ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

העונה החדשה של סדרת הקאלט המדע בדיוני "V"- הערב בהוט זון

מאת: HOT סדרות הרכש
פורסם בתאריך: 18/06/2011

דרמת העל-טבעי, שזכתה לאהדת המעריצים, חוזרת בעונתה האחרונה.

מיד עם סיום שידור עונת הבכורה, מגיעה העונה החדשה של דרמת המדע-הבדיוני, מבית היוצר של סקוט פיטרס ("ה-4400"), ובכיכובה של אליזבת' מיטשל ("אבודים"), שעלתה השנה ברשת "ABC" על-ידי חברת "WB".

הסדרה, שמתארת את המפגש הראשון של העולם עם גזע מהחלל החיצון, מבוססת על סדרת פולחן של "NBC" משנות השמונים, שיצר קנת' ג'והנסון ("סטיב אוסטין, האיש השווה מיליונים"). הסדרה המקורית זכתה לצפייה אדירה ולשבחי המבקרים, בזכות האינטרפרטציה המקורית למשטר הנאצי. כעת, "V" מעלה שאלות רלוונטיות על שלטונות הטרור, בימים שאחרי אסון התאומים. המעריצים והמבקרים כאחד עוקבים אחר רמזים לתיאוריית קונספירציה מעוררת מחלוקת, לפיה לסדרה ישנה אג'נדה ביקורתית על נשיא ארצות-הברית ברק אובמה.

על-פי יוצריה, הגרסה החדשה היא מחווה למקור, ותכלול את הרגעים האיקונים ואף הופעות אורח של שחקני העבר. ואכן בעונה החדשה, לשמחת מעריצי הסדרה האדוקים, משתתפת ג'יין באדלר, שגילמה בגרסה המקורית בשנות השמונים את דמותה של דיאנה, כעת בתפקיד אמה המרשעת של אנה, מנהיגת "המבקרים", שנכלאה על-ידי בתה בחללית-האם. כוכב "V" המקורית, מארק סינגר, שגילם את דמותו הראשית של מייק דונובן, מגיע להופעת אורח כלארס, חבר בארגון ממשלתי סודי, שפועל נגד המבקרים.

בסיום העונה הקודמת, אריקה אמנם ידעה שריאן הוא "מבקר", אך היא לא יודעת שבנה טיילר ביקר בספינת-האם שלהם יחד עם ליסה, בתה של מנהיגתם אנה. הכומר ג'ק נדקר על-ידי אחד ממאבטחי "המבקרים", לאחר שגילה היכן מתבצעים ניסוייהם בבני-אדם. בינתיים, צ'אד גילה שהוא לוקה במחלה סופנית, ולפני שהוא נותן ל"מבקרים" לרפא אותו, הוא פונה למחתרת לעצה. בפתיחת העונה החדשה, האקשן ממשיך, כשאנה מעבירה את ההשתלטות על כדור-הארץ להילוך גבוה. האם אריקה וחברי המחתרת שלה יצליחו לבנות צבא חזק מספיק בכדי להציל את העולם ממלחמה וכאוס מוחלטים?

29 ספינות חלל ענקיות מופיעות סימולטנית מעל 29 הערים המרכזיות ברחבי העולם, ובהן ה"Visitors" ("V"). אנה, המפקדת הכריזמטית של "המבקרים", מצהירה בפני תושבי העולם שפניהם לשלום, וכי הגיעו לאסוף מעט ממשאבי כדור-הארץ, בתמורה לפלאי תבל שהם מציעים לנו מעל לכל ידע אנושי- בשורה טכנולוגית ורפואית מתקדמת. בני-האדם ברחבי העולם מאמצים את המושיעים, שמפעילים את קסמיהם על קהל המעריצים החדש. אך לא כולם סומכים על אנשי ה"V". קבוצת מחתרת של בני-אנוש מפקפקת באמינותם של החוצנים "שוחרי השלום", ומאמינים שהם מתחמשים אסטרטגית עם הנשק המסוכן בעולם- נאמנות. בראשם אריקה אוונס (מיטשל), סוכנת "אף.בי.איי" ללוחמה בטרור, שמגלה שמתחת למבקרים מסתתרים זוחלים דמויי אדם שמסתננים לממשלות, לעסקים ולמוסדות הדת, במטרה זדונית להשתלט על העולם.

לצדה של מיטשל חוזרים לככב מורנה בקרין ("פיירפליי"), סקוט וולף ("שולחן לחמישה"), מוריס צ'סטנוט, ג'ואל גרטש ("ה-4400"), לוגן הופמן, לורה ונדרוורט ("סמולוויל") וצ'רלס מאז'ר.

החל מהערב, ימי שבת, בשעה 20:45 (שידור נוסף ביום רביעי ב-16:45), ב-HOT Zone וב-HOT VOD

דיון (1)