ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

העונה החדשה של "מזל סרטן", בכיכובה של לורה ליני, זוכת פרס "גלובוס הזהב" 2011- הערב ב-HOT3

מאת: HOT סדרות הרכש
פורסם בתאריך: 18/07/2011

מיד עם סיום שידור עונת הבכורה המדוברת שלה, לאחר שזכתה בשלוש מועמדויות לפרסי ה"אמי", ובפער שידור מצומצם מעלייתה בארצות-הברית, תעלה העונה החדשה של הדרמה הקומית פורצת הדרך. העונה, קאת'י יוצאת למלחמה בסרטן.

את "מזל סרטן" ("The Big C"), הסדרה המוערכת של חברת "Sony" ורשת הכבלים המשובחת "Showtime", יצרו ג'ני ביקס ("סקס והעיר הגדולה") ודרלין האנט ("וויל וגרייס"). הסדרה מובלת על-ידי כוכבת הקולנוע לורה ליני, זוכת שלושה פרסי "אמי", ומועמדת שלוש פעמים לפרס האוסקר.

לאחר ארבעה פרקים בלבד, ובעקבות הצלחתה המהירה ונתוני צפייה שוברי שיאים עבור רשת הכבלים המובילה, חודשה הסדרה לעונה שנייה. בינואר זכתה הסדרה בפרס "גלובוס הזהב" על משחקה של ליני, לצד שני פרסי איגוד העיתונות העולמית עבור הקומדיה הטובה ביותר וליני, ואותות כבוד יוקרתיים ממכון הקולנוע האמריקאי והאקדמיה לטלוויזיה. לאחרונה זכתה הסדרה בשלוש מועמדויות לפרסי ה"אמי", בראשם עבור ליני בקטגוריית השחקנית הקומית הטובה ביותר. גם המבקרים שיבחו את הסדרה, וציינו כי היא ריאליסטית, מרעננת ושנונה.

לצדה של ליני מככבת שורה מכובדת של שחקני קולנוע- אוליבר פלאט ("2012", "פרוסט/ניקסון"), גבורי סידיבי ("פרשס"), סינתיה ניקסון ("סקס והעיר הגדולה"), ריד סקוט, גבריאל באסו וג'ון בנג'מין היקי ("ידוע לשמצה"). העונה מצטרפים לצוות השחקנים פארקר פוסי ("סופרמן חוזר"), שדמותה תיצור קשר לא צפוי עם בנה של קאת'י; יו דנסי ("בלאק הון דאון") יגלם חולה סרטן המטופל בתרופה הניסיונית שבה מטופלת קאת'י, וינהל עמה יחסים סבוכים; וזוכה שישה פרסי ה"אמי" אלן אלדה ("מ.א.ש") יגיע להופעת אורח כאונקולוג איתו מתייעצת קאת'י.

לקאת'י ג'יימיסון (ליני), מורה מהפרברים בשנות הארבעים לחייה, יש שנה וחצי לחיות. דווקא מחלת הסרטן הסופנית שאובחנה בגופה, גורמת לה למצוא תקווה והומור בשגרה האפרורית. אותה שגרה הפכה אותה לאישה מאופקת וסגפנית, שמפקחת על כל הסובבים אותה. קאת'י מחליטה שמרגע האבחון והלאה עליה לעשות שינויים דרסטיים, שהייתה צריכה לעשות מזמן, ומבטלת את הצורך שלה לרצות את סביבתה בשורה של בחירות אנוכיות, שיתאימו אך ורק לצרכים שלה. רק כשנודע לה שהיא הולכת למות, היא מתחילה לחיות. אחרי שהיא איבדה את עצמה, זה הזמן שלה למצוא מה עושה אותה, ורק אותה, מאושרת. הזמן שלה יקר מדי, וזה הזמן ללכת על הקצה, להתעמת עם כולם, לעשן, לשתות ולזלול, וכמו שבחרו יוצריה כסלוגן של הסדרה- לתפוס את החיים בביצים.

מהפרטים שנחשפו עד כה לגבי העונה החדשה, שלכבודו השיקה רשת "Showtime" קמפיין ייחודי למלחמה בסרטן, קאת'י, שהעבירה את מרבית העונה הראשונה תוך כדי הדחקה והתעלמות ממחלתה, וסירבה לעבור טיפולים רפואיים, מחליטה לצאת למאבק במחלה. היא נכנסת לניסוי קליני, וממשיכה לחיות את החיים במלואם, ברגעים קומיים, מפתיעים וכנים.

החל מהערב, ימי שני, בשעה 22:30, ב-HOT3 וב-HOT VOD

דיון (0)