ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

הסדרה הכי טובה שאתם לא רואים

מאת: שיח רחב ועץ גבוה
פורסם בתאריך: 05/08/2011

שבעה פרקים לתוך עונתה השנייה, הגיע הזמן להגיד את זה: לואי (של הקומיקאי לואיס סי.קיי) היא סדרה נפלאה. הייתי כותב קומדיה נפלאה, אבל אני לא בטוח שאפשר להגדיר אותה ככזו. אני לא חושב שאפשר להגדיר אותה איכשהו. מכל הסדרות שקיימות עכשיו בטלוויזיה האמריקנית (לפחות אלו שאני רואה ומכיר), נדמה שזו הסדרה הכי שונה. הכי ייחודית. היא לא בדיוק קומדיה, למרות שלפרקים היא מצחיקה עד דמעות, ואין לה מבנה קבוע כלשהו. היא מין הרהור מתמשך על החיים, ואיזה הרהור מרנין.

באופן די מובן, הסדרה הזו נחבאת אל הכלים, אבל אל תתנו לה לפספס אתכם. זו לא מסה מרהיבה על אופי האדם, אין לה את העומק של דרמות חזקות ומשפיעות, והיא לעתים קשה לעיכול, עם פרקים שמכילים שתיים-שלוש סצנות בלבד, אבל היא נפלאה בדרכה.

לואי הוא קומיקאי שבנה את הקריירה שלו על עליבות. מתוך המועקות של חיי מעמד הביניים הוא מזקק הומור דק אבחנה, ייחודי ומלא, מלא, מלא אהבת אדם. מיזנטרופיה מלאת אהבת אדם, היש סתירה גדולה מזו? אף דמות שמופיעה בסדרה הזו, שולית ככל שתהיה, לא נזנחת, לא הופכת להיות קריקטורה, גם אם מופיעה ביקום של הסדרה לחמש דקות בלבד. תמיד היא תהיה מנומקת, תמיד תכיל את עול החיים עליה, ואף פעם לא תהיה שטוחה. תמיד יהיו לה חסרונות, תמיד יהיו לה כמיהות, ובמקרים רבים היא לא תגשים אותן, כמו שקורה לפעמים. אבל היא לעולם תהיה אנושית.

שווה לציין - לא כל הפרקים אחידים ברמתם, חלק מההרהורים הם על גבול התמוה, אבל יש בה לא מעט רגעים של ברק אמיתי, של חוכמה אמיתית, שכל כך נדיר למצוא בסדרות הגדולות והפופולריות יותר.

לואי לא תמיד פוגעת, אבל היא ניסוי טלוויזיוני מרתק, ולא דומה לשום דבר שראיתם. ולמי שמחשיב עצמו חובב טלוויזיה, אני ממליץ בחום להשתתף בניסוי.

דיון (2)