ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

דם אמיתי עונה 4 פרק 6 (ספ')

מאת: ספייקי
פורסם בתאריך: 04/08/2011

קצת באיחור אופנתי, אבל ניחא -
הפרק הטוב ביותר העונה עד כה, לדעתי. נראה שהכותבים החליטו לעשות מעין 'סיכום מצב' של כל האירועים והדמויות עד כה, ולהאיץ אותם אל עבר הישורת הדרמטית הבאה, של שיאה ושל סופה של העונה.
סיכום הביניים המעניין ביותר היה בקרב משולש ביל-סוקי-אריק, בו נראה שביל עשה את 'הצעד הנכון', כאשר החליט לבסוף לשחרר את אריק, על מנת שסוקי תוכל לחוות אהבה אמיתית וטהורה. ההקרבה הזו שלו מעניינת, בעיקר משום שעד עתה הוא הצטייר כמי שמנסה לפייס ולרצות את ה-authority, ועתה הוא נאלץ לחתור תחת סמכותה של נאן פלנגן ולוותר על האגו שלו על ידי ההבנה שאולי איבד את סוקי לנצח. מעניין גם לראות כיצד יתפתח הסיפור עם אריק. האם לאחר שזכרונותיו ישובו אליו מתישהו (וזה יקרה בסופו של דבר אני מניח), הוא ישוב להיות אותו שמוק מתנשא ואלים וה'אהבה הזמנית' עם סוקי תדעך, כפי שסבתה של סוקי הזהירה אותה בפרק הקודם? או שמא הוא יחליט לאמץ את אריק החדש כאבטיפוס האידיאלי, וילחם בזכרונות ובהשלכות מן העבר כמו 'זינה: הגרסא הסקנדינבית'? ולאן אפשר לקחת מפה את ביל? האם בכך שהוא וויתר לאריק ו'נתן' לו את סוקי, הדמות שלו מיצתה את עצמה ועכשיו הוא יוכל לפרוש לאיזה חוף שטוף שמש בפלורידה? לתמיד? או שמא ניאלץ לסבול מעין זיגזג טלנובלי בתוך המשולש הזה? יותר מדי שאלות...

הלאה -
סיפור המסגרת של מארני ואנטוניה מתחיל ממש לצבור תאוצה, ואני ממשיך להתפעל מיכולות המשחק של פיונה שואו - לגלם שתי דמויות כה מקוטבות בצורה כה מדוייקת, זה ממש כישרון. רק תהיה קטנה - מעתה ניאלץ לסבול את מארניטוניה מדברת במבטא ספרדי שנשמע לי כמו ספידי גונזלס ונראה אותה מלחששת כשפים לטיניים תוך כדיי שהיא דופקת פוזות שלא יביישו אפילו את הנערות של טיירה בנקס? אני פוחד שהדמות תהפוך תוך פרק-שניים לקריקטורה של עצמה, וזה לא יהיה דבר כל כך טוב, oh dear moon-goddess...
עם זאת - דמות אנושית כביכול, שעלולה לשים קץ לכל הערפדים בעולם וגורמת להם לפחד ממנה פחד מוות הוא משהו מגניב לחלוטין! כבר פחדתי שהערפדים נהיו יותר מדי שיכורי-כוח העונה הזאת, הגיע הזמן שמישהו או מישהי תוריד אותם קצת לקרקע.

טומי וסאם - אין לי יותר מדי תובנות, חוץ מהתמיהה איך שייפשיפטר אחד יכול להפוך לאחר, אם מושא ההפיכה שלו עדיין חי. לונה לא אמרה בפרק השני שהיא הפכה פעם לאמא שלה, לאחר שזו כביכול 'הרגה אותה' בלידה? מוזר..
טומי ממשיך להיות קריפי ואני ממש מקווה שסאם יגאל אותו ואותנו כבר מעונשו של זה.
עם זאת - ח"ח על יכולות המשחק של סאם טראמל, שהצליח לקלוט יפה את המהות של הדמות של טומי.

ג'סיקה וג'ייסון - חמודים, שיחה חמודה, ג'ייסון ישאר אנושי (תודה לאל) ויאדה.

ארלין והשריפה - מיהי דמות הבחורה השחורה הזו שנראה כאילו יצאה מ"הצבע ארגמן" שרק התינוק יכול לראות, והאם היא קשורה לבובה? או שמא היא איזו מכשפת וודו שקשורה לטקס ההפלה מהעונה הקודמת? הסדרה הזו לימדה אותנו כבר ש-ריטואלים = תמיד משתבשים ומזמנים כל מיני בלאגנים (איבודי זיכרון, מריאן וכו'), אז עדיף להימנע!

פאם - בבקשה תהרגי את החברה של טארה. או את טארה בעצמה. תודה.
ד"א, פאם התחילה קצת להזכיר לי את מיס פיגי עם האף המתפורר הפחוס הזה. אני מקווה שלא ניאלץ להמשיך לסבול אותו עוד הרבה זמן, ופאם תחזור ליופי הטבעי שלה.

לאפי וישו - משעמם.

הבהרה - הפרומו שפירסמתי כאן בשבוע שעבר אינו מתייחס לפרק 6 כמו שחשבתי, אני מניח שהוא מעין פרומו כוללני לכמה פרקים עתידיים. עמכם הסליחה.

דיון (13)