ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

שובר שורות - חשש מהעונה הרביעית (ספ' לסוף עונה 3)

מאת: שיח רחב ועץ גבוה
פורסם בתאריך: 11/06/2011

סיום העונה השלישית של "שובר שורות" היה מדהים בעיני, והצליח לדחוף את הדמויות, ובייחוד את ג'סי, לנקודת אל-חזור מרתקת בסופה של עוד עונה משובחת. סצינת הירייה בגייל המסכן והחף מפשע היתה עוצרת נשימה. עם זאת, בזמן האחרון מתחיל לקונן בי חשש כבד לקראת פתיחת העונה הרביעית.

כשנסתיים הפרק החותם את העונה השלישית, היה נדמה לי שאין כאן ספק - ג'סי ירה בגייל. לא לידו, לא בכתף ולא שום דבר אחר. ירה בו והרג אותו. היתה אמנם תנועה, אך מדובר היה בתנועת מצלמה בלבד, ולא בתנועת היד של ג'סי, כך לפחות חשבתי בזמן הצפייה. כשהגעתי לפורום כאן ראיתי שחלק מהאנשים חושבים שהתנועה היתה דווקא של ידו של ג'סי, והמשמעות היא שלא ירה בגייל. עם זאת, ראיון שקראתי עם וינס גיליגן (שאני לא מצליח לאתר עכשיו) הרגיע אותי, ואמר בבירור: לא היתה כאן כוונה לקליף האנגר באשר לירייה בגייל, ידו של ג'סי לא זזה. בחירה אמיצה מאוד של הכותבים, חשבתי לעצמי, אבל אני לא מצפה לפחות מ"שובר שורות".

עם זאת, בזמן האחרון אני רואה יותר ויותר השערות לגבי סצינת הסיום הזו, כשהשיא היה בעמוד הסדרה בפייסבוק, כשהגולשים נשאלו אם לדעתם ג'סי ירה בגייל או לא.

אני די בטוח שהכוונה המקורית היתה שג'סי יהרוג את גייל, אך החשש עולה שמא החליטו הכותבים אחרי ששודרה הסצנה לבחור באופציה הבטוחה. שמא גל ההשערות לגבי הדואליות של הסצנה גרם להם להבין שאולי הם יכולים "לצאת בזול" בעונה הרביעית מהבור אליו הם הכניסו את עצמם, עם איזו ירייה בכתף או משהו כזה. החלטה כזו, בעיני, תקרב את הסדרה האהובה כל כך עלי, אל הכריש.

אז בזמן שאני כבר לא מצליח לשאת את הציפייה לסדרה שנעדרה מן המסך זמן רב כל כך, וככל שההתרגשות ממועד שידורה המתקרב גדלה, כך גדל גם החשש, שעם הסצינה הראשונה אאבד את האמון באחת הסדרות האהובות עלי.

דיון (5)