ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

Wonder Woman- הפיילוט הגנוז (ספ')

מאת: ניר
פורסם בתאריך: 26/07/2011

וואו, כבר הרבה זמן שלא ראיתי פיילוט כ"כ מטומטם. לא פלא ש-NBC התנערו ממנו יותר מהר מההתנערות של "טדי הפקות" מתמר יהלומי.

כל-כך הרבה סצינות אידיוטיות, שקשה להחליט ממה להתחיל.

שנתחיל מסצינת הפתיחה הטלנובלית עם הטוויסט המטופש? ("אמא, אמא, אני הולך לקולג'! אוי, שיט, יש לי דם בעיניים").

או אולי מהזהות ה"סודית" המשולשת שלה? אוקיי, בואו נתעכב קצת על הדבר הזה, כי זה פשוט Mind Blowing בטמטומו. אז ככה, וונדר וומן היא וונדר וומן שכולנו מכירים (והפיילוט יוצא מנקודת הנחה שכל הצופים מכירים את הדמות. אז אל תצפו לאיזשהו סיפור אוריג'ין באי האמזונות או ווטאבר), אבל בנוסף, היא מחזיקה בזהות של אשת עסקים מיליונרית שמתפרנסת ממרצ'נדייזינג של וונדר וומן. וכולם יודעים את זה. כן, קראתם נכון. כל העולם ואשתו יודעים שדיאנה תמיסקרה (בקומיקס, תמיסקרה זה האי שהיא באה ממנו. אז כאן זה הפך לשם המשפחה שלה. למה? ככה) היא גם וונדר וומן, אבל משום מה, אף סוחר סמים/מאפיונר/פסיכופט רצחני לא מחכה לה עם רובה צלפים מעבר לפינה כשהיא באה לעבודה כל יום. גם לא כשהיא נואמת נאומים מטופשים בפני העובדים שלה או לתקשורת מול חלון פתוח. נו, שוין.

אבל רגע, זה לא הכל. בנוסף היא מחזיקה גם בזהות שלישית. בהינף משקפיים וקוקו מטופש בשיער, היא הופכת גם לדיאנה פרינס (השם הנפוץ שלה בקומיקס). בדמות הזו היא מחזיקה כדי להתערות בין בני התמותה, ללכת לפאבים וסרטים... אה, לא, רגע, האמת שהיא משתמשת בדמות הזאת כדי להתגנב לדירת חדר וחצי ולצפות בזבלונים רומנטיים בטלוויזיה עם החתול (!) שלה. 8-*
אין ספק, פנינה תסריטאית.

הלאה- שנדבר על הסצינה שבה היא מענה פושע בבית חולים, בזמן שהבלש שעובד על המקרה שומע את הצרחות ורק מניד את הראש בצער? או אולי הקטע שהיא דופקת לאחד הפושעים שיורה עליה מקל בגרון והורגת אותו, למרות שיכלה להכניע אותו בקלילות גם בלי לרצוח אותו בברוטאליות דקסטרית מזעזעת?

ומה לגבי הסצינה הארוכה והמיותרת שבה היא מתווכחת עם הצוות שלה על גודל השדיים של בובת הפעולה שלה, סצינה שמסתיימת בצרחה שלה "מעולם לא נתתי לכם רשות למסחר לי את הציצים!" (כן, היא אשכרה אומרת Tits, יעני ציצים, למקרה שמישהו חשב שבמקור היא אומרת Breasts או משהו כזה). וואו. (כמובן ששתי דקות אח"כ, כשהיא לבושה כוונדר וומן, היא אומרת לשומר בבי"ח משהו כמו "אתה אוהב את התלבושת שלי? התלבושת הזאת פותחת לי דלתות". אכן, פמיניזם במיטבו).

ומה לגבי צי המטוסים הסילוניים שלה (הממש לא בלתי נראים כמו בקומיקס, אבל זה דווקא לחיוב), איתו היא משוטטת ברחבי העיר, בלי שום בקרה אווירית ווטסואבר (זה בכלל חוקי להטיס מטוס פרטי בתוך עיר מיושבת?) - וכמובן ההלצה האידיוטית של הבלש, בהקשר של המטוס- Cool Your Jets. נשנקתי מצחוק, ללא ספק. (Not).

לגבי סצינות האקשן- אוקיי, אני יודע שמה ששוחרר לאינטרנט זה "ראף קאט", ולכן החבלים הברורים לעין עליהם היא והפושעים מרחפים בסצינת המכות היו אמורים להיעלם בגרסה הסופית. סבבה, אני מקבל את זה (אם כי זה עדיין משעשע). אבל למה הסצינה עצמה כ"כ דבילית? למה וונדר וומן לא נמצאת אפילו בשבריר של סכנה בכל רגע נתון, ורק קורעת את הבאד גייס במכות על ימין ועל שמאל? מה זה פה- סרט של סטיבן סיגל? ומה הקטע עם הלאסו הנשלף הזה בסגנון עדות ספיידרמן? (ולמה הוא לא משמש כ"לאסו האמת"? זה לא אמור להיות אלמנט בסיסי שמגדיר את הכוחות של הדמות? זה כמו שייקחו מסופרמן את ראיית הרנטגן שלו, או מבאטמן את הבאטארנג).

לגבי השחקנים- אדריאן פאליקי סבירה בתפקיד הראשי, אם כי ממש לא מבריקה. קארי אלווס (איך הזדקן ווסטלי מ"הנסיכה הקסומה"), חמוש בתסרוקת מגוחכת, נראה ונשמע ממש לא במיטבו. נקודת האור היחידה, לטעמי, הייתה אליזבת הארלי בתור הרשעית בפרק. היא משחקת לא רע בכלל. רק חבל שהסך הכולל של דקות המסך שלה לא עובר את השלוש.

ואי אפשר בלי סצינת הסיום עם הפייסבוק, שבה דיאנה פרינס יושבת עצובה וגלמודה ומעדכנת סטאטוסים (ורושמת את החתול בתור הבסט פראנד), כשהקריינית בטלוויזיה מספרת לנו כמה היא מקנאה בוונדר וומן. אז מה אם היא נראית כמו דוגמנית (לא סתם חצי פרק מתמקדים לה על הישבן והחזה) וממש לא כמו בחורה שצריכה את האינטרנט כדי להשיג דייטים. העיקר שביססנו עוד רובד דבילי בדמות והאכלנו בו את הצופים עם כפית.

לסיכום- זבלון מארץ הזבלונים, ואפשר רק לברך על מזלנו הטוב שהדבר הזה לא הפך לסדרה.

אז.. מה אתם חשבתם על הפרק?

דיון (9)