייד מגיע, הרע האולטימטיבי, כמו כל הרעים האולטימטיביים הם מופיעם לשנייה, בלי הסבר, בלי רקע בלי משמעות וכך הם נעלמים, בכלל היה נראה שמטרת העונה היתה להביא הופעות אורח מופרכות אחרונות, זה היה נראה כאילו הכותבים חטפו מעריצים חנונים של סופרמן קשרו אותם לכסא ובסטירות לחי קטנות צרחו עליהם "תן לי דמות נוספת מהעולם המחורבן של "DC כך קרה גם שמי שתפסו את רוב זמן המסך היה מר קנת היקר, אמא קנת בהופעה היסטרית יוצאת דופן, היו לנו זוד, ועוד מני רעים בחליפות שחורות שלא הצליחו לעניין מספיק וסבתא קריפית מוזרה אחת, כל אלה נשזרו לשעה וחצי שהצליחה לשמור על המתח שלה אך ורק בגלל הציפייה הכל כך גדולה של כולנו לראות את קלארק לובש את החליפה ו... ספויילר. לגלות שהוא יכול לעוף. דא.

ומה לא היה לנו, איפה אבא של לואיס בחתונה? איפה כל ליגת הצדק (קו העלילה המעניין היחיד לאורך כל הסדרה) למה לא הביאו אותם לפינאלה המטורף? (הפרק הכי זכור בסמולוויל הוא הפרק בו הליגה צועדת בזמן שמשהו מתפוצץ מאחור סטטיל ארמגדון ופאוור ריינג'רס). איפה לאנה? (היא עשוייה מקריפטונייט אז זאת סיבה לא לבוא?) מה עם כל אלף העלילות שנפתחו? מה לכל הרוחות עשה שם ג'ימי? (אהה זה אח שלו). בקיצור איזה פספוס.

אבל... בהתחשב בזה שזאת באמת הסדרה הכי מופרכת, הכי לא מוערכת, הכי מטופשת והכי לא קומיקסית שראיתי ובהתחשב בזה שכולם יודעים את זה, נהנתי ואפילו התרגשתי. הוא לבש את החליפה, נאמרו כל המשפטים שהיו צריכים להאמר, הוא עף, היתה המוזיקה של סופרמן, לקס הוא נשיא ארה"ב (קו העלילה המעולה ברצף הקומיקסים) וטס מתה. הכל בא על מקומו בשלום.

וכך גם אני, יכול להתפנות להתחיל לראות טרמיי או דה קילינג החדש של amc ולחפש לעצמי התמכרות טראשית חדשה (תמיד יהיה אקסטרים מייקאובר איפשהו ודם אמיתי חוזר) עד אז הרחיקו ממני את הקראק.

דיון (9)