ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

סיכום ודירוג עונה 2 של קומיוניטי (ספויילרים לעונה)

מאת: יאיר
פורסם בתאריך: 14/05/2011

אז אחרי שסיימנו רשמית את העונה השנייה (בחלק השני והקצת מאכזב של הפיינט בול), הגיע הזמן לסיכומים!
העונה הראשונה הייתה ההפתעה של עונת השידורים הקודמת - קומדיה שהיתה שינוי מרענן לשאר הסיטקומים שהציפו אותנו. רובה היתה אחידה ברמתה, בלי נפילות גדולות מדי ופרקי שיא שהגיעו רק לקראת סוף העונה (Modern Warfare האגדי).

העונה השנייה לעומת זאת, היתה צריכה להצדיק את הציפיות ולכן היו בה הרבה ספיישלים ופרקים שעומדים בפני עצמם. העונה היתה בכל זאת מעולה למרות שיחד עם כמה פרקים פשוט גאוניים ראינו גם כמה מהפרקים הגרועים יותר שידעה קומיוניטי.
לכן לעונה כזאת מתאים בדיוק דירוג של הפרקים הטובים ביותר, כי הם היו יותר משמעותיים מאשר העונה כיחידה אחת. זאת החמישייה שלי ואני אשמח לקרוא את שלכם:

5. Abed's Uncontrollable Christmas / ספיישל חג המולד
ספיישל הזומבים היה מושקע אבל די מאכזב, ספיישל אפולו 13 היה מעולה אבל חסר את השפיץ הנוסף, ולכן הספיישל הראשון שבאמת הפיל אותי היה ספיישל חג המולד.
ויזואלית ה-Clay Motion נראה פשוט מדהים אבל קומיוניטי לא הסתפקו בזה והשתמשו בו כמקדם עלילתי. איכשהו הם הצליחו לצחוק על כל הקלישאות הקיצ'יות של פרקי חג המולד ועדיין ליצור פרק מרגש.

4. A Fist Full of Paintballs / הפיינטבול חוזר חלק א'
לנסות ליצור סיקוול ל-Modern Warfare זה טירוף, אבל די מתבקש מטעמי רייטינג. הרעיון לעשות אותו הפעם בסגנון מערבון היה לא פחות מגאוני, ואיפשר לסדרה להפתיע ויזואלית (הלבשה, פסקול, צילום) ותסריטאית ('מבצר פירס', הרוכב האפל, קרבות האקדחים). הפתיעה במיוחד אנני ה-Bad Ass שקיבלה את הפוקוס הפרק והראתה שוב את העבודה המעולה שעשו עם הדמות איתה, שהפכה העונה לאהובה עלי.
בכלל זו הזדמנות לתת צל"ש לקומיוניטי על הטיפול בדמויות! בריטה בעונה הראשונה היתה בלתי נסבלת, והעונה הרידו ממנה את המינון והיא דמות ממש נעימה. עאבד היה מעולה בעונה 1 אבל קרוב למנת יתר. העונה הוא היה רוב הזמן על הספסל אבל כשהוא עלה איזה הופעות הוא נתן.. (GLEE למשל שרפו לגמרי את סו סילבסטר).

3. Mixology Certification / יום הולדת לטרוי בבאר
הפרק הזה הגיע כ"כ גבוה הרבה בזכות 'איך פגשתי את אמא'. שבוע שעבר ראיתי את הפרק שבו אבא של מארשל מת שנעשה בצורה פשוט נוראית. שכחתי כמה זה קשה לעשות פרק דרמטי בקומדיה וקומיוניטי עשו את זה כל כך טוב שאפילו לא שמתי לב למאמץ. הפרק הזה צריך להילמד בעתיד - כ"כ מרגש ובאותו זמן מצחיק ולא מאבד מהאווירה הרגילה של הסדרה. וכמובן שגלובר הוא עוד שחקן מעולה באנסמבל הבאמת מוצלח הזה.

2. Advanced Dungeons and Dragons / מבוכים ודרקונים בגרינדייל
הפרק שהכי הצחיק אותי העונה (LOL כמו שאומרים). כן יש בי קצת גיקיות והפרק נעשה פשוט מצויין. מהקריינות סטייל שר הטבעות, עאבד המספר, פירס בתור נבל (הבדיחות על השמנים היו מרושעות אפילו יותר עם חושבים על זה שניל השמן ממש חשב להתאבד ...), צ'אנג, אנני המצויידת - פשוט הכל.
וקבוצת הלימוד האהובה עלינו העבירה באמת את המהות של D&D - לשבת ליד שולחן ולדמיין הרפתקה. הפרק כולו היה סביב שולחן הקבוצה בספרייה אבל היה מרתק ושונה שאפילו לא שמתי לב לזה עד לסוף הפרק..

1. Paradigms of Human Memory / קליפ שואו / מטא מטא מטא
מטא זה עניין מסובך. אפילו קומיוניטי נפלו בו העונה (הסרט של עאבד - אחד הפרקים הגרועים בסדרה). אבל כשקומיוניטי מצליחים הם מצליחים בענק. פשוט כל שנייה בפרק הזה גאונית ונראה שחשבו עליה הרבה - מהדגם שלהם עושים דגם, לקטעים שלא ראינו מפרקים שהיו, לקטעים שלא ראינו מפרקים שלא היו, הריב על הריב על הריב, הנאום של ג'ף, וכמובן הדיקן שהוא דמות פשוט קורעת.
רוק 30 עשו את הטעות הנוראית לעשות קליפ שואו בדיוק באותו יום בו שודר הפרק הזה.
זה השיא של קומיוניטי. לייצר פרק שיגרום לך לחייך יומיים, לחשוב עליו שבועיים ולראות אותו 4 פעמים - כי בצפייה הראשונה וגם בשנייה תמיד תפספס משהו (מה עאבד יילד מישהי?! זאת הייתה יד של קוף שם?! זה לא אלה מקוגר טאון שם בקהל?!)

אין על הסדרה הזאת ורק שתחזור כבר...

דיון (4)