ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

הדרמה הרפואית המצליחה "האוס", בכיכובו של יו לורי, שבה לעונה שביעית- הערב ב-HOT3

מאת: HOT סדרות הרכש
פורסם בתאריך: 06/07/2011

סדרת הדרמה, זוכת ארבעת פרסי ה"אמי" ושני פרסי "גלובוס הזהב", שכבר הוכתרה לדרמה הפופולארית בעולם ונותרה אחת מהסדרות הנצפות והמוערכות, חוזרת עם הרומן הגדול שלו חיכו מעריצי הסדרה.

סדרת הדרמה המצליחה "האוס" ("House"), מבית היוצר של דיוויד שור, ובכיכובו של יו לורי, ממשיכה להיות אחת מסדרות הדגל המובילות והנצפות ביותר של רשת "Fox" וחברת "Universal".

לפני שנה טען לורי בראיון למגזין "טיים" שבתחילת דרכה צפה כי הסדרה תוכתר ככישלון. הוא לא היה יכול לשער שורת הישגים כמו הזכייה בתואר הדרמה הנצפית בעולם, ארבעה פרסי "אמי", שני פרסי "גלובוס הזהב", ובינואר האחרון בשלושה פרסי "People?s Choice" (בראשם עבור סדרת הדרמה הטובה ביותר), כחלק מתשעה בהן זכתה לאורך השנים. הסדרה, שהגדירה מחדש את הדרמה הרפואית, נותרת אחת מהנצפות ועטורות השבחים בארצות-הברית, ולכן חודשה במאי האחרון לעונה נוספת. לורי עצמו, אגב, הוא השחקן המרוויח ביותר בסדרת דרמה נכון להיום.

ד"ר גרגורי האוס (לורי) הוא רופא לא קונבנציונלי. הוא קיצוני, מריר, מיזנתרופ, ולא סומך על אף-אחד, לא על עמיתיו ובטח שלא על מטופליו. למרות שלעיתים קרובות התנהגותו חוצה את גבולות האנטיסוציאליות, שיטת מחשבתו הלא קונבנציונאלית, תובנותיו הגאוניות, והאינסטינקטים החדים שלו משווים לו כבוד רב. האוס השנון, מומחה למחלות זיהומיות, משגשג באתגרים לפענוח פאזלים רפואיים, יחד עם צוות מובחר של מאבחנים. ההשערות הלא אופייניות שלו מבוססות על דקויות יוצאות דופן, ושיטתו לרוב מתנגשת עם חוקי בית-החולים בו עובד, "פרינסטון פליינסבורו" שבניו-ג'רזי. הוא מסתבך באופן קבוע עם מנהלת בית-החולים, ד"ר ליסה קאדי, שבין השניים יחסי אהבה-שנאה לא מוגדרים ובטח שלא יציבים, אך אפילו היא מודה שהגאוניות שלו שווה את כל הבלגן שהוא מייצר לה.

בפרק הסיום המדובר של העונה הקודמת, האוס, מונע על-ידי אובדן מטופלת שנפצעה בתאונה, ולאחר שנודע לו כי קאדי מאורסת, כמעט ונפל שוב בעקבות הייאוש לסם הויקודין, אך בתפנית מפתיעה, קאדי הודיעה לו על ביטול האירוסין שלה, והודתה על אהבתה אליו. בעונה החדשה, האוס וקאדי (או כפי שהמעריצים מכנים אותם- "האדי"), מנסים לגרום לזוגיות אמיתית לעבוד, ועומדים בפני השאלה האם הקשר ביניהם יפגום בכשירותם המקצועית. לראשונה האוס נדמה מחויך, צוחק, שמח ואפילו- מאושר. במקביל, בעקבות החופשה שלקחה על עצמה ד"ר רמי "13" הדלי (אוליביה ויילד, "טרון: המורשת") בסוף העונה הקודמת, מגיעה רופאה חדשה למחלקה- מרתה מאסטרס (אמבר טמבלין, "ג'ואן מארקדיה"). מאסטרס היא תלמידה לרפואה מבריקה אך אגרסיבית, שהאוס ממנה לתפקיד, למרות שהיא עדיין לא מוכשרת לעסוק ברפואה. היא מתעמתת עם המחלוקות האתיות והמוסריות שבעבודה עם ד"ר האוס. עם זאת, צפו בפרק ה-150 החגיגי לשובה של "13", יחד עם חשיפת נסיבות היעלמותה. עוד העונה- פרק הומאז' מיוחד לז'אנרים הוליוודיים- מערבון, מיוזיקל, סרט קלאסי שחור-לבן וסיטקום (כשהאוס אפילו נכנס לנעליו של צ'ארלי שין).

לצדו של לורי מככבים בסדרה ליסה אדלשטיין (שזוהי עונתה האחרונה בסדרה), עומאר אפס, רוברט שון לאונרד ("ללכת שבי אחריו"), ג'סי ספנסר, אוליביה וויילד ("טרון: המורשת") ופיטר ג'ייקובסון, כשבמהלך העונה מגיעות לתפקידי אורח ג'ניפר גריי ("ריקוד מושחת") וקנדיס ברגן ("בוסטון ליגל").

החל מהערב, ימי רביעי, בשעה 22:30, ב-HOT3 וב-HOT VOD

דיון (0)