ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

שובר שורות - זינוק לעבר (ספ' עד 209)

מאת: מיקה
פורסם בתאריך: 19/07/2011

קודם כל - איך לא ראיתי את הסדרה הזו עד עכשיו? הוט דאם, סדרה מעולה!
צל"ש מיוחד למחלקת האיפור של הסדרה שמצליחה לקדם את ההריון של סקאילר בצורה כל כך אמינה וגם בפרק עם הפלאשבקים בעונה הראשונה לזוגיות של וולטר וגרטשן - אלוהים, כמה שהוא נראה טוב שם, כמה שונה! הדגיש כל כך יפה את מה שעבר עליו עוד לפני שהוא החליט להפוך לסוחר סמים ובשלן מת'. אני ממש מתלהבת.

טוב, לענייננו.
בפרקים האחרונים גילינו שג'סי הוא אולי פאק אפ מהרבה בחינות, אבל הוא דמות הרבה יותר סימפטית מוולט, בעיני.
העובדה שהוא מצד אחד לא הלשין על אחיו הקטן - כי הוא יודע שההורים שלו דפוקים אז הם לא יידעו להתמודד עם זה, כמו שאיתו הם נכשלו - אבל מצד שני הוא כן הבהיר לאחיו מה דעתו על הדרך שבה בחר ללכת, והשמיד את הסיגריה. ואז קיבלנו את הפרק הפיק אה בו, וראינו את ג'סי מגיב לילד האומלל ההוא. אני רוצה לציין שהפרק הזה ממש העיר בי את הילדה הקטנה שכל כך רצתה שמישהו יבוא ויאמץ אותה/ יהיה לה למשפחה אומנת במקום ההורים שלה, ונדרה נדר להציל ילדים אחרים. הנה, ג'סי עושה את אותו הדבר, פחות או יותר (הוא דואג שהילד לא יראה את המראה הנוראי בתוך הבית ושהוא יינצל ויילקח על ידי הרשויות, ובואו נקווה שמחכה לו גורל טוב יותר שם, ולא חזרה על אותו סרט רע, וזה רק גורם לי לחשוב - אלוהים, היו צריכים להציל את ג'סי. נכון שלכאורה הוא גדל בבית טוב, אבל עם זוג הורים כל כך קלולסים, שבגלל זה הוא כל כך בצרות. ואיזה חמד של אדם שהוא. אחרי הפרק פיק אה בו, סנטיאגו ואני החלטנו שברגע שנוכל לעשות את זה, ננסה להיות משפחה אומנת לילדים כאלה.

אבל מה נסגר עם וולטר?
הוא באמת נהיה חתיכת רודף בצע מעצבן. לא אהבתי איך שהוא צעק על גרטשן, כי בהחלט ניכר היה שהיתה שם היסטוריה לא נעימה והוא עזב אותה בצורה לא טובה. אז זה לא מצדיק התעשרות על חשבונו ואי שיתופו, אבל עדיין. וזו זכותו לא לחלוק איתה את הסיבות שלו, אבל לא צריך לעשות את זה בצורה כל כך בוטה. וגם בגזרת ג'סי ובאדג'ר - נכון שהוא צודק והם צריכים להיות יותר מעוררי יראה ולא "אחוקים", אבל הוא ממש נסחף. וכמובן, סיבך את שניהם בצרות בלי סוף. עכשיו עם סול גודמן המושחת, אני לא כל כך רואה איך יש להם ברירות לא לעבוד איתו, כי תכל'ס? הם לחלוטין קלולסים וצריכים מישהו כרישי ומושחת שידריך אותם. וכל כך חבל על זה. אגב, למי שזה היה בפורום אג'נדה ז"ל ששאל מה היתה הפואנטה של השיר בפרק 209 (או 208?) - אם אתה עדיין קורא כאן - זה קטע מקסיקני כזה. פולק מקסיקני ששר על הקרטלים. לכל כנופיה/ קרטל יש להקה משלה שכותבת שירים כאלה, וככה הם מפיצים הלאה את הפחד בקרב הציבור. היה פרק נהדר (או סדרת פרקים אפילו) ב"חוק וסדר" בעונה האחרונה שדי התעסק בזה. השירים האלה הם גם הדרך להפיץ איומים כלפי כל מיני גורמים. ב"חוק וסדר", למשל, בשלק מסוים הם עירבו את עוזרת הדי איי קוני "איי אונה אבוגדה ביין בוניטה..." (יש איזו עורכת דין מאוד יפה) ומספרים שם איך הם הולכים להרוג אותה. זה מצליח מאוד לערער את קוני ומקוי. אבל איי דייגרס. נחזור לשובר שורות; השיר בעצם מספר על הקינג החדש באלבוקרקי, "הייזנברג" שאיש לא ראה (אם כי, הקטע עם הכובע והמשקפיים קצת גורם לך להאמין שמי שכתב את השיר כן ראה לפחות קצת מוולטר. מצד שני, הוא בכל זאת נכנס למאורה של טוקו אז כן היה מי שראה אותו) ומסכם ש"אמנם לא ראו אותו, ואמנם הוא באד אס, אבל הוא לא יודע שהוא באד אס מת" - כלומר, הקרטל ימצא אותו ויהרוג אותו, למרות המת' הכחול המצוין שלו.

אז שוב נחזור לעניין;
וולטר הולך ונהיה יותר ויותר נואש ובעייתי, והעורך דין החלקלק והמגעיל (לא צריך "עורך דין פלילי", אלא עורך דין "פלילי", כמו שאמר ג'סי) מצא אותם.
אבל איך?
הוא הרי לא ידע שהוא בכלל צריך לעקוב אחריהם עד שהם חטפו אותו, אז איך הוא הצליח להבין איך בכלל לעקוב אחריהם? כלומר, איך הבלש שלו ידע אחרי מי לעקוב בכלל? זה קצת חור בשבילי. אבל נו, בקטנה.
סדרה בת זונה, בחיי. לא יכולה לחכות עד שניישר קו עם העונה החדשה!

דיון (2)